Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem boa

Co je u hroznyse 66% hetero albino? Znamena to, ze s normal hroznysem bude mit i nejakeho albina?

cau kdyz uz sme u tech barevnych variant tak s cim se da parit DH sunglow myslim tim ty bezne dostupne jakou jsou albini,salmoni,pasteli atd...co pak vznikne takovim krizenim nejvic by me zajimali tyto kombinace : DH sunglow x DH sunglow ....DH sunglov x salmon ...DH sunglow x albino sharp ...jo a muźete mi jeste vysvetlit jaky je rozdil mezi albino a albino sharp??vim akorat ze v cene jsou dost odlisni jinak vubec netusim...moc vam dekuji...

Uff...
DH sunglow je vlastně hypomelanický (salmon) a zároveň heteroalbinotický jedinec (můžem ho označit aAhH), vycházíme-li s recesivního přenosu albinogenu a kodominantního přenosu hypomelanismu (u salmonů) mělo by to dopadnout následovně:

DH sunglow x DH sunglow (aAhH x aAhH)

1/16 aaHH - homozygotní albino
2/16 aahH - sunglow
1/16 aahh - supersunglow
1/16 AAhh - supersalmon
4/16 aAhH - DH sunglow
2/16 aAhh - supersalmon a zároveň DH sunglow
2/16 aAHH - heteroalbino
2/16 AAhH - salmon
1/16 AAHH - normál
Je třeba dodat, že vizuelně by to vypadalo v tomto ideálním případě tak, že by tam byl 1 albín, 3 sunglow (33% possible supersunglow), 9 hypomelanických - salmonů (z toho 66% possible DH sunglow a 33% možných supersalmonů, vše vizuelně salmoni) a 3 normálně zbarvení (z toho 66% heteroalbino, opět samozřejmě neznámo kteří).

Lepší je kombinace DH sunglow x albino (aAhH x aaHH) kdy vznikne teoreticky toto:

1/4 aahH - sunglow
1/4 aaHH - albino
1/4 aAhH - DH sunglow
1/4 aAHH - 100% heteroalbino

Krásný na tom je, že vždy vizuelně poznáš, co je co.

Kombinace DH sunglow x salmon (aAhH x AAhH) moc nedoporučuju, protože se vlastně jen rozmělní heteralbino a výsledný efekt nic moc:

6/8 budou hypomelanické (z nich polovina DH sunglow a třetina supersalmon ovšem nepoznáte kteří)
2/8 budou normálně zbarvení (z nich polovina heteroalbino, zase nepoznáte kteří).

Albino sharp je nejběžnější linie albínu u nás a musí se spolu křížit jen sharp x sharp, jinak je to na nic, protože je s jinýma liniema nekompatibilní a albín by nevznikl, ovšem naprostá většina zvířat u nás je sharp linie a zlomek Kahl linie, ale chovatelé tato označení dodržují.

moc dekuji krokodyle opravdu vycerpavajici odpoved...ale jeste me zajima teda to...nekde sem cetl ze sharp linie ma mit i v dospelosti vyraznejsi barvy,tim padem je i drazsi ze?!zname na to teda ze bych toho sharpa nemohl parit z DH sunglow??jeste jednou moc dekuji...

Vždy když páříš dvě formy, v kterých je nějakým způsobem albinogen (albino, heteroalbino, DH sunglow, sunglow, DH snow, snow atd.), měl bys dodržovat, aby se jednalo o stejnou linii tedy buď Sharp nebo Kahl. Se salmonem můžeš pářit jakoukoli linii, protože stejně vždy získáš polovinu heteroalbino a polovinu DH sunglow, akorát potom v další generaci musíš přidat zase stejnou linii ("kompatibilní"), kterou použiješ původně, aby si získal to, co chceš. Ještě pro pochopení, co se stane při použití různých linií:
Sharp albino x Kahl albino (ssKK x kkSS)
Vzniknou všechna mláďata normálně zbarvená a heterozygotní na obě linie (sSkK)
Tyto dvojití hetero albino jedinci na obě linie by pak mohli být použitelní s oběmi liniemi, ale vždy by docházelo k "rozpouštění" jedné linie a ta by se ztrácela.

Pokud ale použiješ oba rodiče stejné výsledek je o poznání veselejší:
Sharp albino x Sharp albino (ss x ss)
Vzniknou samá albinotická mláďata (ss)

Ještě větší čurbes vznikne při páření heterozygotů odlišných linií:
hetero Sharp albino x hetero Kahl albino (sSKK x kKSS)
1/4 sSkK hetero albino na obě linie
1/4 sSKK hetero jen na Sharp albino
1/4 SSkK hetero jen na Kahl albino
1/4 SSKK normálních hroznýšů bez vlohy na albino
Samozřejmě všechna mláďata jsou zbarvena normálně, takže nepoznáte, které má jaké vlohy a prodávat by se musela jako "50% hetero Kahl/50% hetero Sharp/25% DH Sharp/Kahl" a byly by do tvorby barevných mutací poměrně bezcenní, protože by bylo poměrně náročné dalším křížením zjišťovat jejich vlohy a nakonec by ještě mohlo jít o normály bez vloh na albino.

Zase ještě dodám, že naprostá většina albínů hroznýšů u nás pochází ze Sharp linie a pokud někdo nabízí Kahl linii, tak je určitě označí tímto názvem.

aaa uz to teda nejspis chapu:-Dkdyz teda budu parit toho albina s DH sunglowem tak bych mel vedet zda ten DH sunglow vznikl ze spojeni bud kahl linie nebo sharp linie jinak receno zda byl jeden z tech rodicu (bud samec nebo samice) Albino sharp ci kahl ?!asi se ptam dost blbe ,ale nefim jak to mam vysvetlit...kdyz treba matka toho DH suglowa bude sharp...tak ho pak muzu parit jen zas ze sharpem ze?!:-)moc dekuju---uz mam aspon jasno;-):-D