Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Hroznýši a krajty - Pochlubte se III.

Už se to zas načítalo příliš dlouho, tak založíme nové vlákno. Konečně jsme se odhodlali pustit chlup a splnit si zelený sen. Jako bonus je i statná variegata. Ze zelené potvory se dnes ale určitě nevyspíme. Jako děti o Vánocích. (jasně, že mě musela má lepší polovička násilím od terária s fotoaparátem odtáhnout) :-D

[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/p/python er2/32630754b24c0856717a45c4d74f180d]

[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/p/python er2/43c491478bd59ff1ccac24abbde21d5c]

[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/p/python er2/1349047a3dddd379e47d146b2aab1da3]

[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/p/python er2/7ecb780a012634b5d861753557e95cfd]

[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/p/python er2/c7d972ba7926cecfc755bf4e8faa94ae]

Děkujeme. Ještě dopárovat a bude to už nad hlavu. Přeci jen i pro baráčníka už je to celkem dost. Ale Chondropython byl vždy náš sen, tak by ke koupi stejně dřív či později došlo. Jen jsme stále přemýšleli nad takovou investicí, která nám pustila hodně žilou. Ale žijem jen jednou. ;-) Snad budou dělat jen radost.

Máme ji od včera - má mít 3 roky. Měří pár cm přes 2m. No, mazlení si zrovna s dvoumetrovým stromákem radši odpustíme,zatím nedostala šanci se projevit. Ani ji nějak příčinu dávat nebudeme. Pokud se ji ale podaří mě, nebo mladou trefit, určitě to bude razítko hodné do "Pochlubte se razítka". :-D Prý mívala období, kdy startovala a jindy zas v klidu.

Taky přispěji, pokud se fotka zobrazí... Jinak o těch anakondách se musím vyjádřit ke zdejším věčným poznámkách k jejich nebezpečnosti atd. Jsou to hadi, jako každý jiný, jen snad více náladoví. Když je někdo chová, pak musí počítat i s nějakými těmi razítky(i můj 3 letý synek ví jak to štípe:-D a stejně si je zas časem veme do ruk) atd, ale to se dá vydržet. Od psa je to horší! Pokud s něma zachází člověk dobře, pak si zvyknou celkem dobře na manipulaci a i při velké velikosti se to s něma dá. Musí se však dobře krmit a poznat, kdy na nás prostě nemají náladu. To je ale u všech hadů, zvlášte jedovatých. Takže řeči typu "to jsou hadi jen pro opravdové chlapy" atd jsou nesmysl. Kdo je opravdu chce a přijme jistá rizika a problémy s tím spojené, pak je to stejné jako někomu vymlouvat chov skotu, či jakýchkoliv stejně nebezpečných zvířat :!:

[http://www.area51.estranky.cz/fotoalbum/aktualni-ch ov/muj-aktualni-chov/241]

Poslední měření samice 100cm/800g, samec 80cm/380g. Samec přijímal donedávna jen mrtvé mastomyši. Teď už dává i mrtvé potkánky. Samice odmítala 3měsíce, pak dala mrtvou mastomyš, pak další 3 měsíce pauza a teď je z ní démon, útočící na vše, co se hne. Projdeme v druhém rohu místnosti a už mlátí do skla. Rozežrala se pěkně (potkany, myši). Jinak podobné zkušenosti mají i kolega a jedna kolegyně. Nebudu jmenovat, možná se přidají se svými zkušenostmi. Tak uvidíme. ;-) Přeju ať žerou, jinak pevné nervy. Nedám na ně dopustit. ;-)

taky se přidám s gratulací...jsou krásní:))Japak jsou staří?Mám taky párek dumerilů..jsou to 7 měsíční prcci..ale to krmení je problém..Samec, co jsem ho koupila ,přijal jen 5x potkánka..pak se svlékl a 56 dní nebaštil:-(,pak zase 2x baštil a už zase nežere..;-)a zkoušela jsem přes myši,mastomyši křečky..živé mrtvé snad vše..a bere jen ty potkany a živý..;-)..Samice ta jo..ta kromě 14 dní..kdy taky hladovkovala, žere jak prokoplá..:))a bohužel je to na nich už vidět,ač byli skoro stejně velcí..dnes má samice asi 400g a 85 cm a samec jen 160g a 70cm.Jinak jsou to hrozně klidní hádci...řekla bych pohodáři..ale to krmení..je to asi jak u regin...pauzují si jak chtějí a už od mláďat.Chce to pevné nervy.:-)Ale přesto jsou to hadi na které nedám dopustit:))

Přes pět měsíců, ještě jsem je neměřil/nevážil, samice je větší- odhaduju tak 80cm a samec max. tak 70cm. Klidní jsou, to jo, jen se trochu bojím toho žraní. Ale už jsem si poradil s jinýma nežravcema, tak to snad půjde..;-) Bude fajn, když si tu občas vyměníme nějaké poznatky, míry atd.

