Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terária pro štíry

Zdravím! Já sem nic nepřihodím, štíry mám mladé a chvilku, tak jsou zatím po krabičkách. Ale byl bych moc rád, kdyby se někdo našel a přihodil nějaké snímečky, klidně i detailů úkrytů a tak. Nejen pro mou inspiraci,ale i pro ukojení zvědavosti:-D. Díky moc!

loading...

To o té velikosti bylo míněno o tvých štírech, ty moje měří max. 5 cm v těle, bez ocásku, takže dospělost v nedohlednu.:-| Mám je od 1 sveku už přez 2 roky a svlíkli se mi asi 3x. Chtěl jsem jen vypjnit prázdné místo pod akvárkem, takže asi tak....Jinak dík za pochvalu, potěší to;-).

To je dobrý způsob na vyplnění prostoru... Tak to jo, podle fotek se to moc poznat nedalo, velikost. Tak přeju, ať to co nejdýl vydrží a vesele dospějí. Ty moje jsem koupil dospělé a doufal, že se rozmnoží. Samec nestihl udělat co měl.... Snad se na mě obrátí štěstí časem.
A jen tak mezi náma, on se asi někdo ozve. Tady jsou na to háklivý... To není ocásek, to je zadeček:-x
Když jsem se to teda tak hezky naučil, tak ti tu ještě hodím lepší snímeček, těch mých...
Sameček po koupi
[http://img257.imageshack.us/img257/5024/heterometru sspinifersamqd2.jpg]
a samička (asi:-[) ve visu
[http://img99.imageshack.us/img99/7431/heterometruss pinifersammq1.jpg]

Vím, že jsem se vyjádřil neodborně,ono se tomu říká postabdomen s telsonem, ale v ty noční hodiny už mi to nemyslí:-D.Máš pěkný kousky:puff:
Chtěl bych se tě optat jak to mají tví štíři se žrálem - ty moji se toho spíš bojí, tak jim dávám kořist polomrtvou. O nějakém aktivním útoku nemůže být ani řeč.

Ahoj ahoj Peťo.
Jsou krásní, teda teď už jen jeden:.(. Ale to není moje práce, koupil jsem už dospělce. No, jsou to solidní zabijáci. Cvrčky drtí jednoho po druhým. Dávám teď cvrčka na jeden až dva týdny. Nemám problém. Ale samička je lehce naducaná, tak buď smaec stihl, co měl nebo je přežraná....
MF : Zdravím.
No, to terárko dovezl muj spolubydlící, měl v nich tuším gekony a podobné. Jsme studenti, nemůžeme si tolik vybírat. Ale jistě plánuju pořídit něco vhodnějšího. Bohužel časem. Ale ač jsou teda zemní, nestěžovali si a vesele si po kamenné zdi šplhají.... viz snímek. Vím, že vy jedete ve štírech ve velkém, hoďte mi sem nějaké vaše terárko, jsem zvědavý... Dík:))

Tak těm štírum by to nijak nemělo vadit, jen mě to zajimalo, bo kdyby to bylo zaměrně tak by to bylo plýtvání prostorem a navic v tak velkem terarku se špatně udržuje vlhkost, substrát rychle vysychá., fotky dám ale později mam ale hl pouštní, takže písek jeden ukryt a to je vše, nic extra.

No teda, chlapi! A i dámy!
Děkuji MF, ale stejně fotečka nikde. I když na těch boxech asi pravda tolik nebude... Ale stejně... To vážně nikdo jiný než Peťo, kterému též moc děkuji, mi nepošlete obrázek terária ve kterém máte třeba svoje panďáky?
A nebo je nás tak málo lidí, co štíry chováme?? To je škoda. :.(

:-D:-D:-D Sorry ale ja se prostě musel zasmát, jo chápu že si asi začátečník, dobře, ale když už chováš štíry tak si myslim že si pročítal už nějakou literaturu a A. australise by jsi mohl poznat. Kdyby ta fotka byla nekvalitní a nečitelná, beru, ale tady jde jasně vidět na zadní části metasomy že to australis není, ten má daleko hrubší a silnější metasomu. Toto je Leiurus quinquestriatus.

Upřímně? No, poznám je vždycky...teď už teda skoro vždycky. Jsem pako. Páč jsem o tom ani nepřemýšlel a čučel na ty dózy. Že jde o australise jsem napsal, protože vím, že je chováš... Měl jsem se líp podívat, je to teda ostuda:-[:-[:-[. Ale začátečník jsem, to jo...
V těch 6ti dózách máš pouze tyhle Leiurus, nebo v některých právě i ty Australise... Nebo po 6ti z druhu vždycky?
A jak se vlastně daří těm malým spiniferům? Doufám, že si zase nenabíhám na výsměch. Byl jste to vy, kdo na ¨pochlubte¨ se měl ty krásné fotky, hej? :-D

