Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kuňka východní - chov

Tak mě tady zase máte :-D:-D, jak jsem už psal že chci začít chovat pandinuse tak ty si už bydlí ve velkém. No a uvolnilo se mi teda to akvárko 30x20x20 a přemýšlím o chovu Kuňky východní, ale měl bych opět pár dotazů jsem v žabkách úplný začátečník.

1) stačí jim vůbec tyto rozměry? (pro pár)
2) je zapotřebí světlo?
3) je potřeba vodní filtr?
4) nevím jakým množstvím potravy je obden krmit
5) jsou zapotřebí vitamíny (někde jsem četl že jim pak bledne břicho když jim chybí)
a jsou vůbec vhodné pro začátečníky (všude píšou že jo, ale já se raději zeptám)

omlouvám se že Vás s tím obtěžuji tak se snad zlobit nebudete :)
Děkuji ;-)

Dobrý den, rád bych využil tématu a zeptal se na pár otázek ohledně chovu této žáby.
Včera mi tuto žábu dotáhl syn z teraburzy v Ostravě jako dárek na narozeniny, bohužel mě neinformoval, že takový dárek dostanu takže jsem pro žábu neměl vůbec nic nachystané. Prozatím jsem ji umístil do plastového boxu o velikosti 30x20x17 (d,v,š), a vybavil ho bazénkem nějakými většímu listy a úkrytem z korkokové kůry (jako podklad jsem použil terarijní rašelinu- nic lepšího jsem doma neměl). Chápu,že to není zrovna ideál, ale snad to bude na pár dní stačit.
Moje otázka se týká terária: mám jedno terárium o velikosti- 120x30x20, které bych měl dispozici téměř okamžitě, stačilo by ho jen vyzvednou u kamaráda, ale z chovu malých gekonů vím že větší neznamená nutně lepší tak se ptám jak je to u žab, mělo by to ještě nějakou jinou nevýhodu kromě toho, že bych žábu skoro vůbec neviděl? A hádám, že do takového terária by se asi hodilo přikoupit další žabky kolik by jich v takovém teráriu mohlo být?
Nebo by bylo lepší koupit úplně jiný rozměr terária.
Druhá otázka se týká filtru: ohledně téhle otázky se informace na internetu celkem rozcházejí, na většině stránek píšou, že filtr vhodný není, ale na jiných (v četně tohoto vlákna) píšou, že dobrý je, tak by mě zajímalo jaká je pravda.
Moje poslední otázka je: jaké druhy vitamínů podávat, mám doma mix roboranu H s plastinem, pro pagekony, šlo by to vyžít taky pro žábu.

Za odpovědi předem děkuji

Dobrý den, výška terária 20, respektive 30cm je málo, když si vezmete, že používáte vrstvu substrátu/vodní sloupec, tak žábám už moc prostoru nad hlavou nezůstane. Používám terária s větráním přes půl stropu s větrací lištou v přední stěně přibližně 70x40x40cm pro cca 6 žabek, vodní sloupec v teráriu mám okolo 8cm. Filtr nepoužívám, takže s tím vám neporadím, mám v teráriu výpusť, která se mi osvědčila, jelikož při tomto způsobu chovu měním všechnu vodu po 10 dnech. Roboran a Plastin používám tak každé 3. krmení a hlavně na cvrčky. Jinak zkrmuji převážně žížaly...

[http://pb-i4.s3.amazonaws.com/photos/38843-1392558 900-0.jpg]

[http://pb-i4.s3.amazonaws.com/photos/38843-1392558 900-4.jpg]

[http://pb-i4.s3.amazonaws.com/photos/38843-1389985 273-1.jpg]

[http://pb-i4.s3.amazonaws.com/photos/38843-1410718 950-0.jpg]

Pokud ji máš zatím v tom plastboxe, tak by asi bylo lepší to udělat obráceně - kuňky jsou poměrně dost akvatické žabky, takže dát do boxu vodu a žabce tam spíše přidat snadno vyjímatelnou a omyvetalnou souš. třeba z nějakého vhodného kamene, té korkové kůry atd. A vložit tam nějaký slabý filtřík (ale u dočasné ubikace není nutné).

Co se týče toho terária, tak takováhle ubikace by byla třeba na 3-4 páry. Kuňky jsou celkem dost vidět, nebývají zalezlé. A když se jim to terárko dobře zařídí, tak to i bude hezky vypadat. Co se týče filtru, tak ten opravdu dobrý je, protože se žabám nemusí tak často komplet měnit voda (což je stresuje), navíc voda v pohybu se pomaleji kazí.

Vitamíny pro pagekony můžeš použít i pro žabky.