Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak krmíte?

Ahoj,

zajímalo by mě jak krmíte svoje hady. Já mám pro boa zatím společné terárium, takže krmím odděleně v přepravce. (trochu i kvůli tomu abych zabránil snědení lignocelu, který mám v teráriu) Hady krmím postupně aby nedošlo k jejich poranění. Mám menší problém s manipulací hadů po nakrmení. Četl jsem tady, že někdo z Vás také krmí mimo terárium, proto bych se chtěl zeptat po jak dlouhé době po nakrmení vracíte hada zpět do terária. Já asi po 5ti minutách a vůbec se jim to nelíbí...i když normálně jsou klidní. Taky mě zajímá jestli je takovéto krmení vůbec vhodné, kvůli stresování hada?

Díky Honza

Ahoj u hadu nemame lignocel ale větši oblazky a hroznyše a hroznyše duhoveho krmime jen v terariu co jsem se ptal v ZOO JIHLAVA chovatelky a ošetřovatelky plazu neni vubec nutne a dobre hada davat ven a krmit mimo terarko dle jejiho nazoru jen plaza stresujete což neni nutne

Já krmím mimo, protože když můj hádek škrtí myšáka, tak z něj většinou vyždíme dávku moči (občas i bobek) a to by pak v terku neďálo dobrotu, ani pěkný ovzduší:-x
Vyndávání a zandávání je u mě v poho, bez protestů z hadí strany, ale samozřejmně po najedení ji přenáším po chvíli do terka jako svátost s největší opatrností. Jinak podklad mám rašelinu+písek.