Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Suplementace minerálů želvičkám suchozemským

Hezký den. Poradí mi někdo nebo poskytne zkušenosti s tím, jak doplňovat efektivně minerály, hlavně tedy vápník, želvičkám. Nejdřív mi pěkně papkaly skořápky z vajíček, ale teď už jim nějak nejedou. Chci zkusit sepiovou kost. Nebo jsou lepší nějaké tablety či jinak?
Děkuji Jana

Odkázal bych Tě přečíst si tohle nebo tohle a do třetice tohle. Ale jak píše Khor, určitě základ je správná strava a o té tu sepsal Luboš myslím dobře stravitelný článek, který najdeš zde . Já vím, samý odkaz, ale víc neporadím, jelikož v želvách nejsem kovaný. Myslím ale, že odpovědi na svou otázku tam máš dostatečně popsané. ;-)

Děkuji. Máme dvě holky a jedna vypadá super a druhá má, zdá se mi, horší krunýř. Teď ale začalo období hojnosti, tak je budeme ládovat tím, co na louce najdeme. Každopádně jsou pod drobnohledem.:-) Za odkazy moc děkuji. Někdy se člověk potřebuje hlavně ujistit, aby neudělal hloupost.:))