Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Kobercovky"

Chtěl bych tímto oslovit hlavně "anakondu", ale i další znalce těchto krásných krajt, jestli by nezařadili do tohoto vlákna obrázky různých forem (poddruhů, druhů) kobercovek a nějalé zajímavé odkazy na stránky s fotografiemi různých forem, abychom si mohli (hlavně já:-D) udělat obrázek o jejich rozmanitosti a abychom je alespoň trochu dokázali rozlišit. Samozřejmě nějaké doplňující informace k obrázkům by byly fajn, např. rozšíření té konkrétní formy, průměrné veliksti a pod. Díky všem.

Takze som sa dnes utvrdil v tom ze verit predajcovi ze "sondovali sme to s kamaratom, je to na 100% samica" sa nie vzdy oplati. Dnesne sondovanie u tejto "samice" ukazalo 10 stitkov a to podla mudrej knizky od Marka Menseho ukazuje na samca ako lusk - samec ma 8-12 stitkov, samice do 5. Takze mam momentalne doma 2 samce :(

No zviera je to pekne, to je pravda, ale na 2.2 nemam miesto ani nahodou. Aj ked povodny plan bol chovat par spolu, pri ich zravosti by to nemuselo dopadnut dobre. Mam na chov vyhradeny v byte len 1 kut a keby som mal 4 terarka pre morelky, uz by som nemohol mat nic ine. Pisal som predajcovi, uvidim co povie, snad aspon vrati cast penazi (stala 130eur) alebo vymeni za podobne velku samicu ci ine zviera. Nechavat si ho nebudem, kedze mam starsieho samca ktory je lepsie zvyknuty na manipulaciu a mam ho od uz "dazdovky".