Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva ,teplo

Prosím poradte ,jakou žarovku (TEPLO) mám koupit k želvičce.UVB mám ,ale nevím jestli stačí obyčejná žarovka 40w.DÍky za rady

Myslím, že jo, dej ji tak vysoko, aby pod ní na substrátu bylo cca 33-35 st.C a hlavně to chce, aby ve zbytku terária někde v druhý půlce bylo tak okolo 20-25, aby nebylo prostě prohřáté celé terárium na vysoké teploty, proto jsou lepší pro želvy nádrže ze zhora zcela otevřené, aby dobře větraly. Můžeš použít i bodovku (takový ten postříbřený hříbeček:-D), má výhodu, že hřeje a soustředí teplo hlavně pod sebe a stačí tak slabší watáž, pro malou želvuchu asi i 25 W.

Jojo, jak píše krokodýl akorát bych si dovolila poopravit tu teplotu pod žárovkou 35-40°C, zvlášť jestli je to mladá želvička.Mi se osvědčila po mnoha zkoušeních 40W reflektorová žárovka, mám žárovku cca 25cm od krunýřku.Ale chce to odzkoušet a vychytat.;-)