Ahoj no ja som tiež chovatel a musim sa teda opýtať ... nemal by si niečo napredaj kedže tu na debilnom slovensku toho vela nezoženieš rod androctonus a leiurus by som vzal pochopitelne ked maš na predaj neakeho z nich :) alebo by som ti to mohol vymenit za ine puštne škorpiony ako rodu mesobuthus hottentotta atd... dakujem za odpoved

Je to uplne jednoduche.Pomazes zadni stenu silikonem ,poradne rozetres a nasipes kaminky.Jdou koupit v kazdem zverynexu.Nechas zaschnout a tak aji boky.Zmenil jsem jen barvu dyod.Chce to cervenou modra je pro ne spatna,nelozi ven.Jestli budes chtet vedet jak propojit dyody tak me posli mejl skusim udelat nejake schema .Pak ti ho poslu.Fak na tym nic neni.Naklady jsou nulove.Tak zatim.

No zkušenosti... nemám je dlouho... Prve jsem koupil pár. Oba jsem je zvlášť nakrmil a pustil k sobě.Jako největší pohoda. Nikdy se nemlátili ani nic podobného, nebo aspoň o tom nevím. Po několika měsících mi nevím jak nebo proč umřel samec. Byl jsem dýl pryč, takže ho zvládla samice skoro půlku sežrat. Ale podle mýho neměla na jeho smrti podíl, byli spolu dlouho....
Samička tu byla chvíli sama, na burze jsem jí koupil nového samce. Zase jsem je oba nakrmil a když jsem je poslal k sobě hned se k sobě měli. Trocha jsem se bál. Ale byl to jen takový seznamovací rituál. Nikdy se do sebe nepustili, naopak. Když jdu vlhčit, kolikrát je vyruším, jak leží spolu ne-li ¨v sobě¨ v jednom úkrytu. Pohoda.
Jestli se ti perou.... No, měli by se ve skupině snášet... Jestli máš dost úkrytů a nemáš na ně málo místa... nevím. Je to zvláštní... říkám, zase tolik zkušeností nemám.

No,asi se tam taky ukážu... Je to ale blbý termín. Jsem student a bydlím v Olomouci,takže je to opravdu hloupý termín, to Velikonoční pondělí. V Brně jsem ale všechny své štíry koupil.
Nemám jich moc, na jedáky si netroufám,zatím. Mám pár H. spinifer, a po jednom Pandinus cavimanus, Opistopthalmus boehmi a Mesobuthus martensii(zimování nepřežil sameček:-(). Jen... no, já koupil tyhle většinou z dovozu a dost to nedoporučuju... nežerou mi, nevím, jak dlouho mi vydrží.
Expert na štíry je tady MF, řekl bych, že se brzo ozve. Chová jedáky. A má rozhodně víc zkušeností než já.

:-D:-D:-D Tak se teda ozývám:-). No zas to nepřeháněj. No dnes sem si z burzy dovezl 0,3 Lychas mucronatus, takže až bude nabitej foťák, tak sem dám foto ubikace a na forum o štírech, které dávno upadlo v zapomění, dám fotky samotných štírů a taky konečně fota A. amoreuxi.

Taky mam paru h.cavimanus z dovozu.Zerou me tak jednoho cvrcka za 3 tydny.Samec je starsi a moc agresivni jenom se dotknu terarka a je venku.Velice utoci se samici se nesnasi ma rad samotu ale jeste nezdechla tak cekam co bude.Ta burza je fakt na nic, tady taky kazdy nadava.Jedovate zatim nechci nemam na to odvahu.Mozna pozdeji.Tet si chci jeste koupit nejakou mensi formu ale jeste nevim jakou.Musim se podivat na nejake druhy.Mas taky nejakou stranku.

Dandrak:
Jestli to patřilo mně, tak bohužel stránku nemám, jsem na to pako, ale brzo s tím něco udělám. Burzy jsou dobré,ale musíš vědět, od koho kupovat. Chce to odchov, je to jistější... Já teda zatím nepřátelské chování samce vůči samici, nebo naopak, nezachytil,ale to bude tím, že nemám páry. Chci s tím něco udělat.
MF :
Já se divil, že ses hned nepřidal, stran těch Heterometrů. Ale vím, ty máš dva mrňousky... Ty máš z odchovu nebo jsi je jako malé koupil? A teda na fotky se moc těším! Odkud jsi? Lépe, na jakých burzách se dá přijít ka zajímavějším druhům, než jsou Heteráci a panďáci?

chroustal:

stran těch Heterometrů.

- to sem nepochopil. Jinak sem ty prcky koupil. Já sem okres Opava, ale blíž to mám do Ostravy - Poruby, kde mimo jiné chodím na školu. No na jakých burzách? To se tak těžko říká, podle toho kdo co má, ale jinak k jiným druhům přijdeš na burzách tam kde je Ondra Řehák, ten má největší nabídku štírů a sklípkanů.

