Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Pro Jacob5 a ostatní prosím čtěte s námi.

Jacobe. To jste vy, co stále píšete příteli na mobil něco ohledně hroznýškovi, kterého jste dostal? Stále se na něco ptáte. Nezdá se vám, že si hrozna nevzal krmení, nezdá se vám, že je stále zalezlí někde v koutě... atd atd. Já vám včera psala dlouhou smsku, jak se věci mají. Taky jsem vám napsala, že když píšete nějaké dotazy, málokdo vám rozumí, proto jsem vám nabídla, abyste kdykoliv volal, pokud se vám s hroznou nebude něco zdát. Přesto opět dneska přijde příteli smska, "dobrý den, mohu už hroznu vyndat z tera?" Nezlobte se, ale my vám vážne nerozumíme. Já sama nejsem žádný velký odborník přes hady, ale vy mi přijdete, že jste si myslel, že si kupujete křečka a velkého živého mazla v jednom. Poradila bych vám, abyste si obecně přečetl něco o Hroznýších královských. Já vám s přítelem klidně ráda poradím, pokud nebudu sama vědět, tak se nějak dopídím, ale myslím si, že to je zcela zbytečné. Když se nám narodili prcci, taky jsme museli sami hledat infa a pídit se co a jak dělat, ptát se na věci, které člověk neví. Ale taky jsme stále dokola nepsali bývalým majitelům matky a otce (rozuměj samce a samice, kterým se hroznové narodili). Tím chci říci, že ráda pomohu, ale měl byste začít být samostatný a nebo zvažte, zda hroznu vůbec chcete a nechcete raději zakrslého králíčka???
Přeji vám hodně štěstí a zdaru v chovu malého hrozny.

p.s. Ještě by mne zajímalo,proč jste se ptal na to, zda ho můžete už vyndat z tera? Proč byste nemohl??? Díky za odpověď. Marcela

Původní problém byl, zdá se, vyřešen. Není tedy potřeba pokračovat v debatě na téma pravopis (a já bych v ní tak rád pokračoval), protože nechci, aby zde docházelo k osobním sporům. Ty lze řešit formou Osobních zpráv. Proto vlákno zamykám. (GG)
Na druhou stranu, nerad bych, aby to tu vypadalo jako na této poradně. (GG)

promiňte já už jsem takový ale věřte neni to jen že se ptám jenom vás ptám se i ostatních ten emil vubec na nej zapomeňte, takhle to bylo i s mím prvnim koníčkem prostě jsem všechny otravoval oni mi napsaly a celkem se mi to osvědčilo protože ono to bylo spíš tim že sem měl kamoše kterej o tom věděl celkem dost tet stim co vim my to stací jeste jednou omlouvam se už nebudu otravovat za všechno děkuju a určite někdy nevim kdy pošlu fotky jestli si to přejete nebojte nebude to zejtra ani pozejtří...:-):-)

Jacobe, odpověděla jsem ti do mailu. Prostě toho malého hroznu přivezte s tatínkem a já ti ho vyměním za některého, kterého ti den předen nažeru nebo klidně před tebou osobně, abys měl jistotu, že hroznýš žral. Myslím to vážně, klidně přijeďte. pro mě to je menší zlo, než pořád poslouchat tyhle nesmysly, kterým nerozumí nikdo. Sám vidíš ohlas na tvé psaní. Marcela

promin opravdu nerad jsem tě otravoval,a nehtěl jsem aby to takhle dopadlo.Jinak todle je pro mě moc drzí přijít,a chci jinýho abych nelhal do určitý míry mě to láka,prostě tohodle jsem si s tatou vybral,a pro mě to neni reklamační zbožý.Nevim musim si stim poradit věřim že se mi to povede "snad" ješte jednou omlouvam se neměl jsem to v umislu.

PS:Omlouvám se za chyby ve větach,v prvních třídách jsem to nějak nepobral,a pak to se mnou šlo jen z kopce.

