Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto TerraExhib Ostrava 27.4.

Zdravím všechny teraristy, chovatele, pěstitele, a všechny na koho jsem zapoměl. Zvu Vás na v pořadí druhé setkání TeraExhib Ostrava, které se bude konat 27.4.2008 opět v KD Akord na Nám.SNP v Ostavě-Zábřehu. Pro prodejce vstup od 7:30-12:30, pro veřejnost pak od 8:00-12:00. Pohodlné parkování zdarma přímo v místě akce-místo pro cca 400 aut, příjemné prostředí, možnost zakoupení občerstvení u baru, nebo plnohodnotného obědu v restauraci. Cena jednoho stolu včetně dvou vstupenek 200,-Kč; Dvou stolů 350,-Kč, Tří stolů 450,-Kč. Stoly a)110cm*80cm, b)80cm*80cm, možnost el.přípojky. Cena vstupného 30,-Kč pro dospělé, 15,-Kč pro děti do 15-ti let, studenty a důchodce. Vemte sebou přátele a kamarády, budeme se na Vás těšit. Více se dovíte na terraexhib.czweb.org Rezervace na tel.739-993668 nebo na info@valkyra.cz

Bude to stejné zoufalství jako posledně ?]:( posledně to bylo cokoliv jen ne "Exhib". Úroveň opravdu nevalná - k vidění v podtatě téměř nic, za 10 minut jsem tam neměl co dělat a to jsem to prošel dvakrát. Chápu, že to bylo poprvé, ale alespoň pro mě naposled.

Mám jiný názor. Právě proto, že to bylo poprvé se to dalo čekat. A myslím si, že takové akce je třeba podporovat. I kdyby tam zase nic moc nebylo. Pokud se na to všichni vykašlou kvůli těžkým začátkům, tak tato burza nemá šanci. Já ji neodepsala, jdu zas!;-)

Přesně tak, může se tam rozjet poměrně slušná lokální akce (časem možná i víc než lokální) a byla by škoda to nezkusit, nikdy nevíte, kdo tam bude co prodávat a nebo kdo tam od vás co koupí. Vzhledem k malé částce za vstup i stoly si myslím, že to za to stojí zkoušet. Podobně jsme začínali v Plzni a trvalo rok než se to alespoň krapet rozjelo, ale teď už míváme solidní úroveň prodejců a i přijde celkem dost kupujících/koukajících. Samozřejmě to počtem lidí ještě nemůže konkurovat mega akcím v Praze nebo Ostravě a vzhledem i k omezenému prostoru asi ani nebude, ale zase vzhledem k mnohem nižším nákladům na vstupy a hlavně stoly se i tak prodejcům akce celkem vyplatí. A lidé z Plzeňska a okolí nemusí jezdit za větší peníze dál, platit vyšší vstupy a čekat dlouhé fronty, aby nakoupily třeba jen krmný hmyz, myšata nebo chovatelské potřeby. Samozřejmě třeba nabídka zvířat je o něco užší než v Praze, ale i díky několika importérům/obchodníkům se i tohle lepší a zároveň zde prodává i dost chovatelů a třeba nabídka sklípkanů bývá v Plzni v případě téměř pravidelné účasti několika předních sklípkanářů poměrně bohatá.

Když jsem se vrátil TeraExhibu č. 1, byl jsem poměrně "naštvaný" že tam vlastně nic nebylo :-[, Dnes s odstupem času jsem názor přehodnotil a vidím, že je třeba tuhle akci podporovat, aneb - každý začátek je těžký. Třeba tahle akce zanikne (jako např. Nový Jičín) a nebo taky ne a časem se z ní "vyklube" něco senzačního :puff: Takže asi se zase stavím a uvidíme :beer:

Děkuji za podporu i kritiku, obojí má pro men cenu. Co se týče cen, ty jsem opravdu upravil. Vstupné je 30,-Kč,resp. 15,-Kč a stoly jsem zvýhodnil s jejich rostoucím počtem (množstevní sleva). I reklama se zlepšila. Uvidíme...

