Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení krajty

Máme problém s naší krajtou královskou (cca jsou ji 3 roky). Nechce žřát už 6 měsíců. Nejdřív jsme to považovali za zimní pauzu, ale zdá se nám to dlouho. Neveme si ani mrtvou myš. Co by jste poradili?
Dík

loading...

Kampak se to stáčí tohle téma?? :-D Já to zatím nevím stávající Julča má okolo 80cm a stávající Ballu kousek přes 50 cm, dlouho jsem neměřil. Dokud nebude sonda, tak to stejně nebudu vědět pořádně. Délku ocasu od kloaky mají podobně dlouhou úměrně k délce těla, drápky mají taktéž podobné, snad jen podle té žravosti. To pohlaví je takový ožehavý...

Martine, u regiusek je určení pohlaví podle vnějších morfologických znaků vždycky problematické, ne-li dokonce nemožné. Zatímco u většiny ostatních hroznýšovitých hadů mívá samec podstatně větší rudimentální drápky než samice, u regiusek tohle bohužel neplatí. A ocas mají regiusky tak krátký, že nějaký poměr délky je téměř nepostřehnutelný. Dokonce ani sondování nebývá vždy úplně stoprocentní. Často je had tak napjatý, že mu do kloaky sondou nepronikneš, pokud bys mu nechtěl ublížit. Ideální je přistihnout hady přímo při páření, nebo alespoň při odkládání trusu. Samci při tom velmi často vysunují oba hemipenisy, což samice samozřejmě nemohou... :-)