No z kopce to asi jde, ale nic si z toho nedělej, čeština je pro nás Čechy lehká, takže i větu s chybou by měl každý ,,zdravý" pochopit. Proto absolutně odsuzuji někoho posuzovat dle jeho pravopisu, píšeme a mluvíme tak, jak nám narostla ruka a huba. Ještě jste asi neviděli Němce, jak píši, my blbci se učíme jejich Hochdeustch a oni píšou jako čuníci. Hej s tím hadem klídek, sám vím, že když jsem začínal s ještěrkou, a nechtěla první dny jíst, byl jsem také nervózní. Ale přeci jen ještě existuje NET a na něm je velká dávka informaci, i když musím říci, že někdy zkreslených. Pořídil sis hold hada, krmení není tak časté, také kolem tebe nepoletuje jako pejsek a nečeká na pohlazení, s tím jsi musel počítat. Určitě se bojíš, že něco děláš špatně, ale možná by ses divil, kdybys někdy viděl ty podmínky, které přežijí. Že ti had týden nejí nic neznamená, není to člověk, aby jedl 5x denně. Dej se s tím do pohody a uvidíš, že had postupně bude i občas pokoukávat, co se kde děje a také něco slupne. Hodně štěstí v začátcích, kterými si musí projít každý. ,,Žádný učený z nebe nespadnul!"

dík za podržení,a stou větou ja tich chybek tam mam trošku víc:-).Jinak hada mam chvilku ,a nikdy jsem ho dokonce neměl v ruce jenom snad slepejše ale to neni had ale ještěrka.ale čet jsem si o hadech o všech ruzných užovky,koralovky,krajty,ale právje moc ne o hroznýších ale ono se ty podmínky nic moc nemění když jdem to tak čet.dík

Chyba sem - chyba tam, to neřeš. Čeština v té spisovné formě už stejně dlouho nevydrží.:-D A co se týče hadů, zkus i tady vyhledat na poradně všechna vlákna s tím tvým chovancem, určitě je toho tady spousta. Nebo také můžeš najet na Google a napsat druh hada, pak dát ,,prohledat české stránky" a máš vystaráno! ;-)

Ja si preci jenom myslim Zydy, ze tvuj postoj neni spravny, pokud ho budes chlacholit, ze nema chyby resit atd, tak se asi nikdy nenauci spravne vyjadrovat pismem...KDyby jsme byli telefonicka poradna, tak jeho pravopis neresim, ale zde, kde spolu komunikujeme pomoci psaneho textu, si myslim, ze je forma a zpusob psaneho projevu vzdy na prvnim miste.. Pokud to nekomu dela problemy, neni nic jednodussiho si to po sobe treba petkrat precist. To co napisu je preci i moje vizitka, ne?A nerikej mi, ze nekterych chyb si clovek casto ani nevsimne, vim, ze obcas neco prehledneme, ale v tom co pise jacob je snad hrubka v kazdem slove:(

Dokonce bych i hlasoval pro neco jako znamkovani pravopisu.)
Tak jako byva na jinych diskuzich rozdeleni podle hodnosti dle poctu prispevku, zde by mohly byt hodnosti dle poctu chyb.)
Vim, ze nejsme cestinarska poradna, ale jsme Ceska poradna a mozna by ta soutezivost donutila nektere lidi sve prispevky trosku korigovat:)
Cestine zdar!
Redsnake

S tím absolutně nesouhlasím, nějaká psychická vyspělost či inteligence se nedá posuzovati dle úhledného písma a pravopisu. Myslím, že soutěžit v nějakém pravopisu je už OUT, nejsme v první třídě nějakého nižšího stupně. Měl by si na pravopis dávat pozor, ale i když to po sobě přečte 10x a ničeho si nevšimne, nyní už asi nic nepomůže..i když něco bych věděl..číst, číst a číst...četba je lepší než TV ;-)

Ale o tom to není, inteligence je závislá na rychlosti nervových spojů, pravopis možná považuji za nějaký sociální stupínek, ale máte pravdu, že spisovně vyhlížející příspěvek lidské oko potěší. Už toho mladého nechme na pokoji a buďme rozšafní i nadále, tak jako nyní! :-D

ja mevim ono je to pro mě složitější,jak jsem vás otravoval fakt si nedokažu představit jak bych vypadal kdybych přijel.přijde my že se spíš bojim,a opravdu nechci otravovat udělám co budu moc pro toho hada,aby se u nás měl dobře.No nic nebudu si tu vylejvat duši jelikož je to na dlouho,však to znate "víš".děkuji:-):-)

Hele neblbni. Já jsem tě zase tak nesepsula za to, že otravuješ. Sama jsem ti od začátku psala, že máš jen volat ne psát, nebot jsem ti nerozuměla. Takže pokud jsem ti nabídla, abys mi KDYKOLIV zavolal, tak to znamená, že mi můžeš KDYKOLIV zavolat. Neřeš co bylo, nabízím ti výměnu hrozny. Není to jen proto, abys ty byl klidný,ale já sama mám zodpovědnost za to, co prodávám. A pokud se ti hrozna nezdá, mě samotné to není příjemné. Chci, aby ti, co si od nás hada vemou, byli max.spokojení. Takže to udělejme takto. Zkus vydržet ještě tak týden. POkud hrozna byl od nás zrovna nažraný, tak teď logicky nechce. Možná je z převozu ještě trochu "mimo", tak ho nech at se zadaptuje. A pokud ani po týdnu nebude jevit zájem o myš, pak ho přivezte. Myslím to smrtelně vážně, jasný??? :)

