Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak nato

Dobrý den jsem začátečník a chtěl bych chovat leguána zeleného nebo baziliška zeleného.
Který je pro mě lepší.A ještě bych se chtěl zeptat jestly byse nesnesli spolu v teráriu oba když bych je dal stejně starý najednou do terária.Děkuji všem za odpověď.

Bazilišek zelený je velmi pěkný ještěr ale docela bláznivý. Leguán je asi nejčastěji zanedbávané zvíře v chovech, proto mu nejdříve zařiď co nejvhodnější podmínky, všechno si nastuduj a buď připravený! Jako začátečník bych asi nevybíral z těchto dvou ještěrů, nezapomínej jak moc doroste leguán a na náročnost na prostor! ;-)

No kdybych měl vzpomínat na mé starty se želvičky, jej, to bylo strašné, jak jsme se v 10 nabrečel, když mi jedna umřela :.( Ale pak jsem měl suchozemskou a ta byla fajná, jen mne kousala :-D Ale hlavní je, že bych asi jako začátečník nezačínal s leguánem :)

Být tebou, něco si dopředu přečtu... Všeobecně o teraristice. Zajdi do knihovny, nebo hledej na netu, dneska už je toho všude mraky. Pokud nemáš žádné zkušenosti s plazy, doporučil bych spíš něco menšího, méně náročného. Nechci Tě odrazovat, bazilišky bych ale zavrhnul, to nejsou zvířata pro začátečníka. A co se leguána týče, pokud mu zajistíš vyhovující podmínky a dobrou stravu, tak není problém. Ale chce si to uvědomit, že za 4 roky bude mít už okolo metru a půl a takový zvíře potřebuje hodně velký terárko. Dohromady bych je nedával, sice žijí v téměř stejných oblastech, ale v teráriu by se vzájemně stresovali a asi i napadali. Možná jako mláďata by to ještě šlo, jako nouzovka, ale určitě ne napořád...