Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím S.O.S....želva zmizela.

prosím vás o radu.

Možná to bude znít absurdně,ale jako každý den jsem na půl hodky pustila želvu z terária abych poklidila bordel co napáchala.

Než jsem vše uklidila,tak želva zmizela a povím mám,že jsme jí hledali dva lidé po celém bytě 3+1 a nikde není.

prosím nemáte někdo nějaký typ jak jí přinutit vylézt...ať už je kdekoliv?
Dala jsem jí do středu bytu...salát a granule,ale nic.

nemůže se jí nic stát...nebo nevíte...kam se želvy nejraději schovávají.

Vím možná někdo namítne,že jsem jí neměla pouštět,ale já to dělala už ze žělvou předtím a nikdy nebyl problém.

Prosím o jakoukoliv radu...jsem zoufalá.:-[

Hele, to je v pohodě. Želva vydrží hladem neuvěřitelně dlouho, takže se o ni bát nemusíš. V suchém bytě může mít tak za dva měsíce problém s vodou. Pokud to tedy není úplné prtě, to by uschlo přecejen dřív. Takže v klidu. Problém může nastat, kdyby si želva v chládku uvědomila, že je zima. Nám kdysi dávno taky želva utekla a nenašli jsme ji hned. Nakonec jsme ji objevili zalezlou v kapse u kalhot ve studené chodbě. Nechali jsme ji tam pak do jara.... Neříkám, že je to příklad k následování (i když má ten prcek dneska přes dvě kila a do kapsy se nevleze :-D), ale není třeba dělat paniku. Hlavně na ni nestoupněte :-). Zkus někde rozsvítit lampu, pod kterou je teplo. To by mohlo pomoci.

Sweety nezoufej! Želva není had který se protáhne škvírou pod dveřmi a který zaleze i do dutého opěradla židle. A taky neumí šplhat aby se schovala někde vysoko, třeba za garnyží záclony, nebo ve větvích fíkusu ... Musí být určitě někde dole na podlaze, nejspíš půjde za teplem a vyhledá nějaké místečko poblíž radiátoru. Na salát a granule se prozatím vykašli, želva vydrží bez potravy dost dlouho. Spíš je potřeba rozmístit jí po bytě misky s vodou, aby nebyla dehydrovaná. Dřív či později na ní určitě narazíš, taková želva (ani si nenapsala jak je velká) se narozdíl od hada jen tak někam neschová :-)

Aha...jak je velká no moc né...já ani nevím...délka kolem 7-8 cm...víc né.
A jak znám tátu,tak první co bude,že na ní sto pro stoupne.::)
Ježiši...že já jí vůbec pouštěla.

No nic děkuji všem za pomoc...snad jí najdeme...určitě vás budu informovat.A ještě jednou díky.:))

Lidičky...díky vám se mi jí podařilo najít...byl to ale dost zajímavý boj.
Po vašich radách,že želvy občas zajdou za teplem jsem po dvou hodinách přišla na nápad,že posledním místem kde jsem ještě nehledala a kde je občas teplo je pod sporákem.
Jelikož,ale máme sporák přidělaný na pevno a nejde odstržit,tak její vyproštění trvalo skoro hodinu,ale nakonec se podařilo a teď už je zase spokojeně ve svém terárku a baští.

Mockrát děkuji za vaše rady.:-D
Příjemný zbytek večera

me uz utekly zelvy ale venku a to bylo horsi jednu jsme nasli po dvou hodinach a ta druha prisla po tydnu na zahradu zpatky a tak je tet davam do lepsiho vybehu protoze jsem myslel ze uz ji nikdy neuvidim ale ze by mi v byte utekly to se mi jeste nestalo sice je tam nekdy poustim ale asi se tam tak trochu boji tak neutikaji;-)

Diky za info.. Snad jeden dotaz: Je uplne jedno, na jake misto ji umistim? Myslim jako jestli muze byt na miste, kde cely den sviti slunicko (primo) nebo spis nekde, kde je polostin? A ma mit v tom venkovnim "vybehu" vodu, napr. misku s vodou? Diky :-)

Želvu přímo musíš nechat venku alespoň od května do září. Tam má dostatečné kolísání teplo, střídání vlhka a sucha atd. S přizpůsobováním na venkovní podmínky opatrně, pokud je chovaná stále doma. Ale venkovní pobyt ji otuží a zkvalitní (i prodlouží) jí podstatně život. Je o tom psáno všude možně, stačí trochu zapátrat na netu.