Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení krajty

Máme problém s naší krajtou královskou (cca jsou ji 3 roky). Nechce žřát už 6 měsíců. Nejdřív jsme to považovali za zimní pauzu, ale zdá se nám to dlouho. Neveme si ani mrtvou myš. Co by jste poradili?
Dík

loading...

no pánové, nevím, nevím skákavka pro tříletou dospělou krajtu? to snad ne! Mně stopro vždycky zabere po delší pauze,hladovce změna hlodavce, tentokrát zabral pískomil. Nevím čím to je jestli je regiuska zvědavá co to je a nový pach, nebo co, ale když dýl nežere a nabídnu ji něco jiného než obvyklé potkany, tak se vždy chytne

Na mastomyši pozor, jsou dost agresivní a dost často po hadovi vyjedou, jinak pokud si začnou dávat pauzy v krmení související s obdobím sucha a dešťů a u samcu ještě v období páření moc nepomůže zkoušet navození období děšťů dříve. Prostě tu dobu mají v sobě zakodovanou. Po několika generacích odchovaných v zajetí se tento pud oslabuje, ale také ne u všech. Jinak souhlasím s kolegou přede mnou, že skákavka je pro tříletou reginu malá a asi nebude dost dobře stimulovat její chuť lovit. Až přijse jejich doba tak začnou sami.

15 rokov krmim mastomysami a nikdy ziadna na nikoho neutocila, mozno ich netreba davat trenovat bojove umenia ;-) V ich domovine je obdobie dazdov uz mesiac, takze nic nebude navodzovat skor, by som povedal, ze to bude neskoro. Uz som tu raz pisal, ze ked maju vsetko zariadene a zabezpecene tak ako doma, tak s tym nieje vobec problem, sami zacnu zrat bez problemov a to prave preto ze to maju zakodovane. Mozno je tato trocha zabudnuta, ked nechudne a vsetko ma zariadene tak ako ma mat, tak je to v poriadku a ona sa chyti sama. Ale skor by som povedal, ze je niekde chyba medzi terariom a uzivatelom... :) A ich doba uz prisla. A 3 rocna regiuska ma dostat uz dospeleho hlodavca, nie skakalky.

Já mám s mastomyšima úplně jinou zkušenost a proto jsem zrušil i jejich chov. Pokousali i mne a vždy takovým fofrem až jsem se divil a několikrát mi napadly i hady a to hned jak jsem je dal do terárka. Každá regina je jiná a nikdo nezná asi přesnou lokalitu odkud pochází. Ale naprostý souhlas s tím, že pokud jsou podmínky tak jak mají být tak začnou sami a pak to zase stojí za to.

Tak to boli fakt nejake "akcne" mastomysi, mna pohryzla len raz jedn amlada ked sa mi ju potvoru nedarilo chytit za chvost tak som ju schmatol do ruky celu. Kamarat co ma regiusku vacsinou krmil mysami alebo potkanmi a od jesene mu nechcela zrat. Raz som mu doniesol na skrmenie dospelu samicu mastomysi, tak ze ju skusi dat najskor k regiuske (par dni predtym ignorovala mys), ani sme sa nestihli poriadne otocit a zrazu z terarka buchot-pleskot a uz ju skrtila.

Nazdárek, chtěl bych se taky přidat k dotázku ohledně krmení Regiusek. Já mám Regiusky 2. Starší Julča ta je nežíra, ta baští tak za 14 dní 2 myšky a víc nechce. Navíc sbaští 4 myši měsíčně a jde do svleku. Když chci aby žrala, tak ji měsíc nedám nic a ona pak baští krásně. Teďka přes zimu jsem nekrmil skoro vůbec. Druhej Regiusák Ballu ten je divočák a sežere všechno co se v teráriu pohne. Kolikrát Julča ani nestihne zareagovat a on do sebe nacpe 4 myšáky a jde dál chrápat. Julča ta si to užívá a číhá třeba hoďku na myš. Ballu loví hned. Každopádně jsem tím chtěl říct, že Regiusky jsou strašně náladový a čím víc se jí budeš znažit potravu předhodit, tak tím víc bude trucovat. Já je nechávám vycukat a ž když začnou po nocích šmejdit po terárku, pak teprve krmím. Někd yjsou to týdny jindy měsíce. Teďka jsem krmil minulej týden a před tím jsem krmil poslední víkend v listopadu. Prostě dokud nehledali, tak jsem jim nic nenutil. Neboj každý zvíře má pud sebezáchovy a až bude mít hlad, tak ti to dá vědět. Zdárek

Kampak se to stáčí tohle téma?? :-D Já to zatím nevím stávající Julča má okolo 80cm a stávající Ballu kousek přes 50 cm, dlouho jsem neměřil. Dokud nebude sonda, tak to stejně nebudu vědět pořádně. Délku ocasu od kloaky mají podobně dlouhou úměrně k délce těla, drápky mají taktéž podobné, snad jen podle té žravosti. To pohlaví je takový ožehavý...

Martine, u regiusek je určení pohlaví podle vnějších morfologických znaků vždycky problematické, ne-li dokonce nemožné. Zatímco u většiny ostatních hroznýšovitých hadů mívá samec podstatně větší rudimentální drápky než samice, u regiusek tohle bohužel neplatí. A ocas mají regiusky tak krátký, že nějaký poměr délky je téměř nepostřehnutelný. Dokonce ani sondování nebývá vždy úplně stoprocentní. Často je had tak napjatý, že mu do kloaky sondou nepronikneš, pokud bys mu nechtěl ublížit. Ideální je přistihnout hady přímo při páření, nebo alespoň při odkládání trusu. Samci při tom velmi často vysunují oba hemipenisy, což samice samozřejmě nemohou... :-)