Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paraziti

Dobrý den,
mám doma 2,5 roku starého samce agamy vousaté.Zjistila jsem v trusu krev,tak jsem trus poslala na rozbor,tam zjistili výskyt více parazitů a prý i katar střev,tak byla stanovena léčba antibiotiky a entizolem.V době léčby agama přijímala potravu velmi málo a teď týden po léčbě se zhoršila mnohem víc nežere,snaží se pohybovat,ale má takové trhavé pohyby a dnes má také hrozně nafouklé břicho zkoušela jsem ho dávat do vody aby se vyprázdnil,ale nic.Prosím nesetkal jste se s tím někdo?Veterinář mi řekl ať podávám uměle masovou přesnídávku a že se uvidí,ale nechtěl ho ani vidět,že prý neví co jiného.Prosím poraďte díky moc.

Metronidazol je nebezbečný při předávkováni.Musí dávka pečlivě zpočítat z váhy zvířete.

Z knihy Nemoci obojživelníků a plazů: Dávkovámí 40-100 mg.kg,ž.h-po dvou týdnech opakovat.Při dávkách přes 100mg.kg,ž.h je třeba počítat s příznaky otravy.

U velkých užovek jsem dávkoval 250 mg.kg,žh dvakrát za čtrnáct dní.
Co s otravou to bohužel netuším,ale podávat Metronidazol denně tak malému tvorečkovi se mi moc nezdá.:-/

My jsme podávali jedné naší pogoně entizol taky denně Meldo, byla to myslím dokonce 1/8 tablety, pokdu si mamatuju. Dávkování stanovil náš veto a o správnosti jeho "výpočtu" jsem přesvědčen. V té době vážila cca 250-260g.
Ovšem masovou přesnídávku bych určo nedával, když už, tak ovocnou dětskou přesnídávku.
Ale tohle je asi už vážný, vyhledal bych určo odborníka...

Tak asi jo.Já dával po čtrnácti dnech a s malými hady sem se pěkně zapotil než jsem správně spočetl dávku.Jinak jsem dopadl lépe než zadavatelka,vše proběhlo bez problémů.Bez příznaků otravy a všechny zvířata se přeléčila.Je to už tak 5-6 let,tak se to dneska možná dávkuje jinak.:))

Myslím že agama je už asi mrtvá už je to skoro 13 let starý příspěvek nemyslím si že si že někdo odpoví pokud máte problém počkal bych na odpověď lucifera ten ohledně agam rád a dobře poradí případně vložil nový příspěvek s novým dotazem a pořádně rozvést svůj problém :-)