Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem červený břicho

ahoj, co je s žábou, když má červený(až krvavý břicho)? dřív ho měla pěkně bílí a má ho jenom jedna žába v terárku, ostatní ho maj krásně bílý.....

ahoj dobré by bylo napsat jakou žabku máš, úplně nejlepší by bylo poslat fotku...

nechci plašit ale ty příznaky co popisuješ sou stejný jako u nemoci "red leg"..zvýšenou krevní krvácivost způsobuje bakterie Aeromonas hydrophila ..dalšími znaky jsou nepřijimání potravy a tvoření boláků
..původ nemoci je v nedostatečné hygieně...dle knihy se při léčbě osvědčil tetracyklin

jo o rosnici, substrát snad dobrej, ostatní žabky sou totiž v pohodě, i když je pravda, že tahle byla furt na substrátu a ne na větvích a rostlinách.....substrát mám speciálně pro tenhle druh žab.......5l stalo 400stovky

je to smes pisku, raseliny + drnoviny a neni to nachylny na plisne....

No právě;-). Rašelina, písek, drn, všechno to se dá sehnat, když ne zadarmo, tak za pár pětek, fakt nebudu dávat 400 za potisk na pytlíku.

je na tom nakreslena zelena jesterka, rosnice sina, pak naka zluta zaba

Tak to mě přesvědčilo, hned jak budu mít žlutou žábu, tak při nejbližší příležitosti do toho jdu.;-)
Ne, teď vážně, důležitější než předraženej substrát je něco o zvířeti, které budu chovat vědět a nejlíp zkouknout někde u chovatele, jak je chová on. A hlavně se vyvarovat zverimexu (alespoň většinou z toho nic dobrého nekouká). Ta žába pokud tak rychle uhynula evidentně nebyla v pořádku, asi by se dala i vyreklamovat, pokud by sis nechal napsat zprávu od veterináře. Ale to je problém importovaných žab, velké úhyny, se kterýma má co dělat i profík. Být tebou, tak začnu s odchovanýma žabkama.

já už doma jednu žábu stejnýho druhu mám a ta byla dovezena až z brazílie

Ty si pojedl vtipnou kaši, tyhle žáby (Litoria sp. - rosnice) jsou z Austrálie a N. Guinei

tahle co umřela, tak to byl odchov v česku

Tak tos nalít ještě jednou, litorie u nás, co já vím teď nikdo neodchovává a kdyby, tak je fakt nerozváží po zverimexech, to jsou nefalšovaný importy z NG.

Jaks to mohl vidět, když si ji kupoval ve zverimexu:?: Podívej, já nejsem náctiletej pubescent, abych se nechal balamutit volovinama, pár importérů znam a vím, že ty zverimexový rosnice jsou importy, co tě namluvili tam, to nevím, ale celkem si to dovedu představit. No to s tou Brazílií ani nekomentuju. Kdo ví, jestli to byl vůbec stejný druh.

Byl to omyl, ze zpravicek jsem to vymazala ;-) Clanek byl muj, cili REKLAMA :-D, vysel v r. 2006 v Akva tera foru. Dala jsem to do diskuze jako nove tema, protoze mi kvuli red-leg porad nekdo odsud pise.
Terapie by se mela zkusit vzdycky, ze to mne nevyslo neznamena, ze to nevyjde nikdy. Navic to ani nemusi byt red-leg, ale bez fotky a podrobnejsi anamnezy to fakt nepoznam.