Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python (curtus) brongersmai

Ahoj chtlě bych se zeptat jak by mělo být zařízeno terko pro Python curtus brongersmai ????? (krajta pestrá) na internetu sem našel akorát velikost terária....Ale co do něj to už ne, poradí někdo ??? jinak vím o jejich značné kousavosti:))
Na žádost promazány nechtěné duplikáty (halapremek)

Doufám, že nebudu ukamenován, ale chci se zeptet stejně, tak to risknu, nejsem zastáncem chovu různých druhů z různých končin dohromady, ale co se týká curtusek, mohl bych chovat společně brongesmai a breitensteini od každého pár dohromady?Potřebují stejné podmínky, i výskyt( různé části Sumatry )je stejný, tak mně to napadlo, jo ještě terárko:200X120X80cm.

no myslel jsem že bych udělal na sebe úkryty s osb bedýnek s vlhkým rašeliníkems uzavíratelnými otvory pro krmení, event. čištění, pekně to zamaskovat, prostornější bazének, prostě kus přírody, co se týká křížení no Sumatra zase není takovej flák a když se nekříží tam, navíc to jsou dva páry

breitensteini žije myslím na Borneu, brongersmai Malaysie. Možná se pletu. Jinak když v párech tak breit. a brong. zvlášť nebo samce zvlášť od samic. Nejvhodnější je ale čistě indiv. chov. Ta bedna na vlhkej rašeliník bude nejlepší z plastu. Ty uzavíratelný otvory moc u curtusek nechápu, v případě krmení je dobrý jedno zvíře vytáhnout z ter. a krmit je ind. Popřípadě udělat nádrž přepažitelnou. Kus přírody v teráriu u curtusek? Na to sou lepší nějaký drobnější druhy.

oprava breitensteini ano na Borneu, brongersmai Sumatra a curtus curtus taky Sumatra, to je ale nepodstané, ty uzavíratelné otvory jsem myslel kvůli krmení, abych je nemusel tahat ven, jsou stejně skoro pořád zalezlé v úkrytech, akorát v noci se docela rádi koupou, jinak vylezou akorát když mají hlad, nemyslím si že by došlo ke křížení, jen jsem myslel že když už to terárko v těchto rozměrech mám hotové, tak že bych využil pomalu stejných požadvek na podmínky k chovu. No a právě ty plastové boxy příp. s osb bych oplácal lepidlem na dlaždice a třeba břidlicí...Dám si ale poradit.

právě tedka jsem rozsukovalpáru brongersmai samice měla potkana několik minut vsoběsamec pořád šmejdil až se samice pohla tak po ní skočil tohle mě dělají jen curtusky asi fakticky budu muset dodělat další terarko a každýho zvláště ,někde se dají sehnat fotky štítkú kolem očí a na hlavě pro rozlišení poddruhů ,chovat několik velkých a relativně agresivních hadů osobně nedoporučuji jo pozor na úkryty- moje curtusky si zásadně ulevují do úkrytu-jedna si uleví a druha v tom klidně leží kraken

no úkryt jsem myslel jako že bych de facto obrátil vzhůru dnem plastový ox z boku bych vyřízl otvor pro vlez, oplácal bych to lepidlem na dlaždice... a čištění by bylo snadné, prostě bych to nadzvedl, vnitřek(rašeliník )bych vyměnil za čistý a zpátky, nevidím v tom probl. Jo a občas skočí po sobě i klidní hadi, proto jsem ty otvory chtel uzavírací, nakrmím jednu, až si zaleze zavřu jí, nakrmím druhou...

nemám v úmyslu je křížit, nechám je zvlášť,napadlo mně to dík podmínkám a tomu že jsou skoro pořád v úkrytu že by došlo ke křížení když jsou dva páry mi nepřišlo moc reálné, ale s curtuskama začínám, tak si nechám poradit a poslechnu. A tak krásně jsem si to architektonicky rozplánoval.