S tim hadem, já byla poprvý taky vystrašená, že bych se mohla dovědět, že mi had chcípnul třeba až po tejdnu, protože nevystrkuje hlavu.A pak v květnu začalo ródeo. Celé léto chtěl had ven a brouzdat se po pokojích a pak přišel podzim a od října jsem ho vytáhla ven jen asi dvakrát, jinak tam může ležet snad už tejden (aspoň že loví) mrtvej a já bych si toho nevšimla.Prostě jsou to teď "laxňáci", navíc když ho máš nově...

Já tedy nevím jak ostatní, ale já Ti rozumím naprosto bez problému. Ani hrubky nejsou tak šílené (skusim je tak jediná docela bijící do očí). Nepočítám vynechání háčků, čárek (prominte atd.). Problém bude spíš v tom, že píšeš vše do jediné věty, kterou se v posledních příspěvcích snažíš alespoň rozdělit čárkami. Může pak někomu dělat problém se v tom zorientovat. ;-)

Ale o to tu neběží. Myslím, že těch hrubek není tolik,aby se na hrubky nadávalo. Byli tady experti, co sekali v každém slově dvě hrubky. To, že je jedna v příspěvku, to není důvod k trhání hlavy. Spíš bych to viděl na ten problém spojení celého příspěvku v jedinou větu. Tam může být pro někoho problém se zorientovat. Zkus tohle dát do kupy a uvidíme. ;-)

Tady ale nikdo netvrdí, že na pravopise stojí život. Jde o to, že jednou jsme Češi a tvrzení, že český jazyk dlouho nevydrží, dost dobře nechápu. Němci ať si mluví a píšou jak chtějí, nebo snad musíme dělat všechno jako oni? Jinak myslim, že jednou - dvakrát, si příspěvek po sobě přečíst neni na škodu.

Ono to tak taky zcela není. :-) Mám češtinu dost rád a vadí mi hrubky (i když sem tam taky v rychlosti vytvořím, když přemýšlím dopředu co psát a pak když to po sobě čtu, tak se červenám). Spíš si vzpomenu na Palackého a spol. když čtu po někom, kdo schválně češtinu mrví, aby byl "zajímavý" a nebo když to někdo vyloženě fláká. Ale pak tu máme část lidí, kteří i kdyby se rozkrájeli, tak to prostě nezvládají. Jak bych to shrnul jakožto poselství? Snažme se neprznit jazyk český a buďme schovívaví k těm, kterým to i přes snahu nejde. ;-)

no, halapremku, to není jedna hrubka, ale třeba: " co tet stim"!!!! mi docela trvalo než mi docvaklo že to má být:co teď s tím!!!! To není nic proti Jacobovi, jen jsme se mu snažili říct že trochu studia nejen o hadech by mu nebylo na škodu. Já jsem původem slovák, ale je fakt rozdíl překlepnutí při psaní v rychlosti, rozrušení..., než naprostá ignorace znamének, i,y, spojoání slov do nesmyslů..., sorráč, ale když se to nenaučí teď, tak kdy? Pak bude psát jak starý Škopek do compu: 5 samyc

Hele tak dost. Kdo vám dává právo soudit lidi podle toho, jak špatně pravopisně píší. Mě to přijde velká drzost. Pro mě byl problém rozumět problému, který Jacob má, měl ,neboť, jak tu xkrát zaznělo, píše vše do jedné věty a navíc od něj občas přišla smska, která byla jako výstřel do tmy. Prostě jsme nerozuměli tomu textu jako takovému, ne že bychom to nemohli přečíst. Myslím, že byste všichni, kdo se do něj naváží kvůli pravopisu, měli zklopit uši a omluvit se mu. Je taky možné, že je disgrafik nebo dislektik. Za to člověk nemůže a nechápu, že vás hanba nefackuje. Ne každý je dobrý v češtině. Ty jo, já fakt nechápu , jak zlý a bezprizorní lidé sem chodí!!!

