Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Pochlubte se - ještěři II

no už toho tam v prvním vlákně bylo fakt hodně.. krom toho ty obrázky taky nejsou z nejmenších a načítala se mi ta stránka dobrtejch 5 minut :-)
takže snad nikomu nebude vadit, že jsem založil nový vlákno.....
a rovnou vkládám první příspěvek....

mládě Agamy vousaté po ránu.... trošku zívala :-?

[http://img156.imageshack.us/img156/518/img1910zt6.t h.jpg]

mno něják jim to blbne.... takže přímej odkaz - img156.imageshack.us
[mod]Vlákno jsem zamkl.Je založeno Pochlubte se ještěři 3 (Melda)[/mod]

loading...

Pepé: pěknej macík, hele děláš něco s těma dásněma/čelistma ?? nechci se tě nijak dotknout, ale možná by s tím mohl mít problémy, máš ho už od mala, neprodělal náhodou v mládí nějakou MBD? To jestli mu dáváš dost vápníku se myslím ptát vůbec nemusím. ;-)

Jj,vím o tom.Když jsem si ho pořídil,nebylo tolik kvalitních informací jako teď,takže jsem něco zanedbal.Měl to už jako prcek,ale nebylo to tolik znát,takže jsem propásl to období,kdy s tím šlo ještě něco udělat.Takže teď dostává pravidelně vitamíny,plastin,samostatný vápník a hlavně kvalitní a vyváženou stravu.Hodně mi v tom pomohla Káťa z KCHLZ.Bohužel už to nejde vrátit a úplně to spravit,ale alespoň se snažím,aby se to už nezhoršilo;-).Takhle to dopadá,když se člověk řídí kvalitníma informacema ze zverimexu.Prý to byl jen malý předkus]:(.

Hele já myslím, že ty obnažený dásně by šli ještě zpravit, aspoň aby se mu to částečně zatáhlo, máme samičku, které se to dělalo taky, bývala majitelka ji kmila jen granulkama pro ptáky a nějakou ovocnou pastou nebo co a celkem se jí to zpravilo. Ten podkus už nepůjde to je jasný, ale když mu ty dásně budeš udržovat čistý a desinfikovat je nějakým hodně slaboučkým roztokem, tak mu bude hej - no to je klasika zverimexy, to se není čemu divit, čék bez zkušeností jim uvěří a je to... a vem si, že už v týhle době jsou tuny info, stačí umět trochem anglicky či německy a ve zverexech se to pořád lepší fakt minimálně. No ale to bychom mohli myslím všichni vykládat. ;-)
Tak ať je to jen lepší :)) a hodně zdravíčka :-p

jj...pseudopus, už docela dlouho:)), ale to není podstatné, Venkovní terárium má asi 140x 100...Terárium v místnosti 100x 40x 40, žerou docela ochotně, myši, odstavené potkany, šváby (B.giganteus), cvrčky, a jiný hmyz, krmení pro kočky - konzervy - nejraději mají hovězí:-D, i proužky masa., v létě i žížaly, slimáky plzáky a jiné, zkrátka co je po ruce:-), krmím asi 2 - 3 x týdně, podle toho čím samozřejmě.

Jj, já na ty taxonomický změny moc nejsem, neujíždím si na tom jako Někdo :-D (zmíněný krokodýl určitě ví, o kom mluvím:-D) Netušil jsem, že zvládnou potkana::) předpokládám, že mrtvého? Nedovedu si moc ten lov představit, jak vlastně loví větší kořist, umačkáním o dekoraci? Měl už si odchov? Přihoď ještě fotku, jestli je k dispozici ;-)

no to jsem se zase trochu špatně vyjádřil:-D myslel jsem takové ty batolící se potkánky, velikosti dospělé myši...Ze začátku jsem je krmil živými hlodavci, ale vzhledem k tomu že nejsou schopni zabít hlodavce jinak než tím že se ji zakousnou do kterékoli části těla a otáčejí se kolem vlastní osy,nebo zmíněným umačkáním o dekoraci či o stěny terária, což muže někdy trvat dost dlouho jsem přešel ke krmení omráčenými hlodavci, Odchov jsem zatím bohužel neměl.A vlastně ani neznám moc lidí kteří by měli, a to je chovají dost dlouho.
[http://img233.imageshack.us/img233/2091/dscf4994ht8 .jpg]
[http://img512.imageshack.us/img512/1269/dscf4971cm8 .jpg]

Toho máme od Zoo Praha na tzv. Deponaci. Jinak legoše vlastně neadoptujem, jenom si je berem, dáváme je do kupy a pak nabízíme k adopci - teda všechny fotky co sem dávám, tak to jsou naši vlastní legoši, ty už s náma budou na vždycky :)) a ty jsme vlastně adoptovali, no takže máš pravdu.:-p Kdybych jsem dal fotky některejch "zahráněnějch", tak by to bylo občas spíš do černé kroniky :-/

ne ne, právě čas prověří to jak velký zájem o něco člověk má(a pokud je ten zájem dlouhodobý a velký, tak manželka sama povolý), taky to hledání informací a všechno okolo má svůj čas. Už mám vyzkoušené, že od zapálení se pro něco až po koupení se nesmí uspěchat.

