Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rosnička včelí

zdravím chovatelé žabek, chystám se pořídit si terárko se žabkama. Zatím nemám ani terárko ani žabky, spíš se poohlížím a vidím, že na tomhle webu je spousta zkušených lidiček. Můžete mi tedy někdo prosím napsat pár info? 1)líbí se mi rosničky včelí, ale někde jsem se dočetla, že samečci rosniček dokáží kvákat tak, že to ruší i sousedy. Je to pravda? A patří tenhle druh k těm hlučnějším? 2)Jaký je vhodný počet žabek do terárka, aby se jim dobře žilo (počítám velikost cca 70x30x40). Může být i jedna nebo jsou spokojenější s ostatními. 3) Jaký věk žabek volit při koupi když jsem začátečník? Ochotnému chovateli moc děkuji za odpověď. (marketa.stankova@gmail.com)

ahoj pokud máš na mysli rosničku Phrynohyas resinifictrix( Trachycephalus resinifictrix ), která je nazývána jako rosnička včelí, tak ta skutečně dorůstá až 10 cm.Pokud máš zájem o chov žabek doporučuju, ti alespoň něco si o daném druhu přečíst, než se rozhodneš si ho pořídit.Bude to lepší jak pro tebe tak pro ty žabky.Jinak ti chov těchto rosniček můžu doporučit.Nejsou moc náročné a i začínajícímu žabařovi můžou dělat jen radost;-)

rosničky včelí žerou jen co se hýbe nebo i listy, ovoce, zelenina :?:

::)::)::)
Přírodopis - zoologie - obojživelníci - žáby - učivo 6. třída ZŠ tuším.
Všechny žáby po metamorfóze přijímají přirozeně jen a jen živou potravu, převážně hmyz, pavoukovce a jiné bezobratlé, větší druhy i malé obratlovce. Žábu s mrkví v tlapičce fakt nepotkáte.;-)