Jacobe, co se týče pejska, ano máme staforda. Je to štěnátko, je děsně hravá, ale prd uhlídá. :-) nedávno nám před domem vykradli auto. Takový je hlídač. :-D Zlatého retrívra mají rodiče přítele. Je to to samé v bledě modrém. Gaučový pejsek. grrrrrr. :-)
A s tím hroznou si to rozmysli dokud jsou. Ju?
Zatím

Ty jo, já fakt nechápu , jak zlý a bezprizorní lidé sem chodí!!!

Možná by jsi si to měla nejdřív srovnat a potom říkej o někom,že je zlý a bezprizorní.Tvůj problém z prodejem hroznýšů má každý chovatel který prodává své odchovy.Taky ho tady neprezentujeme.Takže si si to mohla doma vyřídit v poště.Nejdřív kamenuješ Jácoba a ted všechny ostatní.Svoje osobní problémy by jsi si měla řešit jinde.:-/

No tak přátele, nebuďme už zlí, co člověk napsal, to napsal, tak teď se všichni zhluboka nadechněme a nacvakejme na klávesnici své PROMIŇ!;-) Ukončeme takové blbůstky, jelikož mi to připomíná léta, ta léta strávena na pískovišti při sporech o bábovičky! ;-):-D

Je mi tě vážně líto, Meldo, ale po smskách chtěl Jacob, abych dala vědět odpověď na jeho otázku na net. Tak jsem to udělala. To za prvé a za druhé, nevím, čím kamenuji Jacoba a co je na tom, že ho bráním? Asi máš trochu pošramocené životní hodnoty. Navrhuji vzájemně se nevšímat. Nemám ráda nedorozumění. A pokud sis vztáhl(a) moje psaná slova přímo na sebe, toť není můj problém, ale řekla bych že tvůj.
Vše dobré. Pa

Je mi tě vážně líto, Meldo

Za prvé - Nevim proč,neznáš mě tak mě prosím nelituj.Za druhé - To že Jakoba kamenuješ jsem myslel obrazně.Moje životní hodnoty jsou v pořádku a tobě nepřísluší je rozebírat na veřejnosti.S nánrhem vzájemně se ignorovat souhlasím a nečiní mi to nejmenší potíž.Také nemám rád nedorozumění.Tvoje psaná slova jsem osobně na sebe nevztáhl,jen se mi nelíbí,když nekdo říká o mých přátelích,že jsou zlý lidé.Je to přinejmenším neslušné,vzlášt když je neznáš.:-D
Vše dobré pa pa

Ale Marcelko,tady nikdo nikoho nesoudí,asi jsi to špatně pochopila.Není mi docela jasné,proč by někoho měla hanba fackovat za to,že je hrdý na svůj český původ a nelíbí se mu prznění naší mateřštiny.A o slovních útocích na Jacoba tu myslím nemůže být ani řeč.Jen tu došlo k debatě na téma,zda je dobré se snažit psát spisovně a nebo jestli je to jedno.Jak je vidět,tak názory se liší a každý má právo na svůj názor.Tak se prosím zbytečně nečerti a netituluj zde ostatní bezprizorními.Děkuji Ti a neber to jako útok,ale spíše vysvětlení;-).

no , Marcelko, to je jasné že pokuď to je nemocí, ( jo a dyslektik...) je to jiná, ale to by nám Jacob asi řekl, to by se neměl za co stydět, naopak, sklopili by jsme všichni uši a omluvili se, ale sorráč, když někdo v češtině "neřeší" téměř nic tak to na omluvu ani pochvalu není! Mám syny: 22 a 19 let, taky to nejsou žádné mozky, ale snažili se, ne pro mně, ale pro sebe! Psaný projev člověka je jeho určitá vizitka! Můj názor.

jo jo jasně,jen bych potřeboval jestli mám ještě čekat,když tak mi jestli můžeš napiš na e-male nebo někam kolik jich je.Nemusí to být hned,až budeš mít chvíli,a jak jdou rychle prodávat,jestli jsi to po mě pochopila?Jinak u našeho pejska je to přesně to samé co u vašeho místo toho,aby hlídal ještě zloděje přivíta.:.( a děkuju.

