Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klacek pro hada

Ahoj měla bych takový malý dotaz. Pořídila jsem si Korálovku sedlatou a přemýšlela jsem, že by bylo příjemné pro hada, aby měl po čem lézt. Ale nevím jestli mám jít utrhnout něco do parku(a když tak jakej) a nebo jestli se nějaký prodávají, děkuji za odpověd....

Normálně zajdi do lesa a tam něco najdeš ......... neměl by být strouchnivělý nebo s plísní. Není třeba ani dezinfekci (já se ze začátku bál, ale teď už ne). Stačí jen osprchovat a nechat proschnout. Tak to dělám já ---- určitě bych nekupoval.

Souhlasím s e sběrem v přírodě. Taky jsem měla ze začátku strach z klíšťat a různé jiné parazitující havěti, zatím mně nic takového nepotkalo. Buď najdu pěkný samorost, nebo je dobrý oloupaný pahýl z vinohradu. Gutátky se na nich pořád válej.

Nejlepší je si pro všechny případy brát mačetu:-) nebo sekerku, když najdu pěknej pařez a nechci ho tahat, tak odseknu tu nejatraktivnější část. Zároveň při tom dokonale poznáš, jestli to dřevo není nějak "vyšizený".:-p

Ani ne, já jsem dost mírumilovnej. Jen mám docela rád bojový zbraně a tak, občas si s nima něco zkouším. Podle mě když jděš do lesa tak je mačeta ta nejlepší věc (kam se na ni hrabe nůž). Dost často i najdu nějakou zmiji a při jejím nahánění je mačeta dobrá:-) Samozřejmě jí nijak neublížím, ale už jsem četl pár historek, kdy hadařovi narychlo sebraný klacek rupnul uprstřed akce a had uštknul:-/

Tak dneska sem byl v lese pro nakej pěknej pařízek :-). Byl na jedný straně trochu ztrouchnivělej ale z druhý strany to bylo pěkný suchý dřevo.... Teď sem ho hodil do vroucí vody se solí.... Pak ho mám asi ještě nechat vysušit na slunci, že? Mám ještě ARPALIT tak sem přemýšlel jestli ho tím mám taky prostříkat.... Zajímalo by mě jak to děláte vy? Díkes za reakce :-)

Arpalit zabiji jen aktivni stadia = vajicka necha na pokoji... takze za par dnu mate roztoce naspatek...

úplne súhlasím, lepšie je použiť neostomosan ten ničí aj vajíčka a vývojové štádia a za 24 hodín sa rozloží na neškodné látky. To nehovorím o cene, čo zaplatíš za arpalit tak za tú cenu si rozrobíš za vedro neostomosanu a môžeš tam vymočiť celí konár.

no já ten arpalit mám doma, dal mi ho znamý a nevím co s ním, jen se mi tam válí.... Zajímalo by mě jak dělaj ty kořeny co prodávají normálně ve zverimexu? Asi to ňák prohánějí i pecí nebo něčím takovým aby se pořádně kořen vysušil a zbavil se případných škůdců.... Myslel sem že bych ten pařez hodil do plynové trouby, ale nakonec sem od toho opustil....