Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem konec prodeje v Hammu?

Ahoj,
dostala se ke mně informace,že letošní březnová burza na Hammu byla poslední na které se prodávali jedovatí hadi.Chtěl jsem si to ověřit,ale bohužel inkriminovaný článek se mi nedaří přeložit protože angličtina mi tam nejde přepnout,a germánsky neumím....nicméně i se svou velmi chabou znalostí jsem pochopil,že je to asi smutná skutečnost.... :x: chtěl bych poprosit jestli by to někdo nedokázal přeložit,a aspon stručně shrnout... tady je odkaz: index.php
Díky a jedákům a jedařům zdar.

Sotva jsme se nějak vypořádali s chystanou novelou jednoho zákona, a trochu se nám ulevilo, přichází další jobovka. Pořád hledají způsob jak nám chov zvířat znemožnit. Pakáž jedna ochranářská. Je to hnus. Nejhorší na tom je, že dnes už se nikdo nepozastavuje nad tím, že takovéto nové normy postrádají nějakou skutečnou logiku.

Bohužel si nemyslím, že jsme se s chystanou novelou zákona č.100 nějak vítězoslavně vypořádali... Tlak na chovatele zvířat totiž neustává, a jestli jsme vybojovali jednu bitvu, ještě to neznamená, že jsme vyhráli válku. Snaha zlikvidovat širokou chovatelskou základnu je zřejmá a zkoušejí to na nás všelijak - pokud to nejde normální cestou, tak třeba fintou, nebo oklikou :-(

Nová verze zákona
Přepracovaný text je na www.env.cz, bude projednán ve vládě. Poté, co byl vypuštěn §24a, je tam nově vložena podmínka, že k žádosti o povolení týkající se primátů (dovoz, vývoz, výjimka z komerčních zákazů, povolení k přesunu) je nutno doložit splnění veterinárních předpisů. To vypadá v pořádku, vždyť musíme dodržovat i veterinární a jiné předpisy, nejen CITES. Avšak v komentáři zjistíme, že se tím myslí, že uvedené žádosti se budou schvalovat pouze 1. pro zoo a schválená zařízení, nebo 2. jestliže zájmový chovatel chce prodat opici do zoo či schváleného zařízení. Jinak řečeno, zájmový chovatel nebude již dostávat komerční výjimky ani povolení k přesunu na jiné místo (ani v rámci ČR). Což je přeformulovaný §24a . A to ačkoliv zmíněná veterinární směrnice 92/65 se nevztahuje ani na export mimo EU, ani na chov a prodej uvnitř České republiky, ani prodej či získání opic pro vlastní potřebu. Také se může stát, že když tento "nevinný" paragraf projde vládou, bude v parlamentu vhodným pozměňovacím návrhem rozšířen na původní záměr.
Dana Fraňková

Zdroj: diskuze k článku na www.teraristika.cz