Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem umrti hada

dobry den,mela bych dotaz?mame uzovku cervenou cca 1rok a meli jsme druhou starou cca 3mesice.meli jsme je spolu v jednom terariu asi mesic.vse bylo ok az dnes rano jsme se probudili a ta mladsi byla mrtva.lezela tam pulkou tela na boku a druhou na zadech,byla divne zkroucena a telo mela stocene jakou je vzorek od sroubu.myslime si ze ji ten starsi uskrtil.muzu se zeptat jestli je to mozne??? ten mladsi byl pohodar,ten starsi je prudsi,nenecha se napoprve chytnout ale az je v dlani tak je ok.ten starsi byl dele ve zverimexu tak je mozne ze byl vystresovany od tama??? ten mladsi tam byl cca 2 tydny.predem diky za odpovedi.

nikdy nevis jsou to hadi a hadi jsou samotari a pokud maji omezeny prostor a nejsou na sebe zvykli tak se muze ledacos stat je fakt ze bych to u koralovek pochopil ale hlavne u nich bych tam ani tu mrtvolku nenasel.Snad se vyjadri i ostatni.Co si o tom mysli by me taky zajimalo..zase je divne ze pri poslednim krmeni nejedl...kdy maposled yten zral?muzou byt namiste i nejaci paraziti

ne davame tomu starsimu 2 holatka vetsi 1x za 14dni ale jelikoz jsme predtim nestihli koupit tak dostali 10.3.velkej dve a malej 1 a pak dostali ve ctvrtek 20.3.po jednom ale malej nechtel a tak mel velkej dve.Nemyslíme že byl hladný.Potravy měl dost.Navíc byl po jídle a den před uhynem malého se i vyprázdnil.

Mám obavu že by to pro něho bylo moc velké sousto.čítám že má tak kolem 52 cm. Měřeno podle staré kůže,co před měsícem vyslékl.V průměru může mít tak kolem 1,5 cm. Vážně se mi to zda moc mu dávat dospělou myš.Myslím že mu to neprojde tlamou.

:-Dklidne muzes pouzit provazek..zacnes od hlavy(prilozis provazek a jedes)a skoncis nekde u ocasu.a nebo orentacne muzes chytnout hada nekde pred ocasem a spustit ho dolu podel skrine...vetsinou se na zacatku narovna a az pak se zacne kroutit..staci si zapamatovat kde asi az sahal a pak zmeris delku..je to asi nepresne ale ja nepotrebuju vedet jestli muj had ma 135 nebo 142cm.. kazdopadne had roste podle potravy..malo potravy maly had.takze zacit krmit dospelymi mysmi!!!alespon odstavene mysi by byly dobre!!!kdyby moji hadi meli zrat holata tak jich musim koupit 20..neboj had to zvladne!!!!odstavenou urcite..odkud jsi?hod foto hada

Nerad se vtírám do té Vaší debaty, ale nedá mi to abych na ní nezareagoval...
Jestli má ta Valerie roční guttka 50,5 cm dlouhý svlek, tak je opravdu "zakrnělá", s největší pravděpodobností díky nedostatečnému krmení. Pro roční guttatu jsou dvě holata jednou za 14 fakt žalostně málo, v tomhle věku by už musela mít minimálně! 80 (možná 90) cm a měla by s přehledem zvládat dospělou myš každý týden až 10 dnů. Co se týče svlečky, tak ta bývá skutečně vždy delší než je samotný had. Opravdu se udává že někdy až o třetinu, což ale nemusí být pravda pokaždé - záleží při jaké vlhkosti se had svléká a také jak je veliký. Čím je totiž vlhkost vyšší, tím je svlečka "vláčnější" a tudíž i delší. U malých hadů je ten poměr samozřejmě menší než u velkých, přesto si myslím, že ta užovka podle délky svleku nebude mít víc jak 45 cm...:-( Sharkie to tu někde nahoře napsala dobře. Ten had musí být šílený hlady; i když... teď už možná ani tak ne, když je z něj takový zakrslík ]:(

PS: Teď jsem viděl tu fotku. No, co dodat. Je opravdu velice hubená, až rachitická :.(

Podle toho, co jsem tu četla, si taky myslím´, že ten hadík je strašně hladový, je možné, že uškrtil toho malého hadíka proto, že měl hrozně velký hlad :.(a byl cítit pachem toho holátka, co jsi mu před tím dávala. Vůbec bych se nedivila, kdyby ho i sežral, ikdyž gutáty nejsou hadožraví hadi. Každý začínající (chybu udělá i zkušený chovatel) dělá chyby. Teď už víš, jak je máš krmit, hlavně víc. Souhlas ostatními názory přede mnou.