Stát se to určitě může, ale zatím se nestalo- nejradši serou do vody a při odpočinku si většinou taky odlezou a serou kulturně někde dál. Nestává se mi, že by si nadělali přímo pod sebe. Ale tvoje připomínka mě taky napadla jako možný problém(pravda, když už to bylo hotové:-D)

spice, na tý fotce je pětiletá samice, má tak 200-220cm, samce mám menšího tak 160cm. Problém je, že mláďata nežerou. Samice začala tak kolem roku, zato samec se chytnul až ve dvou letech. Terárium mají každý své 110x50x70 stačí bohatě menší, tohle je červená forma a ještě jsem je nerozmnožil, počítám letos nebo za rok. Dříve jsem měl klasicky zbarvené a nebyl s nima jakýkoliv problém, někde jsem četl, že se mají zimovat při 6°C, což mi přijde blbost, vždy stačilo pouze vypnout na 2 měsíce světla, mladých bývalo tak kolem 18. Jsou to hrozný mazlové, ještě se nestalo, že by kousli, nebo syčeli. Jinak co vím, tak dříve se použivalo pojmenování hroznýšovec šedý, poslední dobou se používá bahamský, je to zřejmě tím, že žije na bahamských ostrovech.

To rozkrmováni je vážně pruda hlavně tak prvích 3-5 krmení to jsou schopni po zasunutí holete až do žaludku ho třeba třikrát vyblejt, zkoušel jsem to i třeba jen z půlkou nebo hlavou holátka a stejný výsledek. Tak po dvou měsících už je to sranda, hole zasunuté do krku polikají, no a pak čekáš kdy se chytnou, určitě by bylo lepší to zkusit třeba malím ještěrem. Jinak chov je v klidu, můj chovný samec pravidelně od října do června nežral a pářil. Samici jsem připouštěl tak kolem Nového roku, za čtrnáct dní bylo hotovo a od té doby odmítala potravu a 176 dní na to rodila.
Upozorňuji, než mě měkdo ukamenuje, že toto je pouze moje zkušenost s tímto krásným hadem.
0,1
[http://img119.imageshack.us/img119/6505/pa01002101r k5.jpg ]
mládě červené
[http://img227.imageshack.us/img227/699/epicstriatus erven10bo7.jpg]
hnědý samec
[http://img171.imageshack.us/img171/7712/epicstriatu s101na3.jpg]
Hnědá samice
[http://img112.imageshack.us/img112/7048/epicstriatu s011ap1.jpg]

Proč já???

Protože mám rád lidičky jako jsi ty a krokodyl:-) prostě si myslím podle mého názoru že jste ten nejkvalitnější zdroj informací..... Nechci urazit ostatní, určitě mají taky dost informací, ale jako podle mě jste asi "jedni z nejlepších" tady v Teraporadně;-)... Jo každý má určitě jiné názory a myslím že jsem řekl vše co sem chtěl;-):-)

Taky bych chtěl být takový borec jako Para, tím se ale musíte narodit. Dosáhnout titulu "borec" v průběhu života není snadné. Vyžaduje to určitou míru dokonalosti a borcovství jako takového. Také není borec jako borec, Para je však pro mě (a pro většinu lidí na této planetě) borcem opravdu největším, o tom snad nebudeme diskutovat. Myslím, že nick Borec by ti slušel lépe Paro.

Heil to the Para I. the Great :!:

Filosof: ať koukám jak koukám, já zas nevidim nikde tebe. Para už tu byl s hadama několikrát, stačí projít vlákna pochlubte se I. a II. Takže nebuď skromnej a šup sem s tebou. A né, že to bude detail na hada na ruce, za kterýma budeš kdesi v pozadí schovanej. To mám nejradši takovýhle hecíře, co sami zůstanou pozadu... ;-):-D

Sharkie, to jsem si myslel že hned zareaguješ, to se Para ale má, takovou ochranku!!! Hned mi to bylo jasné, ale já fakt jsem bez foťáku, teda digitálu, tak než bude novej, pak to napravím. Ale stejně to nebude nic moc, já na fotkách vypadám jako z "jedličkova ústavu":-? takže v popředí raději hady

Anketa byla dobrá sranda, ale chtělo to trochu rozjet. No a jelikož jsme pro každou špatnost, tak tomu Para trochu napomohl a já se toho chytla... Ono už to téma toho vlákna byl takovej vtip (Adam se určitě neurazí) a přímo to svádí to přiživit. Když vás nemotivovala hrozba smrtí pro Ítýho a vyhlazení Vetřelců, tak to už nic.

Krokodyl, videl si dobre, mali ich tam za tu cenu 3 predajcovia.

RITCHI, MadMike, pri tom legosovi som mal tiez chut vynadat tomu chlapovi. Stale bol ale na tm priestorovo lepsie ako 1,1 Corallus caninus (chlapik nechcel aby som ich fotil). Tie boli doslova natlacene v podobnej krabicke, silne pochybujem ze sa tam vobec mohli pohnut. Dost ma to prekvapilo kedze tie zvierata su pomerne citlive na zle zaobchadzanie.

Myslel jsem to ze srandy. Předloni jsem o nich uvažoval (o Womách), když jsem je viděl v Hammu za docela zajímavou cenu. Nakonec to vyhráli kobercovky, pro které jsem jel původně. Nejlevnější, co jsem viděl v Evropě, tak byl pár za 1700€. Samci se dají sehnat i za 500 (neustále je nadbytek samců). Jinak k těm cenám v USA: musejí se zaplatit veterinární potvrzení, nechat udělat Citesy pro import do EU, zaplatit cestu, takže ta zajímavá cena ve skutečnosti dosti povyskočí. Opravdu se chovají i u nás, ale majitelé to raději tají (jsme v Čechách:-)).