...vyslovil jsem jen svůj názor;-) myslím si, že v Ostravě není prostor na to, aby tady fungovaly dvě terra burzy. Tahle nová burza bude jen velmi těžce konkurovat již zaběhlé a léty prověřené akci AQUA TERRA a použitím velmi nevhodných prostor a právě pokusu konkurovat se sama předurčila k záhubě...oceňuji snahu pořadatelů přijít s něčím "novým", ale zkrátka mám za to, že tento pokus svézt se na vlně teraristického zájmu dlouhodobě budovaného konkurencí a vydělat na tom nějakou kačku se mine účinkem...:-( Osobně mám tak trochu strach z toho, aby se tímto (dle mého) zoufalým pokusem nenarušila byť jen dočasně jiná akce, která je tady léta a patří skutečně k těm kvalitnějším. Můžete mě tady kamenovat písmenky, ale zákony obchodu jsou dány a jsem docela přesvědčen o tom, že nebude trvat dlouho a tento nešťastně zvolený podnikatelský záměr vyšumí. Neúprosná a neviditelná ruka trhu sama rozhodne ať chceme nebo ne.;-)

Nemyslím si, že budem kamenovat... Prostě zazní i jiné názory. Na jednu stranu jistě je to částečně pravda. Ovšem nemýlím-li se (pokud ano, tak mě opravte), AQUA TERRA je pouze 2x nebo 3x ročně a je spousta drobných chovatelů, kteří ocení častější možnost doplnit stavy krmného hmyzu nebo nakoupit myšky a potkany ve větším množství, dokoupit nějaké to zvíře do chovu nebo nějaký ten topný kabel či kámen atd. za nižší ceny než ve zverimexech častěji nebo se jim bude hodit jiný termín (jsou lidi pracující o víkendech a pokud jim to párkrát vyjde do termínu burzy, tak by se na ni taky třeba rok dva nedostali) a znám spoustu lidí, kteří chodí i na malou burzu v Plzni takřka pokaždé (podívat se, pokecat atd.). Prostě pokud se budou burzy vzájemně doplňovat (termínově), tak by to takový krach být nemusel.

...nechci být zlým prorokem a ani zapřísáhlým bojovníkem proti téhle akci:-) Bohužel vím o čem mluvím. Období, kdy jsem si bláhově myslel, že tyhle akce někdo pořádá proto, aby se mohli chovatelé sejít, popovídat si a případně něco koupit nebo prodat mám za sebou. Cílem pořadatelů je v drtivé většině (ne-li ve 100%) zisk. Nemám jim to za zlé, ale musí tomu odpovídat kvalita toho co pořádají. Zaplatil jsem vstupné o očekával jsem, že za něj něco uvidím a případně koupím to co potřebuji (říkal jsem si "i kdyby jen cvrčky":-|). Bohužel to bylo natolik slabé, že nebylo až na pár drobných vyjímek v podstatě ani co vidět a ani koupit. Být v tu chvíli pořadatelem, asi bych se pokusil vymyslet něco co by do budoucna zvýšilo mé šance na úspěch a s omluvou bych rozdával zdarma všem přítomným lístky na příští burzu s tím, že udělám všechno proto aby byla lepší...nejde o 40kč, které stál lístek, ale o princip. Vybírat vstupné s vědomím, že za něj v podstatě nic nenabízím mi zkrátka přijde nefér...
Na druhou stranu musím v něčem taky souhlasit s krokodýlem - i já bych přivítal rozumnou burzu, která by vhodně doplnila Aqua-Terru... jenže tady je vhodnost velmi relativní pojem, když se některé termíny kryjí jen o několik dní :-/
Je samozřejmě možné, že se mýlím a za rok se Vám tady všem omluvím:-) , ale teď to vnímám takhle...

Plně souhlasím s krokodýlem...bylo by fajn kdyby tady byla burza (byt jen malá) na které by si člověk dokoupil co potřebuje..a zaplnila čas mezi termíny aqua-tera.Pokecat..nakoupit(já třeba nejsem ve zverimexech schopný sehnat mastomyši,a že jsem těch obchodů projel) nebo jenom tak zajít s dětmi.Osobně jsem to už řekl opravdu hodně lidem a myslím že přijdou a doufám že pan Kleiner do budoucna počítá s pořádáním této burzy a bude se držet zuby nehty.Zverimexů je tu dost,ale těchto akcí ne.Také jsem kritizoval po první návštěvě ale když jsem viděl syna přítelkyně jak popisoval těch málo pár hadů
co tam bylo uvědomil jsem si že i tak to stálo za to..a navíc jsem si odtamtud odnesl Regiusku.Takže bych kritiku nechal bokem...a radši vyjádřil podporu..BURZE ZDAR:-D

:-Dpodle me urcite misto je...na agua tera se neda ani hnout a hodne casto se vsechno hned vyproda a daji se tam potkat zajimavy lide....jak uz tady bylo receno pomer kvalita a cena by mel byt vyrovnany podle me je si potreba uvedomit ze prvni pujdu mozna i do minusu ale lidi tam bude hodne...je fakt ze ja bych tam sel i za 60kc ale uz bych nadaval hodne ale za ty pohledy mi to stoji...nevim uz presne kolik stoji stul na agua tera ale nemylsim si ze 300kc...rekl bych ze do 100 ne???popravde mit jeden dva odchovy a jit to tam prodat a zaplatit 300 jen za stul hmm....zase na druhou strane byli tam i polaci a kdyby jich nebylo uz bych tam ani nepachl...jinak za kazdou takovou burzu jsme moc rad a je to jen kritika jez by mela vest ke zmene coz se uz i stalo vlezne je 30kc