Ahoj Marcelko, je zajimave jak jste behem tohoto vlakna otocila o 180°... Podivejte, nejsme lide bezcitni, ani arogantni, ani nic z dalsich prizvisek kterymi jste nas castovala, jen nas uz mozna unavuji stale stejne dotazy a gramatika nekterych prispevku. Na svuj vek se v teraristice pohybuji prez deset let a tak se obcas stane, ze mi nekdo napise e-mail s zadosti o radu. Neni na tom nic zasluzneho, naopak i ja rozesilam dotazy svym pratelum a kolegum ohledne veci s kterymi si nevim rady. Vzdy si ale davam zalezet aby ten dotaz byl srozumitelny a abych, nedej boze, pred druhym clovekem s kterym vedu komunikaci nevypadal jako blbec. I proto si davam na svuj pravopis relativne pozor. Nerikam, ze pisu bez chyb, ale snazim se a take si to po sobe nekolikrat ctu.
Co si budeme nalhavat, dnesni generace je jiste zdegenerovana chatem a sms zpravami, ale bez kvalitni gramatiky nejsme schopni sesmolit jedinou zadost o prac. misto atd..Clovek bez slusneho pravopisu je dle meho i v dnesni dobe odepsat temer dopredu.
Btw ruzne poruchy vzdelavani respektuji, ale vzdy si vazim aspon snahy..
Prikladam par ukazek z e-mailove korespondence jednoho chlapce, ktery chtel poradit s chovem cvrcku pro krmne ucely:
dobry den ja se chci zeptat jestli pojedete na burzu ze cvrčkama do zlinaa mnelbych zajem podle ceny samozzejme a jak seto prosim vas chova ja to mam a prenosce asi tak na vyšku 30cm

dobry den chise zeptat jen za kolik mam koupit 350 cvrčku

zdarr prosim te napižmiii otm co jsemtzi pasal předtimmm

((((Tady uz se nas Jakub zacal dost snazit)))Psal to nekdo jiny? nebo je to jen vymluva???

No mám 3 krabičky z vajíčkama od cvrčku a 2 jsem vyhodil protože jsem tam
> cosi hýbalo a to vypadalo jako male mušky ale nelétalo to tak se chci
> zeptat jest li s toho budou nějací cvrčci nebo to mam vyhodit nebo si to mam
> nadále nechat a omlouvám se za to psaní já jsem neviděl na klávesnici boleli
> mne oči strašně

zdarr prosimte daš mi icq ja bychti poslal fotky atto tak dlouho netrva a jestli to prone stači me icq je XXXXXXXXX

Nerikam, ze to je jeste nejhorsi pripad, ale i tak dost silene, pritom v predposlednim emilu je videt, ze ocividne umi psat docela dobre, jen se mu musi chtit. Od te doby jsem na to alergicky
Redsnake

No jako omlouvám se za to, co napíšu, ale mně při čtení docela vadí, že nepíšeš háčky nad písmeny. Když už se tady tak kritizuje.
Já osobně se připojuji k těm, kterým vadí to neustálé kritizování pravopisu. Připadá mi to jako zbytečné urážení. Ne každý za to může. Někdo je dyslektik, někdo pro to prostě nemá nadání. Stejně, jako mně, která miluji matiku, připadá absurdní, jak ji někteří nedokáží pochopit, tak vám připadá absurdní, že někteří si nedokáží osvojit pravopis. Zamyslete se nad sebou, co za předměty vám ve škole nešly. Každý může mít něco, co mu prostě nesedne. Já zbožňovala matiku a češtinu, taky jazyky, ale z dějepisu, literatury a zeměpisu jsem nebyla schopná naučit se pár odstavců. Nemůžeme být ve všem dokonalí. Nikdo není lepší jen proto, že mu jde pravopis lépe. A nepřipadá mi, že je to urážka vlastenectví psát hrubky a ignorovat čárky ve větách.

Myslím, že ukončuji tuto debatu. Jacobe, od teď píšu na mail nebo do soukromé pošty. Já tenhle server fakt moc neznám, ale soukromě psát umím. Nebo jestli se chceš dohodnout přes mail, tak mi napiš na který. Tuším, že jsi mi psal dvakrát z jiného mailu. Nebo v tom mám možná zmatek, tak se nezlob a prostě mi písni tvůj aktuální mailik. Díky a pa pa.

Tyhle žabomyší války a hádky o ničem mě fakt deptají. Snad nejvíc mi vadí to vzájemné napadání a urážení, které vede (abych to vyjádřil spisovně) jen k obyčejnému a úplně zbytečnému nasrání. Řekli jsme tu všichni svůj názor a měli bychom ho navzájem respektovat. Jsme doufám civilizovaní lidé a jsme snad schopni se domluvit na tom, že nadávkám, ponižování, urážení a napadání druhých bychom se měli pro příště vyvarovat.

Mimochodem, to že někdo nesdílí můj názor, ještě není důvod k tomu abych se urazil a osočoval ostatní...