Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem letní výběh na balkóně

Zdravím, a chtěl bych založit vlákno o letním výběhu na balkóně. Myslím si totiž, že nás, kteří nemají možnost mýt želvu v létě v zahradě, je stále ještě dost. Takže bych byl rád za pár zkušeností o letním chovu na balkóně.
Já se chystám udělat takový velký želví stůl z OSB desek. Než ale začnu, chěl bych vědět, zda je dobré také venku udržovat vysokou vlhkost substrátu jako v terku. Na balkón totiž neprší.
Dále si rád přečtu třeba o podestýlkách, které venku používáte apod...
Díky za rady a názory

Pro balkonové terárium platí, co se týká substrátu, to samé, co pro vnitřní terárium. Výhodou navíc je samozřejmě ten nejlepší zdroj UV A, UV B i viditelného světla - slunce. A navíc svítí zadarmé.;-) Takže substrát vlhčit, protože venku je substrát v určitých hloubkách také dost vlhký a želvy se mohou zahrabat. V teráriu (i balkonovém) jim musíme toto simulovat, protože vlhkost substrátu má velký vliv na růst a kvalitu krunýře.