Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co dát do teraria

chtěl bych si založit terarko, ale mám jen omezený prostor v obývací stěně. Rozměry terka budou 75-š 35-h 70-v.
Mohli byste mi poradit co sem mohu dát, protože hlavně hloubka je dost malá. Uvažuji o chameleonovy, ale ten je v dospělosti na terko moc velký.
Jsem z Českých Budějovic a tady je to ohledně tararistiky tragický.
Předem děkuji za odpovědi.

Jasně, z těch běžnějších třeba samci A. carolinensis možná i velký A. porcatus, samice jsou teda drobnější. Určitě je jich spousta, akorát se tyhle větší moc neobjevují na burzách, spíš ti menší (třeba A. sagrei) a pak zase třeba větší z okruhu A. equestris, ale ty jsou zas tak 40-50 cm.

Ty rozměry nelze brát úplně do slova, tvoje by taky vyhovovaly, dal bych tam raději trio. Ty šváby jsou dost velcí, chtělo by to menší nymfy okolo 1-2 cm a prostřídat z cvrčkama, v létě nejlépe smýkaný divoký hmyz. Občas se dají sehnat nejen porcati, ale i jiné druhy, ovšem doby našeho "masového kubánského cestování" už jsou pěkných pár let v tahu, takže nabídka je slabší. Jinak dost běžně je k sehnání Anolis carolinensis, ale jsou to často importy, takže to někdy bývá zdravotně slabší.