Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem letní výběh na balkóně

Zdravím, a chtěl bych založit vlákno o letním výběhu na balkóně. Myslím si totiž, že nás, kteří nemají možnost mýt želvu v létě v zahradě, je stále ještě dost. Takže bych byl rád za pár zkušeností o letním chovu na balkóně.
Já se chystám udělat takový velký želví stůl z OSB desek. Než ale začnu, chěl bych vědět, zda je dobré také venku udržovat vysokou vlhkost substrátu jako v terku. Na balkón totiž neprší.
Dále si rád přečtu třeba o podestýlkách, které venku používáte apod...
Díky za rady a názory

Předmět Autor Datum
:-Dkdyz ti tu nikdo nepise tak aspon ja te potesim..kdyz jsme byl maly sousedka mela zelvu a kazdy d…
Kolar 02.02.2008 13:54
Kolar
Pro balkonové terárium platí, co se týká substrátu, to samé, co pro vnitřní terárium. Výhodou navíc… poslední
krokodýl 02.02.2008 15:22
krokodýl

:-Dkdyz ti tu nikdo nepise tak aspon ja te potesim..kdyz jsme byl maly sousedka mela zelvu a kazdy den si sedla na piskoviste(tehdy ji bylo tak 20)te sousedce no a asi dve hodky ji tam nechala na trave se prolezat..bylo to moc fajn vzdy jsem to obdivoval dneska to uz asi neni tak moc mozne..i kdzy to bylo pred 14 lety.No jinak zelva nebo zelvak byl asi ochoceny hodne. a co ja si myslim tak vlhkost ve vzduchu za deste je nede o to jetsli ti prsi primo dovnitr poku tam proudi vzduch tak tam vlhkost je ne?:-D

Pro balkonové terárium platí, co se týká substrátu, to samé, co pro vnitřní terárium. Výhodou navíc je samozřejmě ten nejlepší zdroj UV A, UV B i viditelného světla - slunce. A navíc svítí zadarmé.;-) Takže substrát vlhčit, protože venku je substrát v určitých hloubkách také dost vlhký a želvy se mohou zahrabat. V teráriu (i balkonovém) jim musíme toto simulovat, protože vlhkost substrátu má velký vliv na růst a kvalitu krunýře.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru