Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Pochlubte se - ještěři II

no už toho tam v prvním vlákně bylo fakt hodně.. krom toho ty obrázky taky nejsou z nejmenších a načítala se mi ta stránka dobrtejch 5 minut :-)
takže snad nikomu nebude vadit, že jsem založil nový vlákno.....
a rovnou vkládám první příspěvek....

mládě Agamy vousaté po ránu.... trošku zívala :-?

[http://img156.imageshack.us/img156/518/img1910zt6.t h.jpg]

mno něják jim to blbne.... takže přímej odkaz - img156.imageshack.us
[mod]Vlákno jsem zamkl.Je založeno Pochlubte se ještěři 3 (Melda)[/mod]

loading...

Moc pekny leguanek. Nemas ho zmereneho nebo spis zvazeneho? Je to poradny kousek ;-) Co v posteli, to s tebou jeste nespi? Nas Gabin (priblizne stejne velky) jednu dobu nam chodil spat do postele pod perinu a vydrzel tam s nami az do rana a to vstaval az po nas :-D. A jak je asi stary?

Ahoj.Váhu už řekla Ficule a stáří je taky tak nějak(mezi 6 a 7 lety).Abych řekl pravdu,nikde jsem to nezapsal a teď už se mi ty roky pletou,občas i svuj věk počítám podle data narození:-D.Jinak ohledně toho spaní v posteli.To bych se opravdu musel vyžívat v masochysmu:-D.Pepča je spíše jen polosocializovaný,takže vyloženě mazlík to není,ale je celkem hodný a tak spolu dobře vycházíme.Nešlehá a nekouše a já ho za to pokud to není nejnutnější netahám.Jinak když přijde na vanu,mám ruce stejné jako Knox na té fotce;-).Jinak i vy s Maikem máte moc krásná zvířátka a moc si vážím toho,co pro ně děláte:-).

Gabin ma 45 cm, ale koukala jsem, ze ma Pepan krasny regenerat, to muze byt take jedna z moznosti nizsi vahy. Evelinka ma treba puvodni ocas a ten take neco vazi a Gabin ma uz jenom asi 60 cm (chudak uz mu ho dvakrat lamali) :-(.

Knoxi, take Oskar bude poradny drak az jeste povyroste :-D

Jj, novej. Zatím ho nechávám v klidu, ať se rozkouká a musím ho dát trochu do pořádku. Jsem zvědavej jak to bude časem s "ochočením", byl bych rád kdyby mě toleroval, ale když se nepovede, tak se taky nic neděje. Zatím je dost plachý, není se čemu divit- prožil si určitě svoje;-)

malpolon:

není se čemu divit- prožil si určitě svoje

- to je import nebo jsi ho odněkud vytáhl? Rád bych se o nich dozvěděl něco víc, máš nějakej dobrej zdroj informací? Měl sem čest jen s dvěma dospělcema, ale oba byli opravdu klidní, tak myslím, že to bude taky "kamoš" :-D
Knoxville: říkám to sice pokaždý, ale ty ostny - uááá :))::) krása. :-p

MadMike: Je to import, podle papírů je v republice od listopadu, ale bůhví jak moc se tomu dá věřit. Nevypadal extra dobře, znáš to- nesvlečená kůže, pohublý, dehydratace(nechápu to- oni těm zvířatům ani nedají napít atd., u mě pil jakoby naposledy pil v Ghaně) po porosení se viditelně spravil, "nabobtnal". Znám rizika, ale troufl jsem si na to, byl to dlouho můj sen, nastudováno mám dost a kamaráda býv. chovatele, tak to snad zvládnu. Vypadá nakonec v pohodě, včera poprvé slovil myšku a vedl si skvěle. Nechtěl jsem ho ale rušit focením.
Informací v češtině moc není, takže anglicky. Stránek je dost, stačí hledat "Savannah monitor" a "Varanus exanthematicus" a vybrat se dá. Např. :

monitors.htm
http://zipcodezoo.com/Animals/V/Varanus_exanthemati cus.asp

Knoxville: no kamarád měl dospělce půl dne zakouslého do nohavice, tak nevim- asi ta mírnost úplně pravidlem nebude :-D ale většinou jsou snad v pohodě, budu tiše doufat ;-)

Fotky teď žádné nemám, třeba později, ale není to nic zvláštního. Rozměry 90x40x40, větší nádobka s vodou, papírové ubrousky, na zemi i úkryt z břidlice. Snažil jsem se o jednoduché, stabilní a omyvatelné vybavení. Zatím to bude snad stačit, až vyroste, dostane samozřejmě větší terárko.