Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hroznýš královský

Ahoj lidi,mám takový problém,mám 6ks hroznýšů královských od května loňského a jeden z nich má sem tam zakloněnou hlavu až o skoro 180°.Jinak žere a svléká se normálně.Dík za každou radu.Čaute

Rozhodně ho dej stranou, to by mohlo zavánět i IBD, což je pro hroznýše smrtelná (v řádu měsíců) virová choroba. Doufej, že jde o něco jiného a že to nemají i ti ostatní. Ideální by je bylo mít teď oddělené po jednom v karanténních nádržích, ale ne vždy to jde. Alespoň odendej toho jednoho. IBD to být nemusí, nechci zbytečně strašit, ale taky bys mohl(a) přijít o všechny. Jinak pokuď tedy zatím žere, tak mu přidej do žrádla vitamín C na podporu imunity. Trochu zvedni teploty a uvidíš. Nevím, co by ti řekl veterinář, ale podle mě by asi stejně nic moc dělat nemohl, maximálně vyšetření na endoparazity, vyšetření krve a naládovali by ho multivitamíny a v horším případě antibiotiky. Otázka je jestli by to vše jen neuspíšilo nebo nezhoršilo. Může jít i o jinou poruchu lokomotorických funkcí, ovšem pokud vím tak např. žádný plazí neurolog není, takže ta diagnostika není snadná. Řekl bych to asi takhle, dokud dobře žere - dobře "sere" (pardón, ale verš je verš:-D), tak ještě není nic ztraceno, ale velké naděje si raději nedělejte. Mám takovou smutnou zkušenost, že časté a nápadné zaklánění nebo takové vztyčování až jedné čtvrtiny nebo dokonce třetiny těla značí problém (neplatí u kober a jiných podobně smýšlejících mršek:-D), který většinou končí smrtí a v pitevním nálezu nebo krevním rozboru figuruje přítomnost virových inkluzí.:-/

Díky krokodýle,had je bokem,tak rychle jsem terárko ještě neudělal.A ještě takový jeden dotaz,zítra budu hady krmit,krmím je bokem v plastových bednách a terárko vždy vyčistím,neměl bych ho něčím vydezinfikovat,a to nejen kvůli té nemoci,ale i preventivně u dalších hadů.Dík za odpověď.