Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co dát do teraria

chtěl bych si založit terarko, ale mám jen omezený prostor v obývací stěně. Rozměry terka budou 75-š 35-h 70-v.
Mohli byste mi poradit co sem mohu dát, protože hlavně hloubka je dost malá. Uvažuji o chameleonovy, ale ten je v dospělosti na terko moc velký.
Jsem z Českých Budějovic a tady je to ohledně tararistiky tragický.
Předem děkuji za odpovědi.

Jasně, z těch běžnějších třeba samci A. carolinensis možná i velký A. porcatus, samice jsou teda drobnější. Určitě je jich spousta, akorát se tyhle větší moc neobjevují na burzách, spíš ti menší (třeba A. sagrei) a pak zase třeba větší z okruhu A. equestris, ale ty jsou zas tak 40-50 cm.

Anolis porcatus by šel. Ale udávají terko o rozměrech d65 x š40 x v90 cm. Mohl bych do mého menšího dát páreček? Jak velkou potravu pozře? Protože měl bych zdroj švábů a ti jsou okolo 3-4-5 cm veliký. Pozřou vůbec tak velkou potravu?
Dá se anolis porcatus běžně sehnat?

Ty rozměry nelze brát úplně do slova, tvoje by taky vyhovovaly, dal bych tam raději trio. Ty šváby jsou dost velcí, chtělo by to menší nymfy okolo 1-2 cm a prostřídat z cvrčkama, v létě nejlépe smýkaný divoký hmyz. Občas se dají sehnat nejen porcati, ale i jiné druhy, ovšem doby našeho "masového kubánského cestování" už jsou pěkných pár let v tahu, takže nabídka je slabší. Jinak dost běžně je k sehnání Anolis carolinensis, ale jsou to často importy, takže to někdy bývá zdravotně slabší.