Rady tu proběhly, všichni jsme se shodli, takže Valerie ví co dělat. Já si teda ještě neodpustim jednu věc, a to takový zamyšlení pro Valerii. Když si pořídím zvíře, je dobrý se o něm dozvědět co nejvíc. Pro naprostou většinu chovatelů je otázka kdy konečně přejdu z holat na myši jedna ze základních. Je to stejný jako když mám dítě, ani to nekrmím v jeho deseti letech trochou kašičky. Snad teda Valerie aspoň teď nastuduje co půjde, aby se podobných "přehmatů" vyvaroval. A snad si ostatní tohle vlákno vyhledaj až se budou tak jako každý ptát: když už můžu konečně svýmu hadovi nabídnout myš?...

Sharkie, samozřejmě Valerii fandím a držím jí palce, ta guttka rozhodně má co dohánět. Ovšem obávám se, že už nikdy ten svůj růstový handicap nedožene úplně - jestliže byla takhle "podtržená", těžko už dosáhne velikosti průměrného dospělce a zůstane nejspíš drobnější...
V každém případě je ale fajn, že si Valerie dala říct :-)

No přečetla jsem celé tohle vlákno a myslela jsem že padnu:x: Konec už byl lepší, ale i tak roční guttka podle fotek je hrooooozně krátká a vyhublá:!: Já mám půl roční guttku a ta je 2 krát větší než ta na fotce:-/ A dávám 2 myši týdně a to by vzala i 3!!
Ale přece i začátečník ví, že roční had nežere holátka:!:]:( Je to hrozně smutné, takových hadíků je mi líto:.(
Snad to guttka dožene..

ahojky tak spatne jsem se vyjadrila.had nejedl uplne mala holatka ale odrostlejsi holatka s chloupkama a k tomu jeste jedno holatko vetsi.ve zverimexu kde jsme hada koupili nam bylo takove stravovani doporuceno.dospela mys nam jeste na neho pripadala hodne velka.a vubec nam nevadi jestli bude o trosku mensi nez ostatni.vsem ale dekuji za nazor.

:puff:tak a na vine je zase zverimex:puff:

ale nie kazdi zverimex je taki ja mam hada tiez zo zverimexu a je to zdravi krasavec za rozumnu cenu aj s terariom a kompletnou vibavou a vsdi sa tam zastavim ked idem okolo porozpravame sa a kebi nahodou hadovi nieco bolo mam prist k nim majtel je velmi mili clovek predavac a zverolekar so specializaciov na plazi zaroven:-)

Po přečtení celého tohoto velmi zajímavého a poučného vlákna mi nedá, abych také nezareagovala:-) Moje korálovka, která má 52cm žere 1x týdně 1 osrstěné myšátko.(od svleku do svleku vyrostla podle měření o 6cm) Minulý víkend se mi svlékla a už těch pár dní před svlekem nežrala, takže krmení mělo nastat tento týden, jenže šéf mi přehodil služby a dal mi celý týden denní 12h služby, takže zajet koupit myš by bylo pasé. Ve středu už jsem to ale psychicky nevydržela a požádala šéfa o dopol.náhradní volno, abych mohla jet koupit myš:-D Dostala ji tedy po 14dnech, určitě to pro ní nebylo tak hrozné jako pro mě, já z toho byla úplně vystresovaná, že jí nemůžu dát napapat:)) A ještě poznámka na ty zverimexy - mám bohužel tu samou špatnou skutečnost.Zrovna jak jsem teď byla pro tu myš, tak jim přivezli nové hádky - 5 mláďat hroznýšků, nějaké užovky a korálovky - ty už ale velké. Když jsem viděla, že cca 80cm korálovce dávají 1 malé holátko, tak mi to nedalo a zeptala jsem se prodavačky jak často ji krmí a ona na to - 1x měsíčně tohle jedno malé hole::):-? No co na to říct? Chudáci hadíci3-[