Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rosnička harlekýn

:.( měla jsem dvě, jedna mamce když jsem byla v zahraničí vyskočila a uschla , druhá jednou ležela na terase a nemohla hýbat nožičkama, pak už s enehybala vubec, začaůla se ji rozpadat kuže tak jsem ji usmrtila, pak jsme dostala nový páreček, když jsme zase nebyla doma zmizel sameček(měla jsme je pul roku), do dnes se nenašel, a samička včera přestala hybat nožičkama, a dnes už zas se jen posouva po zemi, a ma primhourene oci. nadrz.php toto je me paludarium, ted už je ale mnohem vice zarostle, žabky krmim cvrčky a červy.Nevím co dělat, čím to může být, nikde jsem o ničem podobném nečetla.seděla na květu jedne květiny a ja před ni hodila cvrčka ona se spletla a zautočila mi na ruku, tak jsem ji dala zpatky na kytku, za chvili koukam cvrček venku z akvarka , beži po stěně a žaba leži na hlině, nohy divně zkroucene.Prosím, setkal už se s tím někdo?

ahoj..
to že žabka jeví zájem o potravu je dobrá zpráva
..příčin může být několik..
-nedostatek vitamínů a minerálů
-nevyhovující klima v terárku
-paraziti
a takovéto příznaky ochrnutí se objevují u otrav /čistící prostředky.../
nebo u nedostatečné hygieny ..napiš víc víc o tom v jakých podmínkách /teplota,vlhkost/
ji chováš a jestli pozoruješ i jiné neobvyklé příznaky/zarudlé břicho,dýchací potíže/...
..ale asi to bude chtít veta

voda 26 stupnů, vzduch 26-28
vlhkost 90
nečistila jsem nic,kytky zalévám pouze vodou která je v paludárku, nepouživam chemikálie,nehnojím nedodávám CO2 pouze tam mám pár jedovatých rostlin, ale když nevadí Oblovce tak mi to prijde divné.
Jediné co mě napadá, je že ty terasy jsou natřeny balakrylem, vhodným na potraviny, rybičky se množí a nemají problém,a to je ta barva i ve vodě oblovka(obří plž) také ne...

rozhodně neusmrcovat..ještě není nic ztraceno, neni jistý že je to od tý kytky...nateklý tělíčko mívá žába při bakteriálnim onemocnění "red leg"..to se projevuje zčervenáním až zkrvavením břicha a nohou,ale toho by sis asi všimla ...měla by mít teplotu jako předtim okolo 26-stupňů
jednoduše zařízenou nádrž bez různých schovávaček (kvuli snadnému čištění)nejlépe oblepenou ze stran černym papírem aby se cítila víc v bezpečí..pořídil bych jí nějaký vitamíny a minerály pro obojživelníky..a zkusil bych jí dát třeba nějakýho červa...s tou oblovkou je problém kvuli hygieně

Omlouvám se, že do diskuze vstupuju svým dotazem, ale překvapilo mě to Syngonium. Rozumím tomu správně, že v paludariu pro žabky (mám Dendrobates) by nemělo být? Mám ve svém palu dokonce 2, žabky vypadají OK, jedna se dokonce pod ním zabydlela. Mám ho vytrhat?

Ježiš lidi nestrašte mě!! Já si chci také pořídit harlekýnky!!! Myslíte že je to jedovatýma rostlinama?? Ale v jejich přirozeném prostředí jsou rostliny mnohem jedovatější než ty co máme doma ne? To bude něčím jiným... žabek je mi líto ... teď přemýšlím jestli si je pořídit???!!!