Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Extatosoma tiaratum - inkubace vajec

Ahoj, s tímto dotazem bych se chtěl obrátit na osoby, které už někdy měly snášku vajíček těchto potvor a podařilo se jim je odchovat... Mám totiž doma 6 vajec od kamarádčiné Extatosomy a vůbec nevím jak poznat jestli se v nich něco inkubuje nebo jesti je jen rosím jak idiot už 4 měsíce:-D:-D:-D... jsou v teploučku nad lampou od užovky (mají kolem 28°C a vlhkost udržuju nejvyšší jak jen to jde...)občas se na vajíčkách objeví hnědé skvrnky které se stěhují...plíseň to není, to mám zmáklý:-D tak prosím kdyby někdo věděl jak to poznat byl bych rád...nechce se mi zbytečně nějaké vajíčko masakrovat abych se díval dovnitř;-):-D

cao...mladat se lihnou az po pul roce. jiank bych rekl ze vsechno delas dobre!Kazdopadne to jestli jsou nebo nejsou taky zalezi pokud ta samice mela samce, pokud jo tak je vetsi ze ty vajicka budou oplodneni ale pokud to byla sama samice co je oplodnila(hemafrodit) tak to procent to je zase mensi...vetsinou skoro polovina od samotne samice je neoplozena ale treba jsi mel stesti a vzal jsi vsech 6 oplozenych:)...musis jenom cekat:)!!!drzim palce

Extatosomy (vajíčka), nepotřebují prakticky žádnou péči, stačí občas porosit a inkubovat při pokojové teplotě, množí se neuvěřitelně. Jinak to nejsou hermafrodité, ale množí se i partenogeneticky - tzn. že samice, neoplozená samcem, naklade vajíčka, ze kterých se opět vylíhnou pouze samice. Nědělal jsem si žádnou statistiku, ale nepozoroval jsem rozdíl v líhnivosti oplozených a neoplozených vajec. A líhnou se klidně i po cca. třech měsících, podle teploty. Pozor na přehřátí, to jim vadí podstatně víc než pokojová teplota.
Ale je pravda, že vajíčka od H. dilatata už mám v substrátu přes rok a pořád nic, takže někdy to trvá nepříjemně dlouho.

heh to me vdzycky stvalo cekat nez se vylihnou prvni strasilky ale jak je to rozjety tak se ti to lihne kazdej den to je parada ale pak se toho neni jak zbavit:-D jinac skoda ze nejsou oplodneny mel bys z toho samce ty sou pekny....

no tak samice se sama neoplodni protoze nema samci pohlavni organ a i kdyby mela tak by to neslo (napr. jako hermafroditni zizala, tak ta taky potrebuje k rozmnozovani dalsiho jedince) strasilky jsou partenogenezni tzn. z neoplodnenych vajicek se rodi pouze samicky, tak tam toho samce musel mit nebo ses spletl a je to samicka:-)

Milý Adame.vajíčka se ti určitě vylíhnou ,protože samičky kladou vajíčka sami od sebe, ale vždy to budou zase jen samičky. Pokud je oplodní sameček jsou ve stejném počtu samci i samičky.teplota stačí 20-26 C.