Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto První svlek. - Boa

Jak dlouho po narození by se mělo mládě svléknout? Můj Oskar je proti svým sourozencům maličký, tenký, po narození jsme mysleli, že nám chcípne,ale dneska je to největší hladoves a úžasný lovec. Taky šikula. Přesto se ještě nevysvlekl. Je to špatně? Hrozí mu něco? Díky za odpověď. (Datum narození je 22.1.08 a už měl 4 myšky.)

Tak, jak jsem to zvíře viděl (je opravdu velikostně oproti ostatním sourozencům o polovinu menší), je vůbec úspěch že se hned tak chytil na krmení. Co se týká svleku; nic bych s tím nedělal a hlídal kdy dojde k zakalení. U tohohle zvířete, vzhledem k ,,nestandardní" velikosti při narození, se musí asi i tak trošku počítat s individuálními životními projevy. Alespoň teď zpočátku. Nezbývá nic jiného než čekat.

Krokodýle, já jsem sice začátečník, ale poznám to, když není svlečený. Nesvlekli se dva z toho vrhu. Jak píše Vladěk, on je viděl, tak jediný tenhle (můj Oskárek) , byl opravdu maličký, když se narodil. Ten druhý nesvlečený byl normální jedinec. Ten se svlékl od porodu prvně včera. No a Oskárek si dává na čas. :-D
Já to spíš řeším proto, že si toho malého Píďu chci nechat ,ale kdyby měl být problémový, tak si raději nechám většího jedince. Co myslíte vy, profíci? :-/

Zdravim,nechci Marcelku nějak shazovat,ale už mit mi to prostě nedalo.Připadne mi to jak kdyby je ptalo 3 leté dítě,které náhodou našlo nějakého hada venku.Celkem se divím,že při nulové znalosti chovu hadů se Marcelce podařil takto úspěšný odchov.Už tady založila několik témat,ale stačilo by projít starší témata a určite by odpověď našla.Není v tom nic osobního jen můj názor.Tomas

Kurva , jdi do hajzlu. Fakt už mě nebavíte vy, co neustále tu hledáte podněty k tomu, aby jste někoho shodili, znemožnili, podkopli.......... mám pocit, že si tu léčíš, Drape své vlastní komplexi. Už mě nebaví být slušná, protože mě tohle chování vážně sere. S prominutím. Jestli ti to nedalo, že jsem tak debilní, tak si jdi číst někoho jiného a nech mě psát si co chci. Máš možnost na to nereagovat a myslet si své. Tak to dělej a nesnaž se ponižovat druhé. Pardon MĚ. DO PRDELE!!!

Asi tak. Myslím, že tady na tebe zas nikdo nebyl nějak zlej a na takové odpovědi tu nejsme zvědaví. Trocha slušnosti by neuškodila. Nemůžeš se divit, opravdu jsi tady některýma dotazama udivovala a nikdo tě nikam neposílal. Já patřím k lidem, který by neznalému člověku dal maximálně morče a ještě bych ho litoval, ale setkávám se s tím denodenně, tak jsem se naučil být v klidu a snažit se poradit, aby zbytečně nedošlo zvířatům k újmě. Ale co fakt nesnáším je hrubost a vulgarita.

Tak hele,nemluv tady sprostě.Pokud se chceš takhle vyjadřovat tak běž do diskuze na Ifaunu.Tady na Tera poradně se vždycky mluvilo slušně.A Drap jen napsal svůj názor!!!
A také se k němu přidám.Souhlasím sním.Je mi to také divné že se ti podařil takový odchov a skoro nic o hadech nevíš.A ptáš se na začátečnické otázky:x:
Také jsi se tu někde na začátku ptala za kolik můžeš prodat ty malé hroznýše.Hned po tom si jsi sama odpověděla že za 1200Kč.Je to normální cena to by mi nevadilo ale napsala jsi:za míň je neprodáme protože je můžeme prodat za stejnou cenu kamsi za eura.Tak si je tam prodej a neobtěžuj tady s tím.To si myslím že jsi si vymyslela.Ale je mi to celkem jedno.Ale nikoho tady nebudeš takhle urážet!]:)

1OO jsem se chtel na něco zeptat ale vždy jsem nejdřív hledal v knížkach, potom tady ve starších dotazech a vždy jsem našel co jsem potřeboval;-) Ty jsi nervní z kluka kterej se tě pořad na něco ptá, ale ty se chovaš jako on a tady s tebou mají všichni trpělivost:!: Ale už asi nebudou:x:

Vážená Marcelko.
Už nám tady fakt dejte pokoj.
Vaše dotazy jsou dětinské a nemístné až si myslím že si z nás střílíte.Chovám různé boa řadu let a tak vám odpovím na poslední vaši otázku.Pokud je ve vrhu mládě podstatně slabší či menší než sourozenci,může to signalizovat problém.Hlavně do budoucna.Zřejmě půjde o hada s oslabenou imunitou.což se projeví např nemocí jako odvápněním kostí,rachitidou,pomalým růstem či neplodností.Takové zvíře se sice nemusí zákonitě utratit ale je zcela nevhodné do chovu,zvlášť pokud je to samice.
Co se týče toho svleku tak to s tím může úzce souviset.
Narodilo se mně kdysi mládě boa které bylo o polovinu menší než ostatní mláďata a svleklo se po 2 měsících a pak uhynulo.Předtím také baštilo,ale při pitvě se přišlo nato,že má nevyvinutou kloaku.Prostě se to v takovém počtu mláďat ve vrhu může stát,že to jedno se narodí ale nedostalo se mu v těle mtky tolik výživných látek jako ostatním.Jiná mláďata se třeba narodí hned mrtvá.
Vaše přežilo,ale něco je špatně a rozhodně na to teď nepřijdete.Ukáže čas.
A tak mi dovolte se s vámi tady rozloučit a plně souhlasím s mými kolegy.
Už vás tady bylo dost.

Noooo, pěkný. Tak mě nezbývá, než sklopit uši, omluvit se za špatně volená slova a přislíbit, že zde už žádný dotaz nevložím.

Jen na mou obhajobu. Zkuste se všichni zamyslet nad tím, Proč tu každý druhý píše o tom, jak se mi mohlo s mou dutou hlavou povést odchovat tolik krásných hroznýšků? Já v tom cítím jedno jediné a to to, že to je závist. Někdy prostě nemusí člověk mít načteno o zvířatech a o jejich chovu tolik co vy, nemusí tomu věnovat tolik času a úsilí,aby mohl pak dělat chytrého, aby se mu mohlo něco vážně povést. A to je myslím ten problém. Lámete si hlavu nad tím, jak se mi to povést mohlo, když vím prd o hadech a to je pravda. Důvod je takový, že hadi jsou přítele. O hady jsem zájem neměla,ale jak se to narodilo, začla jsem se prostě ptát a pátrat. Přítel o hadech ví své, ale já jsem prostě typ člověka, který si to raději zjistí sám a hlavně dávám na rady více zkušených. jestli v tomhle je můj problém, tak se vám za to velmi omlouvám. A další věc , to, že někdo se nejdřív chodí dívat do knížek, pak tam či onam a teprve pak přijde sem, to je fajn, ale to je jeho věc. Já se neřídím heslem "proč to dělat jednoduše, když to jde složitě", tudíž rovnou přijdu sem a ptám se tady, neboť jsem slyšela, že to je slušný server , kde lidé mají praxi. Tak se omlouvám, že vás otravuji a toto byl poslední můj dotaz na této poradně. Kdo mi doposavad pomohl, těm děkuji , ještě jednou se omlouvám za ošklivá slova a HAWK. :-)

Víte Marcelo, právě proto, že tito lidé mají praxi, vás nic neopravňuje k tomu nazývatje zlými a bezprizorními lidmi, když se pozastaví nad tím, že teprve po tom, co se vám narodí mláďata se tážete na podmínky chovu. Každý správný chovatel se zájmem o svoje zvířata se nespoléhá pouze na jeden server, ale pátrá, zjišťuje a pídí se po informacích spojených s jeho miláčky i v knížkách, což se podle mě nedá přirozvávat k

"proč to dělat jednoduše, když to jde složitě"

. Vy jste sem vlítla, ze začátku o vás všichni pečovali a to byla podle mě ta chyba.

Marcy já Tě z části chápu, ale taky musím nesouhlasit. Já se o svých agamách musel učit sám, já vím jsem s nimi ve styku od 12 a je to rozdíl, ale vše jsem si našel sám a ne, že bych se každého vyptával - ono je jednodušší si to najít sám, než zatěžovat ještě dalšího člověka vysvětlováním!Poradna je hlavně takové fórum, kde si chovatele navzájem sdělují své zkušenosti a vylepšováky a radí si, ale i pro začátečníky, avšak když už něco základního vědí! ;-)

Zydy, já to tak beru, já se tu nehádám. Ale když mě někdo nenechá napokoji a hned píše, že už ze mne nemůže a pořád poukazuje na to, že nic nevím, že jsem infantilní nebo mé dotazy, že jak se mi mohlo povést to či ono, tak se bráním.

A co se týče toho, že se tu ptám,ač mi tu lidé říkají, že bych měla hledat jinde, učit se sama....... já to dělám. Koupila jsem si knížku o hadech, mám 2 známé co kdysi hady měli (dneska už ne), občas využiji zverimexu tady u nás a optám se tam, akorát BOHU žel pro vás, jsem prostě taková, že mi nestačí jeden dva názory. Chci jich co nejvíc, abych si z toho udělala svůj vlastní pohled a zvážila to. Prostě jsem taková a budu taková. Bohudík pro mě. ;-)

Zase vedle Marcelko.Připadáte mi jako člověk co se topí a snaží se všechny okolo sebe stáhnout sebou.Každý má přeci toho svého mazlíka NEJ.Já chovám malé ještěrky rodu Podarcis.Malý rarášci za 200kč kus.Jsem na ně nesmírně hrdý a to si je může každý dovézt z dovolené.Takže je vidět,že jste nic nepochopila.Není to tu otom,kdo co chová,ale JAK SE KDO CHOVÁ;-)

Nikdo vás tu nechtěl urazit,ale uznejte sama...
Zrekapitulujte své dotazy a uvidíte že snaha vám pomoci zde byla velká.
Ještě bych snad dodal,že v případě mixů bude docházet k vadným mláďatům ve vrhu stále častěji,až to dle mě přeroste únosnou mez.Jde o důsledek imbredingu - množení příbuzných zvířat.A proto si tady zalobuji :
Dochovejte své boa mixy ve zdraví u vás doma,ale raději si připlaťte a odchovávejte čisté zvířata.Ono pokud se člověk o boa zajímá a sleduje aspoň zde diskuse,tak ví kde je splašitˇ.Ať už si vybere jakýkoli poddruh.....
Chovu zdar...

To je právě ten problém. Já prostě mám v životě jiné věci, které si musi rekapitulovat a to, co tu sem vnesu, napíšu, tak po té, co mne uspokojí odpověď to dál neřeším, takže ani nevím, co jsem kdy napsala. Aspon ne tak do detailu, jako někteří z vás, což také dle mého názoru o něčem svědčí.

Jinak háďata jsou od rodičů, kteří nejsou příbůzní. Samec byl dokupován až asi o rok dva později.

Ano můžete mít pravdu.Samec mohl být dokoupen později,ale mixů boa v republice koluje kolem a kolem plno a ten kruh je uzavřený a sázím svůj klobouk na to,že bysme při testech DNA našli u spousty zvířat shodné znaky.
V šedesátých letech sem bylo přivezeno pár boa a nikdo ještě netušil že existují různé varianty jeko Amarali,Peru,Surinam- Guyana,occidentalis atd,atd....
A tak se tato zvířata množila mezi sebou plno let.
Ten samý případ je křeček zlatý,ale to už je jiná kapitola a to bysme tu byli dlouho....

Ahoj a dobrý den všichni...sice tu s Vámi nejsem zase nějak moc dlouho,ale pročetla jsem za tu "chvíli" spoustu příspěvků-především co se hadíků týká:))Chtěla bych se maličko zastat Marcelky(i když její reakce byla přeci jen přehnaná),chápu snahu zjistit vše co se dá.A nakonec kde jinde než na poradně:-).Jsem člověk který pročte dostupnou literaturu,veškeré internetové stránky-alespoň ty mnou nalezené-a stejně mám pocit,že toho vím pramálo.Přeci jen osobní zkušenosti jsou nad zlato a když je nemáme tak hledáme u lidí povolaných.Já sice teprve koupi háděte plánuji,ale když k tomu Marcelka přišla jak "slepý k houslím" tak je obdivuhodné,že se stará a neotočí se k těm malým potvůrkám zády.Samozřejmě všem kdo pomohli děkuji-i já se jistě budu ptát-a mějte s námi začátečníky strpení.Kdo má zkušenosti už se nedokáže vžít do role toho kdo se sice snaží,ale vše vlastně dělá poprvé.Za Marcelku a všechny kdo začínají moc díky.Velice si Vašich rad vážíme(aspoň někteří) bez Vás by to bylo daleko těžší.

Je to hezké, že si rad vážíš, já si jich vážím také a jsem rád za každou novou věc, kterou se zde dozvím. Marcelce chtěl každý pomoct a poradit, jenže po velmi krátkém čase si toho přestala vážit. Začala být inu útočná na nesprávných místech, nikdo ji nechtěl nijak ublížit. Stala se ješitnou a arogantní a je mi líto, že to sám musím psát, jelikož mne to zklamalo. Každý, kdo chce vědět více, si nechá poradit a příjme i konstruktivní kritiku, to však sama nedokázala přijmout! Myslím si, že zde je největší problém, přijmout i kritiku!

a toto byl poslední můj dotaz na této poradně

A já doufal, že už tedy nenapíšeš a pak kdo si protiřečí! Víš co, zůstaň dále zabalená ve svém a dokola si zpívej bla, bla - tak jak jsi označila naše názory. Jacoba jsem se zastal, jelikož jsem pravopis nepovažoval za důležitý a také jsem se o něj přel, zastal jsem se ho, to si taky můžeš přečíst, jestli Ti tedy už nepíská také v očích! Sama si Jacoba špinila za něco, co sama děláš, avšak ještě v horším. Zastal jsme se také Tebe, vzpomínáš? Myslel jsem si, že jsou na Tebe opravdu zlí a strašně jsem se mýlil. Máš v sobě strašně zlosti, používáš proti lidem takové věci, za které nemohou. Určitě víš, co myslím a nebudeme to rozebírat! Možná trpíš menší psychickou poruchou - nějakou cyklickou maniodepresí - jednou hodná, pak zlá. Nebo také biologické procesy mohou ovlivňovat tvé chování - na menopauzu je myslím v tvém věku brzy a možná menstruace by mohla býti příčinou, To jediné by tě mohlo omlouvat a nebo jsi doopravdy zlým člověkem! Umím být také podlý jako ty a myslím, že místo mládí po nemocnicích měla býti na tebe aplikována Komenského metoda! Jsi zlá a nelíbíš se mi! A ještě jedno - na uživatelku Ficule mi nesahej!]:(

Milý Zydy a Meldo. Já si totiž upřímně myslím, že vy všichni jste to hodili do jiných rozměrů. Pořád dokola opakujete, jak si nevážím rady a jak jste mi zpočátku všichni radili a bla bla. Já fakt nechápu, z čeho soudíte, že si toho nevážím? Zkuste nalistovat dopředu a pátrejte, o čem byla moje diskuse , kdy jsem zareagovala tak či onak a jakým směrem se po mém útoku obrátila diskuse vaše? Stejně tak, jako jste místo rady Jacobovi a mě v našem problému co se hada týkalo, začli řešit diakritiku a prostě pravopis obecně Jacoba, stejně tak jste tuto diskusi (neříkám že z mé strany přímo košer) otočili v to, že jsem nevděčná a ted nakonec arogantní apod.Přitom šlo úplně o něco jiného. Upřímně , vaše písmenka mi tu jsou ukradená, neboť vás neznám osobně. A proto už se chovám tak jak se chovám a docela mě to baví. Nádherně si protiřečíte, jeden před druhým se snažíte oslnit a napsat co nejinteligentnější příspěvek na mou hlavu. Já vám dávám prostor, měli byste mě za to mít rády. ;-)

Kurva , jdi do hajzlu.

Milá Marcelko,tohle je ten jiný rozměr,kam jsi to hodila ty.Být po mém,tak za takové chováni tě sem už nepustím.Jsem tu rok a jsi první co si pamatuju,kdo se tu takhle vulgárně vyjádřil.Máš jistě pravdu,že se snažíme jeden před druhým oslnit.Většina z nás se tu zná a stýkáme se i mimo teraporadnu.Takže jistě chápeš,že se mi nelíbí jak se chováš k mim přátelum.Ty mám narozdíl od tebe rád.Chovej se a vyjdřuj se prosím jako žena a ne jako ukrajinský dělnik na stavbě.Jsi mezi slušnými lidmi.
Příjemný zbytek večera:))

Marcelko nemáte zač děkovat,jen se dokážu vžít do Vaší situace,ale myslím,že pro pár nevybíravých slov by se tato poradna a lidé co se nám snaží pomoci neměli zavrhovat.Přeci jen jsme jen lidé-kritiku slyšíme neradi všichni dojednoho.Myslím,že se chybička vloudila na obou stranách.Ti znalí by měli mít o krapet víc pochopení a trpělivosti a mi začínajíci se nesmíme nechat odradit nějakou tou připomínkou která zabolí.Jsme tu kvůli lásce k těmto tvorečkům a když slyším na účet hadíků samé FUJ a JAK NA TO MŮŽEŠ SÁHNOUT tak nás vlastně tato poradna spojuje.Jako v manželství-v dobrém i zlém:-)A musíme umět odpouštět.Přeci jen Vám tady lidé pomohli-nezavrhujte je.Já budu moc ráda když tu zůstanete s námi.Velice Vám fandím-dokonce jsem uvažovala o Vašem mláděti:))Tak uvidíme jak to dopadne-třeba se uvidíme i osobně;-)I když je pravda,že bych chtěla čistého boa,ale uvidíme jak to vše dopadne.Tak už se nečertěte,jsme jen lidi,musíme si umět odpustit;-);-);-)

Stýkej se s kým chceš, já ti v tom nebráním a považuj si za přátele koho chceš. To je tvůj život a moc se omlouvám, asi tě zklamu, ale je mi lhostejný, já tě chci požádat o jinou věc. Neraď mi prosím, jak se mám chovat. Nejen, že nevíš, zda jsem žena nebo muž, ale už vůbec nevíš, zda nejsem cikán od lopaty. bu bu bu

Ale no tak!!!Je fakt,že jste mě totálně rozesmáli,ale mrzí mě,že to už opravdu nenecháte plavat.Uvědomte si,že takhle ztrácíme jednoho chovatele.A když bude mít čas tak se vše naučí-a s vaší pomocí líp!!!Tak navrhuji tuto debatu o tom jak jeden nebo druhej někoho osočil a tak,prostě nechat plavat!!!Klidně můžeme dál pokračovat v mimozemšťanech-myslím,že to bude zábavnější a plodnější!!!Nakonec kdo z nás mimozemšťan není...já třeba ještě teď dodělávám terárko(teda s manželem:-D)...taky jsme divný!!!!Kdo ne tak se ozvěte:-D:-D:-D

Ty jsi stejně dobrej, ale vážně. Zrovna se tu smějem s přítelem a říkáme si, že je tolik hodin a jak tu pěkně každý píše a nechce se mu spát. A ty najednou uděláš krok a jdeš si lehnout. Ty jo, vyhrál si. Ale asi tě zklamu. Mít dobrý pocit z toho, žes ustoupil jako moudřejší zrovna mě, to není žádna poklona. Se mnou vyhrává každý. :))

Ale ne, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Jsem vítěz, já vyhrál, jupí! Peace and love for you!

Tak jo, budem hrát na to, kdo umí lépe kopírovat. CTRL C, CTRL V.
Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you! Peace and love for you!

Tak jo, teď teda budu moudřejíš já. JSI VÍTĚZ TÉTO DISKUSE. BLAHOPŘEJI.

Jdu si dát cígo a pak jdu do hajan. Dneska jsme měli langoše s česnekem, vařil přítelíček, tak si na ten česneček dám ještě kouřovou a pak bez vyčištěných zubů zalezu do postele a budu mu dýchat pod nos. To bude žrádlo.
Přeji krásnou noc.

Utíkej, smraďochu a nekuř, ať jsi zdravá ;-)! A pro ostatní, já jsem vítěz, Marcy už to psychicky nevydržela, nebudu ani popisovat kolika chyb se při naši diplomatické konverzaci dopustila, ale jedno je hlavní: Já dostal ,,bacil" z teraporadny pryč! Gratulace samozřejmě posílejte! Ale raději přes SZ, Marcy by ještě mohla spolknout cigaretu při tom pohledu! :-DJsem vítěz! A pro fanoušky mám video: watch ;-)