Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení-"modrá žárovka"???

Ahoj všichni.Dneska mi kamarád doporučil do terárka s hrozňou žárovku,které říká "modrá".Prý vydává teplo,ale had se o ni nepopálí:i:Nemám tušení jak se jmenuje oficiálně,ale snad ji mívaj ve zveráku.Jen by mě zajímalo zda s tím máte nějaké zkušenosti.Jako začátečník mám strach aby se ta moje holka nepopálila:-/

loading...

Jééé,díky;-)to mě vůbec nenapadlo:-[Slyšela jsem o ní poprvé tak se ptám.Mě totiž přišlo divný,že když je to žárovka(jen svítí modře)tak přeci musí zákonitě vydávat teplo,takže se ten hadík o to tak jako tak může popálit:i:Jak a čím tedy docílit tepla aniž by si mohla ublížit?Teda mimo krytu;-)Díky moc:))

Jasně,že se dá koupit i ta úplně obyčejná(zatím ji tam mám),ale chtěla bych jí dopřát vše co potřebuje,jen se v těch UV atd. absolutně nevyznám:-[:-DNavíc se mi na to nechce dělat nějaký kryt(ne,že by lenost,ale 1.to nevypadá hezky a 2.když ho udělám z kovu tak bude stejně pálit:-()tak vymýšlím co tam dát aby to splnilo nároky-světlo,teplo,ale bez popálení.No jo,já vím;-)ženský toho chtějí vždycky moc:-D

Jasně,že jsem pochopila,že ta modrá na den je hovadina:-DMyslím tak všeobecně-co používáš ty?No nad terko ji dát nemůžu,ale buď vymyslím co a jak ohledně žárovky nebo mi nezbude opravdu najít řešení v nějakém krytu:-/Koukám,že si potvůrka na noc vlezla ke stínítku:-DJsem byla docela udivená jak byla v klidu když jsem jí vyndala z krabičky::)Samozřejmě jsem ji musela pár minutek mít v rukou:-DAle fakt jen chvilku:-[

No abych řekl pravdu, tak těmhle hnusům fialovejm (modrejm) vůbec nevěřím. V noci je lepší úplná tma a že to vydává teplo a přitom to je na povrchu studený - tak to je hovadina. O úsporku se ti had nepopálí, protože nedává téměř žádný teplo. O 100w žárovku se ti had popálí, protože to žhne jako blázen - a je jedno, jestli je to z modrýho, zelenýho nebo růžovýho skla. Chce to volit watáž přimeřenou tomu co chceš vyhřát. Třeba bodovou 40W žárovku normálně udržím zaplou v ruce bez popálení. Co se dost rožhavuje je objímka, takže to chce zamezit hadovi, aby se omotal kolem objímky, atd.atd.
Myslím, že nějaká modrá žárovka je zbytečná investice. ;-):-p

Omlouvám se, ale budu tady otravovat ještě s podobným dotazem. A co takhle červená žárovka? Tu mi chtěli dát k hadovi ve zverimexu, že prý mu to bude stačit (nj, zverimex...) Je v těch barvách na noční svícení vůbec nějaký rozdíl? Já vím, že je lepší nesvítit vůbec, ale to já jen tak... Ta červená mi připadá divná.

Tak červená je to stejný ;-), nicméně pokud je to INFRA (je taky červená, takže úplnej laik to nemusí poznat), tak ta vydává při stejné watáži o dost víc tepla, než obyč. žárovka. Ale svítí to červeně a strašně tmavě, takže se to dá použít tak maximálně v kombinaci třeba se zářivkou. Vydrží ale dýl.
Ve zveráku ti beztak nabízeli jen obyč. žárovku nabarvenou na červeno - aspoň si to myslím. Taky to doporučujou na noc, ale z vl. zkušenosti vím, že to ty zvířata ruší.

A k čemu by to bylo, to je jen barevné světýlko na efekt, dle mého poměrně odporný světelný efekt, ale hadovi to opravdu k ničemu nebude, to ať radši ty 4 stovky posílají lidi mně a já jim pošlu normální funkční svítidlo/topidlo a zbylé 3 stovky věnuju na nadaci "krokodýlu k užitku":-D

Taky si myslím,že je to jen na "ozdobu",ale hadovi to žádný užitek nepřinese.Takže jsem koupila 25W úspornou žárovku:puff:O ní se nespálí-zkoušela jsem na ní nechat ruku:))a v pohodě.Terárko má zatím 50*30*45 D*Š*V.Teplota od 24°C do cca32-35°C pod žárovkou.Vlhkost okolo 55% v noci víc.Teď tráví myšku a jinak je naprosto v pohodě.Tak snad se jí bude dařit díky Vaším radám a mé maličkosti:-[ dobře.:-)