Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč se zahrabávají (původně Prosím odpovězte....)

Dobry den jak jsem hledal tak jsem hledal ale nenašel sem nikde to proč se pavouk zahrabe pod nějaký předmět....ten muj je to smitka.vlezla pod svuj ukryt (rolka od zachodoveho papiru) misto donho ktery lezel na vrste hliny a nevím jestli to není nějaká chyba...a taky to co znamená ta černá skvrna co ma na zadečku mam ji v 6.sv a jsem začátečník tak bych byl rád kdyby mi někdo poradil.děkuji

[mod]Změna předmětu, původně: Prosím odpovězte.... (VH)[/mod]

P.S. Češtinu neopravuji.

Neni to sice typicky "nornik" jako treba haplopelmy, nicmene i brachypelmy se obcas rady schovavaji do temnejsich ukrytu "pod urovni terenu". Misto rulicky od toaletaku ji dej treba rozpuleny kokosovy orech nebo podelne rozrizly kvetinac, ktery mozna prijme jako ukryt s vetsim nadsenim nez papir. Cerna skvrna na zadecku je pravdepodobne misto nahlouceni zahavych chloupku. Pokud to misto bylo predtim svetle, muze jit take o znamku nadchazejiciho svleku. Chtelo by to fotku. Pokud se chysta na svlek, je take mozne, ze se snazi najit nejake vlhci misto pod "ukrytem"...

Tak nevím jestli norovej, ale tak mi prozraď, kde ji v přírodě najdeš, na stromě opravdu ne. Prostě si zaleze někam pod šutr, čímž vznikne jakási nora (spíš teda úkryt), nebo se mýlím. Brachypelmy podle mě teda jsou pozemní druhy. Nemyslel jsem noru jako třeba u Pterinochilusů, ale prostě vhodný (teplota, vlhkost, klid) úkryt.

jj moc děkuju ta skvrna asi bude to že se bude svlíkat protože mi pán co mi ho prodal říkal něco takového že je před svlekem protože žahavé chloupky to nejsou je to skvrna na kůži a zvětšuje se.Další věc je ta jak je to stou vlhkostí nějak nechapu čeho to je vlhkost jestli vzduchu nebo prostředí v terariu?jinač díky za odpovědi

Pavouk se ti zahrabává nebo je ukrytý nejspíš proto, že jsi jej umístil do pro něj příliš velkého terária. Smiťákovi v 6.sv. by klině stačila nádoba velikosti té roury od papíru. Co se týče vlhkosti, tak stačí vlhký kout a pavouk si sám podle potřeby vybere, kde se bude zdržovat;-).

no terarium je naněj trošku velké ale neměl jsem srdce na to nechat ho v te titěrné krabičce v které jsem ho koupil a mam strach jestli zpoza te rulky někdy vyleze protože se tam zabarikádoval tak že tam nemá východ.a chtěl bych se zeptat jak tady mám vložit fotku?