Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem anomálie při krmení

zdar, mam 7 mesicu staryho hroznysovce duhovyho, od posledniho krmeni uz je to skoro 14 dni (udajne). Tedka jsem poprvy chtel krmit, ale had neni schopnej si mys zakousnout a obmotat, vzdycky se mu vyvlikne. Tak jsem musel mysku tlouct o stenu vany dokud nebyla skoro mrtva, ted uz si ji had konecne uskrtil ale uz pul hodiny akorat jen tak lezi s tou mysi sevrenou a nechce se mu ji proste sezrat. Predpokladam ze absenci hladu to neni, tak cim by to mohlo jeste byt?

Aha, takže ho máš krátce a tohle bylo Tvé první krmení? Nejdřív jsem to špatně pochopil, myslel jsem že ho v té vaně krmíš běžně už těch 7 měsíců a že je zvyklej...

V tom případě bych se vůbec nedivil, kdyby byl jen vystresovanej jak píše Tess :-/ Navíc mu to musí v té vaně pěkně klouzat :-(

jj je to moje prvni krmeni, mys jsem teda dal za okno do mrazu a zkusim to znova zejtra, doufam ze si po dnesku ten mysi smrad nepriradil k necemu nejedlymu, jak jsem mu pred cumakem furt zoufale maval s tou mrtvolou. Nejaky uzitecny rady jak predejit stresu a jak na to krmeni jit? Predem dik ;-)

Myslím, že lignocel nemůže hroznýšovci nijak uškodit. U svých hroznýšů ho používám skoro 15 let a nikdy nic. Pro jistotu můžeš na lignocel položit několik větších kusů kůry.
Nech hada pár dní v klidu a zkus to znovu, normálně v terárku. Jak ho krmil předchozí majitel ?

este ma napadlo, ze ci ma mys spravnu velkost? vies, ci nahodou nieje prenho prilis velka.. aj ked pre 7mesacneho velhada by aj velka mys nemusela byt problem.. mozno je este stale mierne v strese po prevoze, pochopila som to tak, ze ho mas doma len kratku dobu.. ja by som ho nechala v klude a sem tam mu mys ponukla..

este stale moze byt v strese.. 5dni je kratka doba.. ja ked som si naposledy priviezla noveho hada, nechcel zrat 2tyzdne!! kazdy had je osobnost, niektory sa s prevozom vysporiada lahko a zere aj hned.. a niektoremu to trva dlhsie.. urob presne ako pises, kup nu o par dni mastomys a to uz snad bude aklimatizovany:-)

Stejně si pořád myslím, že je to stresem, pokud je ta krabice otevřená a ty hadovi máveš myší před tlamou:-/ Koupit za týden živou myš, hada dát do nějakého uzaviratelného boxu a nechat v klidu i 15-20 minut. Nebýt přímo u něj!!Ale sednout si vedle a v klidu pozorovat, žádné rychlé pohyby..
Jako jídelnu terárko had brát nebude.
A jestli vám dělá starost substrát, vyměňte ho - je jich spousta a určitě vyberete vhodný pro hroznýšovce..
Had si je v terárku prostě jistější a pokud máte jen jednoho, určitě bych krmila v terárku.;-)

tak uz si vazne nevim rady, dneska jsem koupil mys novou a dal ji hadovi do terarka, a nechal tak pet hodin (pod pravidelnym dohledem) - samozrejme ze had spal a mys na druhym konci terka taky. Tak jsem vzal mys za ocasek a drzel ji hadovi tak 10cm pred cumakem, no jednou po ni vyjel ale jako obvykle akorat hodne pisteni a mys z jeho sparu vyskocila.

Uz je to pres 14 dni co ji bejvalej majitel naposled krmil, a devet dnu od koupi. To snad nejakej stress uz muzu vyloucit - a naznaky svlikani taky nejsou. Uz me to stve, druha mys kterou si muzu ledatak sezrat sam.

Pepane hlavně zachovej klid a pevný nervy. 14 dnů bez potravy pro hada (a obzvlášť pro hroznýšovitého) neznamená prakticky nic. I kdyby nežral měsíc nebo dva, vůbec nic se neděje, tihle hadi jsou na dlouhé hladovky velmi dobře přizpůsobeni. Až dostane doopravdy hlad, uvidíš jak s myší zatočí. Jestli si nevzal teď, zkus myš nabídnout zase za týden, jestli si nevezme za týden, nabídni mu jí za další týden. Dřív nebo později si určitě vezme, hlavně z toho nebuď vyplašenej. Jestli tomu tvému hroznýšovci myš vždycky vyklouzne, můžeš mu jí před podáním trochu omráčit (klepnout přes palici). Třeba je naučený na zabité nebo rozmražené hlodavce a není zvyklý lovit živou kořist. Ale ani v tomhle případě se není třeba čeho obávat. Takové dva, tři, čtyři pokusy a zase z něj bude vrcholový predátor :-)

PS: K té plonkové myši co Ti zbyla přeju dobrou chuť:!::-D

to chapu ze hadi vydrzej hladovet vecnost, ale kdo se ma furt nabehat do zverimexu pro mysi ktery mi akorat zasmradej pokoj a nikdo je nechce zrat :-D

jinak puvodni majitel ji daval do terka zivou mys a dal se o to nestaral

no nic tak treba po svleku uz zrat bude, zlobivka :-/

S nesežranýma myšima prostě švihni a štosuj je v mrazáku za řízkama. Ještě se budou hodit. Mě takhle hroznýš nežral dva měsíce po koupi a nic se mu nestalo. Hlad byl nakonec silnější a od té doby žere normálně. Jen vydržet. A žádný stresy a nějaký přendávání, dělej to jako předchozí majitel. Až si zvykne, můžeš to měnit.

Tak hadice se mi dneska svlikla, vubec predtim nedala znat ale. No to vsechno vysvetluje, mam tedka ale jinej problem :D se svlekem ji slezly z hlavy i nejaky supiny (z mist kde byla trochu odrena), takze tam ma tedka nehezky bily fleky. Muzou tyhle supiny nekdy dorust?

plisen prece nevyroste za hodinu, nejdriv jsem myslel ze je to nedosvlecena kuze ale pri blizsim zkoumani jde videt ze tam nema supiny, a asi ji boli kdyz se toho dotykam protoze se pritom skube

tak to je dobre ze to ma dorust a doufam ze se tak stane, protoze to vypada hrozne ::)