Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sodíková výbojka

chtěl jsem se zeptat,jestli má někdo zkušenosti se sodíkovou výbojkou,nainstaloval jsem jí do mého terária pro hroznýše..nevíte někdo co to má za spectrum?ale jelikož jsem to dostal od známého,co pod tím pěstoval konopí,tak se domnívám,že by to mělo mít sluneční zážení..!? děkuji za odpovědi.

Ahoj, pokud vím tak kytky se pětujou pod sodíkovkama (když jdeš na květ), jaký se používaj např. v pouličním osvětlení, ale jestli je to ta spešl, tak to máš asi PLANTSTAR od Osramu - ta je dobrá v tom, že má až 90 000 luxů (600Watová), což je svítívost podobná venkovním podmínkám na slunci (ty můžou být ještě daleko vyšší). Jaký vlnový délky tyhle výbojky mají nevim. Ale sluneční záření nemá - sluneční záření má jen slunce :)), taky záleží co máš za typ, sodíkových výbojek je fakt tuna.
U hroznýše bych byl ale dost skeptickej ohledně toho, jestli je to pro něj vhodný...