Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč muže leguán zelený kousat?

Nemáte náhodou někdo zkušenosti s kousajícím leguánem. Má terárko d160xhl80xv140cm,
baští dobře, z terárka ho vyndaváme. Sedává v kuchyni kde se pohybujeme. Tam ho hladíme, krmíme, bereme ne ruku.Před 2měsíci začal kousat.Ožene se za rukou a mrská ocasem, nebo ho máme na sobě a on si 2x lízne a pak rafne.Kouše i když nám sedí na hlavě. Nevíte někdo co s tím??? děkuji.

ahoj,

prosim o radu.
Zizi sa od začiatku roka začal chovat divne (najprv som si myslel ze je to čírom, ktoré som si nechal spravit na silvestra), začal kývat hlavou a raz za čas sa zakous do oblečenia. V poslednom čase je ale čím dalej tým viac agresívnejší, teraz kýve hlavou aj ked na dialku vidí osobu, začal tak kousat, že len čo človek otvorí terárko, tak po nom štartuje, chce kousat aj cez sklo furt a furt, ak mu podhodím (ked je ven z terárka) nejaký ručnýk (tmavý) začne ho kousat a napodobovat zvyky, ake maju leguáni u párenia, (myslím si teda ze je to obdobím párenia) trvá to ale uz nejak moc dlho (od nového roku) a uz si s ním neviem rady.

je to samec, 2,3 roku starý, 90 cm

prestal žrát, spíš ho viac zaujíma to, aby kousnul ruku, ktorá mu žrádlo nosí.

do nového roku bol plne ochočený.

neviem či ho mám zobrat k veterinárovi, alebo mu to za mesiac prejde? je to s ním už dost náročné, preto sa obraciam na Vás s prosbou o radu jak ho zas ukludnit (alebo to prejde samo, kdy ?)

dakujem

Tak sa s vami zase o rok delím o skúsenosti.. (leguán Zizi)
Je to skoro určite tým obdobím párenia ;)
Už tretí rok, skoro na den rovnako!, je to vždy to isté..
Zhubne, kouše, nechce žrat, nechce z terárka von..
Tento rok zasa. Takže ako vravíte - treba to pretrpiet :)