Ahoj.Váhu už řekla Ficule a stáří je taky tak nějak(mezi 6 a 7 lety).Abych řekl pravdu,nikde jsem to nezapsal a teď už se mi ty roky pletou,občas i svuj věk počítám podle data narození:-D.Jinak ohledně toho spaní v posteli.To bych se opravdu musel vyžívat v masochysmu:-D.Pepča je spíše jen polosocializovaný,takže vyloženě mazlík to není,ale je celkem hodný a tak spolu dobře vycházíme.Nešlehá a nekouše a já ho za to pokud to není nejnutnější netahám.Jinak když přijde na vanu,mám ruce stejné jako Knox na té fotce;-).Jinak i vy s Maikem máte moc krásná zvířátka a moc si vážím toho,co pro ně děláte:-).

Ju, diky moc ;-). Vsak nemusi byt kazdy leguan uplny mazel. To holt my zenske si je takhle vymazlujeme. Ale to spani Gabina v posteli bylo tak nejak jeho reakce. Ale delal to jenom asi 2 mesice, byl ochotny spat i s malym ditetem, hlavne ze byl pod perinou. No tak ho za nas aspon poradne podrbej ;-)

Tak tady je pár fotek z dnešního výletu do zoo v Praze - byly strašný fronty, ještě že máme celoročenku. :-D Je to z terária u slonů.. Snad nebude vadit, že se tady chlubím cizím peřím.. ::):-?

Anolis luteogularis (anolis žlutohrdlý)
[http://img256.imageshack.us/img256/7134/anolislutoh rdlhu9.jpg]

Dracaena guianensis (dracéna krokodýlovitá)
[http://img135.imageshack.us/img135/6627/dracnakroko dlovit01zo7.jpg]

[http://img442.imageshack.us/img442/9931/dracnakroko dlovit04no5.jpg]

[http://img176.imageshack.us/img176/2070/dracnakroko dlovit05dp2.jpg]

Furcifer oustaleti (chameleon obrovský)
[http://img232.imageshack.us/img232/5341/chameleonob rovskxz8.jpg]

Heloderma suspectum (koroves jedovatý)
[http://img405.imageshack.us/img405/3078/korovecjedo vatkd8.jpg]

Cyclura nubila (leguán kubánský)
[http://img253.imageshack.us/img253/357/legunkubnskv w4.jpg]

Moc pekne fotky. Hlavne se mi libi, ze se da fotit pres ciste sklo. Kdyz jsme byli naposledy v Brne v ZOO, tak jsme na ty zvirata pres to spinave sklo ani nevideli, natoz abychom si ty zvirata zvecnili. Je to skoda, ze ta ZOO se skoro nezmenila :-(
Kdyz jsme naposledy videli Helodermy v Prazske Zoo, tak delali dost zajimave kreace. Lezeli na zadech a delali, ze jsou mrtve :-D. Dobu jsme je pozorovali a ani se nepohnuly, potvurky jedny. Az po dobe jsme zjistili, ze to na nas jenom hraji :-D

Jj, novej. Zatím ho nechávám v klidu, ať se rozkouká a musím ho dát trochu do pořádku. Jsem zvědavej jak to bude časem s "ochočením", byl bych rád kdyby mě toleroval, ale když se nepovede, tak se taky nic neděje. Zatím je dost plachý, není se čemu divit- prožil si určitě svoje;-)

malpolon:

není se čemu divit- prožil si určitě svoje

- to je import nebo jsi ho odněkud vytáhl? Rád bych se o nich dozvěděl něco víc, máš nějakej dobrej zdroj informací? Měl sem čest jen s dvěma dospělcema, ale oba byli opravdu klidní, tak myslím, že to bude taky "kamoš" :-D
Knoxville: říkám to sice pokaždý, ale ty ostny - uááá :))::) krása. :-p

MadMike: Je to import, podle papírů je v republice od listopadu, ale bůhví jak moc se tomu dá věřit. Nevypadal extra dobře, znáš to- nesvlečená kůže, pohublý, dehydratace(nechápu to- oni těm zvířatům ani nedají napít atd., u mě pil jakoby naposledy pil v Ghaně) po porosení se viditelně spravil, "nabobtnal". Znám rizika, ale troufl jsem si na to, byl to dlouho můj sen, nastudováno mám dost a kamaráda býv. chovatele, tak to snad zvládnu. Vypadá nakonec v pohodě, včera poprvé slovil myšku a vedl si skvěle. Nechtěl jsem ho ale rušit focením.
Informací v češtině moc není, takže anglicky. Stránek je dost, stačí hledat "Savannah monitor" a "Varanus exanthematicus" a vybrat se dá. Např. :

monitors.htm
http://zipcodezoo.com/Animals/V/Varanus_exanthemati cus.asp

Knoxville: no kamarád měl dospělce půl dne zakouslého do nohavice, tak nevim- asi ta mírnost úplně pravidlem nebude :-D ale většinou jsou snad v pohodě, budu tiše doufat ;-)

Fotky teď žádné nemám, třeba později, ale není to nic zvláštního. Rozměry 90x40x40, větší nádobka s vodou, papírové ubrousky, na zemi i úkryt z břidlice. Snažil jsem se o jednoduché, stabilní a omyvatelné vybavení. Zatím to bude snad stačit, až vyroste, dostane samozřejmě větší terárko.