Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosba a zároven varování

Vzhledem k tomu,že se na poradně začínají oběvovat různé nerelevantní příspěvky vulgarizmy apod. slibuji tímto maximální monitoring,a NEKOMPROMISNÍ zásahy proti všem kdo se tady neumí chovat :x: chtěl bych tímto požádat ostatní moderátory o zvýšenou pozornost,ostatní mně neváhejte v případě objevení těchto "příspěvků" kontaktovat.
Dík a chovatelství zdar :puff:

Tak jsem si přečetla uzamčené dotazy onoho "hadaře" a asi jsem nepochopila o co mu jde...:-( Nejdříve to vypadá, že má problémy s krajtou a snaží se je vyřešit a nakonec se ji chce zbavit. A to nemluvím o tom, že příspěvky jsou psány bez jakéhokoliv "prosím" (našla jsem snad jedno) a "děkuji". Na takové dotazy pak ani nemá žádný zkušený chovatel chuť odpovídat...to je pak líto těch, co o radu žádají, ale nikdo neporadí (např.vlákno od Kláry ohledně želvy zelenavé), protože po přečtení takových příspěvků se musí každému zvedat žalůdek. A myslím, že pokud si někdo pořídí zvíře, tak by se měl o něj taky dokázat postarat a ne se ho zbavovat pro peníze.Docela mě to naštvalo, protože mám ráda zvířata všeho druhu a takové jednání se mi příčí.Toť můj názor.

který zde nemá co dělat.

tak bych to neviděl. Bude-li dodržovat obecné zásady chování zde, je tu vítán. Jak ho ovšem přijmou ostatní a jak na něj budou reagovat... to je druhá stránka věci. Chlapec trochu uletěl, dostal sprchu od vipera tak teď se snaží. Zřejmě je v tom období, kdy ví všechno. A nejlíp ;-)

Mimochodem, před 1/4 stoletím jsem nebyl jiný :puff:

Nazdárek, je pravda, že občas sem píšou lidi, kteří by asi neměli mít doma žádné zvířátko, a myslím, že jestli je možné, tak takové příspěvky rovnou mazat. Již několikráte jsem využil odborných rad lidí, kteří o hadech vědí víc než já. Přiznávám, že o chovu něco vím, ale takové vědomosti a zkušenosti jako například má krokodýl nebo halapřemek, tak na to jsou potřeba leta praxe. A proto si myslím, aby se tito lidé neodnaučili chodit na tera poradnu, je nutné vulgární výrazy vymýtit, aby byla stále určitá úroveň. Jinak děkuji za to že to zde funguje..

To by se potom musel mazat každý druhý dotaz tady a poradna by tak trochu ztratila smysl, nemyslíš? Poradna je od toho, aby zkušenější poradili méně zkušeným. Smazáním takového dotazu odnese jen zvíře. Ber to tak, že lidi aspoň mají zájem podmínky chovu zlepšovat. Nevidím proto jedinej důvod, proč jim neporadit, když k danému problému něco vím a nevyjít vstříc.

Za neznalost nikdo nikoho samozřejmě neodsuzuje. Žádný učený přece z nebe nespadl. Ale nezlob se na můj názor - když si někdo bez nastudovaných alespoň základních teoretických vědomostí pořídí jakékoliv terarijní zvíře, a po 14 dnech (když už je napůl chcíplé) teprve začne shánět informace jak ho chovat a čím ho krmit, tak takový člověk by si podle mě zasloužil nejenom odsouzení, ale přímo kopanec do p.....]:(:x:

kopanec do p.....

A je to tu zase...Hlavně to

do p.....

....:-D:-D:-D:-D Né dělám si srandu.Nezbývá mi nic jiného,než souhlasit ze všemi...U začátečníků-něco jiného je,když se slušně zeptá a tyto příspěvky se dají ještě tolerovat a nějak slušně ho nasměrovat na nějakou int.stránku ,kde by si to co potřebuje podrobněji přečetl.A něco jiného je,když dotaz zní nějak takhle:Čawte normálně sem krmyl tu mojí užovku a vona to nesnědla.Nevý něgdo čým to je???.....Promiňte,ale tyto lidi bych chtěl dostat pod ruku....Jsem pro slušné jednání....;-)

Dasto máte tam chybu, píše se "cawte", kdo by se obtěžoval takovým přežitkem jako je háček. :-D jinak je příspěvek zcela podle "náctých" pravidel.
Zřejmě je určitý nadhled nad zbytečnostmi jako je pravopis nová norma slušného chování mezi subadultními jedinci.
Já takovým expertům soukromě říkám "Džamiliny děti". Ono vědomí takového vyvíjejícího se stvoření, které vše zná a ví a které je navíc dotováno pocitem beztrestnosti dokáže divy a bohužel ne jen v pravopise.
Děti jsou ale chytré a hlavně přizpůsobivé. U mě překvapivě funguje zcela ignorovat styl a formu dotazu a odpovědět tak jak umím nejlépe česky (žádná sláva to tedy také není :-[ ) Takové děcko zjistí, že jeho psaný projev se mezi ostatními vyjímá poněkud exoticky a většinou se srovná.
Zákazy a poučování většinou způsobí výbuch agrese a záplavu pozoruhodných výrazů, tapetování diskuse smajlíky atd.
Já se spíš přimlovám za trpělivost, protože svým dotazem a zájmem o zvíře, i když prezentovaným pozoruhodným způsobem, může takový jedinec někoho rozlobit.

To je pravda,ale když se kouknete na ten dotaz popřípadě příspěvek a zní nějak tak jak už jsem psal(Cawte...ta moje užovka jo atd...)tak se stejně na něj budete koukat jinak než na příspěvek slušný a srozumitelný.(Dobrý den,mám doma párek Užovky červené,který se včera pářil atd...).Opravdu jsem se zarazil nad uživatelkou Marcelkou,která tu měla vulgární výrazy skoro v každém příspěvku.V tomto případě není na místě s ní mluvit též vulgárně jako ona,ale spisovnou řečí ji nějak uklidnit(viz váš příspěvek).Nedávno jsem se na internetu setkal s jedním člověkem,který se ptal na leguána.Když jsem se ho zeptal co přesně potřebuje,tak mi odvětil,že se mě nebude ptát,protože nevypadám moc chytře.Potom jsem mu SLUŠNĚ napsal,ať se mnou tak mluví.On na to napsal,že jsem zřejmě nějaký syn politika,že jsem stejný prase jako oni a že jsem asi vyžral koryto.-Promiňte,ale tohoto člověka bych někdy rád potkal...Ale to jsme se dostali někam jinam...