Tak a tady ty slíbené fotky ubikace od Lychas mucronatus.
[http://img228.imageshack.us/img228/4669/krabice1ez7 .jpg]

[http://img228.imageshack.us/img228/9790/krabice2wu1 .jpg]

[http://img225.imageshack.us/img225/2172/krabice3cr4 .jpg]

Jinak se teda podivejte na vlákno pochlubte se štíry, dám tam ty fotky Lychas mucronatus, opravdu krásní štíři.

Tak ty jsem mrnousky koupil ale rostou jak z vody.Ja pochazim s Koryčan.Je to u Kyjova tak 10 km.Tak jsem se dival na stiry a moc se me zamlouvaji pandinus cavinamus.Maji hnede klepeta a vypada to dost dobre.Tak to vydim ze male met zase nebudu.Jinak ja jezdim do Brna ale v Praze je to fakt dobry.Tam si zajet stoji to za to.Dnes jsem dodelal terarko pro agamu.Makacka uz nikdy vice.Skusim sem dat foto ale jeste jsem nenasel jak.Tak zatim.Skamo si ty?

Hmmmmmmmm, terárko nádherné. Víš jak? Přesně,jak jsi to udělal, vložit ten odkaz přes ten image,ale pak ho označit, když ho máš vložený tady a klinout na ikonku 4tou z leva nad mrkajícím smailíkem. A mělo by to jít.
Toho P.cavimanus jednoho mám, je krásnej,ale nežere mi. Jsem ho koupil právě v Brně,ale je asi z dovozu... Nevím... Jediný, a to mě na něm opravdu se*e, je to, že nemá daleko ke krtkovi. Vím, že Panďáci si rádi úkryt aji vykopou,ale ten muj je teda hustej. Nevím, jestli je dospělec, jsou menší než imperátoři,ale jestli je ještě mladej, tak je jasnej a coby děcko si věčně hraje na metro:-D.
Do Prahy se chystám v co možná nejbližším termínu a rád bych zkusil i Hradec. My Brňáci... jen u nás, když nejsi mezi vyvolenými prvními, tak už nic moc neulovíš... je to slabší no... štírů málo druhů. Ale spinifery maj pořád...
Můj panďák :
[http://img170.imageshack.us/img170/7384/pandinuscav imanusodhadevv2.jpg]

Tak ten je krasnej.Jak to ze nema hnede klepeta.To bude asi mlade nebo samicka.Kolik te stal a ze nezere.Tak to neva jestli je z dovozu tak sezere 1 cvrcka za mesic.Zato het.spinifer me zere obden.Maji asi tasevnici.Ukas jeste jine fotky.Jo a DUKU terarko ma metr delka a 40 na 40.Pozadi jsem delal s polistyrenu aji ty schudky.Snad to bude stacit pro tu agamu.Tak zatim.

Všechny fotky mám na Pochlubte se-štíři. Hoď to hledáku a hned ti to naběhne. Jsou tam ale krásnější kousky. MF má nadherně vyfocené A.australis. To je spíš špatné foto, hnědá klepeta má. Ale stejně si myslím, že je ještě mladej. Ho potom hodím na mm-papír a snad mi někdo otipuje svlek. Jsem ho fotil s 50kem - viz Pochlubte se... Ale je to zavádějící... špatná fotka. Jojo, spinifeři mi taky žerou pořád. Ale jsem rád. Akorát mě štve jejich délka březosti, no.. to je asi u všech štírů...

oki. budu ti verit :) kuru pridam. nejlepsi bude asi nejaka ta korkova jak sem se nekde docetl. potom bych chtel stirkum pridat nejake rostlinky. docetl sem se ze vhodne jsou scindapsus, pilea a marantu. jen nevim do jakeho substratu je dat. nyni mam v terarku cistou raselinu a v te by se jim asi nelibilo. premyslim o smyseni lignocelu, hlinite pudy a lesni hrabanky jak doporucuje jisty odbornik... co vy na to? :)

Tak dik musim to skusit,:)).Noc probehla ok.Tak jim to asi vyhovuje.Budu delat jeste jedno tak ho tam pak skusim dat.Skusil jsem udelat nove pozadi a je to ok.Lepidlo na kachlicky a pak zamackal kaminky.Drzi to .:-tak zatim.Dik za tu fotku.

hh je tak jak je psané pod fotkou fotky štíra klidně dám mázle to je to jo ale muj fotáček se spravuje až se mi vráti z servisu hodim ostřejší fotky:) snad:)nebo určitě pokud mi spraví oběktiv veliké to mám to jo ale bude tam ještě jeden štírek a bude to přepůlené na půl takže v každé části bude jeden a už to budou mit akorád... jen ho musím sehnat:)

sions: nechci být kritickej, terárko je pěkný, ale ten "domeček" z toho kokosovýho ořechu není dobrá volba, vůbec není vhodnej pro štíry, pro pavouky možná, ale pro štíry ani náhodou. Štíři mají rádi ukryty ve kterých cítí ochranu na zádech, takže nějakou položenou kůru, tak když tam štír vleze aby tu kůru na těch zádech cítil, a né úkryt kde má 3cm prostoru nad sebou. Takže bych to zrušil tady tohle.:puff: