Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mládě / subadult, co koupit?

Preferujete při koupi hada spíše mít ho od mládětě, nebo raději staršího? Sledovat jak roste, nebo již se jen kochat je veliký? Krmit holátky, nebo předhodit rovnou mastomyš?

Pořád mi v hlavě vrtá myšlenka, že koupit staršího také není špatná možnost, ale zase nevím, jestli by had na mě tím pádem hůře nereagoval. Když už měl jednoho majitele, se kterým vyrůstal.

Uvažoval jsem práve asi o 1,5 roku staré samici, která vypadá vážně dobře. Ale asi to vydržím a počkám si na březnovou burzu v Praze. Bojím se ale trošku, že bych mohl koupit nerozkrmené mládě, je nějaké přibližné měřítko od kterého je jistě, aby mládě bylo rozkrmené? Třeba když bude mít hádek E.G. 50cm, tak bude asi na 100% rozkrmen ne?

Je lepší si pořídit rozkrmené mládě. Ale když už to rozkrmování má chovatel tzv. ošahaný, tak mu to problémy nedělá. Ze začátku jsem taky nevěděla jak do toho. Nedávno jsem si koupila nerozkrmenou E.g.aneru a teď už je v poho. Teď rozkrmuju mých 6 naklubaných boaedonků, už jsem si zvykla. Letos jsem od ní měla 3 snůšky a už jsem se bála, že se nezastaví.

ahoj,,myslim si,ze od reriozneho chovatela ktoreho poznas si nemusis kupovat odrastenejsie mlada,,ja od znamich kupujem rovno akurat sa pytam kolkokrat uz zral,,sto pro im verim.keby nezere tak ho nakrmim,,,pravda,,ked ich donesem maju stres a vzdy tak tyzden nezeru:)a ja som tiez zacinal s gutkou,,je to super had na zaciatok:)potom isiel boa,tmavka,regiusi,varan....:-Dked si clovek kupi jeneho hada nedokaze sa zastavit:-Dmusim sa krotit..pa vela stastia dobry vyber prajeem:-)

maximalni souhlas;-)navic ve tvem veku si myslim ze nemas dostatecne zkusenosti a vedomosti pro chov tolika zvirat a dalsich ktere uz mas naplanovane koupit;-)takze ve tvem pripade bych si to nechal projit hlavou a dobre rozmyslel co delas aby potom treba zvirata zbytecne netrpela;-)