No - se zájmem jsem si přečetl reakce uživatelů na zážitky z této akce... Nedá mi to, abych nepřispěl svou troškou do mlýna i vlastní zkušeností. Premiéry Terraexhib Ostrava jsem se zájmem zúčastnil a těšil se na akci podobnou těm, které znám z jiných míst.
První dojem mi poněkud pokazilo pořadatelem avizovaných "pohodlných 400 parkovacích míst zdarma přímo v místě" :-? Před kulturním domem je skutečně problém zaparkovat - nachází se zde, nemýlím-li se, pouze místa placená a místa vyhrazená pro Policii sídlící v sousední budově a pro taxikáře. Pokud se týká parkování mimo zábřežské náměstí, pak už bych nehovořil, zejména ve vztahu k přenášení terarijních živočichů v chladném počasí, o parkování "v místě" :x:
Druhý dojem ve mně vzbudilo vstupné, které bylo vyšší, než u zavedených akcí podobného typu. No co, říkal jsem si... Zřejmě má pořadatel ambice uspořádat akci většího rozsahu a je si vědom kvality, kterou nabízí. Samozřejmě - jak už tady bylo řečeno, jedná se o pár korun - ovšem jde přece v první řadě o setkání "přátel a kamarádů" - nikoli o výdělečnou akci ]:)
Co mne však překvapilo nejvíce, bylo to, co se na místě za těchto podmínek odehrávalo, místo slibované terraexhib :-/ Tuto "burzu" bych bez skrupulí nazval jak teraristickou, tak podnikatelskou, katastrofou a nerad bych zde reprodukoval komentáře, které jsem slyšel při jejím opuštění z úst ostatních návštěvníků :-? K vidění či dokonce snad ke koupi zde nebylo opravdu zhola nic co by stálo za řeč a vzpomínat zde například burzu novojičínskou, která sice po čase také zašla na úbytě, myslím ani není na místě. Už od jejího počátku byla proti této akci naprosto přepychovou - a věřte, že mohu srovnávat...
Obdivuji sebevědomí pořadatele, který se odvážil při vědomí toho, co za dveřmi nabízí, vybírat vstupné... :-/
Teraristice zdar, avšak podnikání za každou cenu nikoli... Další pokus rozhodně nepodstoupím.
Tak - a teď jsem se postavil na stranu kamenovaných... :x:

ano - to je to parkování mimo náměstí, o kterém jsem psal...
Je vidět, že názory, které jsem vyslechl já, nebyly osamocené - avšak já si zatím neměl jediný důvod svůj názor poopravit. Chuť jsem si spravil až burze Aqua Terra, která, ani při své oblibě, nemá ambice konat se v podstatě dvakrát do měsíce... Je třeba stát nohama poněkud pevněji na zemi, neboť pád z výšky na sedací plochu může být docela bolestivý ]:) Asi by málokoho napadlo pořádat v Olomouci týden před Flórou zahrádkářský trh :-D
Na sobotu se těším také, ale jen proto, že má být konečně hezky :puff:

Zdravím Vás. Tak já ani nevím odkud začít. Sice už to tady zaznělo, ale ještě jednou. Parkování pro 400 aut tam je zezadu, pravda je, že to není "na adrese", protože na Nám. SNP je opravdu málo míst, ale z druhé strany je to do DK cca 30m, což si myslím, že se do definice v místě konání vejde s přehledem. Co se týče přenášení živočichů, kdyby jste se někoho zeptal, kde se dá zaparkovat pro tento účel, pravděpodobně by Vás odkázali na mne a já bych Vám ukázal, kde zaparkovat, aby jste to do sálu měl 10 kroků (kroků, né metrů), aniž by jste dokonce musel přes foyér. Na toto můžete namítnout, že to mělo značené, aby jste se nemusel nikoho ptát a já bych Vám v tomto případě řekl, že máte pravdu a že to prostě nebyl můj úmysl někomu ztížit život, ale pouze novický nedostatek. K Vaší druhé připomínce snad jen tolik, že jsem za poslední rok sjezdil všechny větší burzy (Praha, Brno, Liberec, Zlín, ...) a ceny jsou velmi podobné a nikterak nevybočuji ze standartu, krom toho jsem je díky připomínkám účastníků snížil, jak vstupné, tak jsem upravil ceny za stoly. A konečně na závěr. Nejsem na tomto poli profesionálem. Tudíž mě netrápí poznámka, že šlo o podnikatelský krach, neboť mé podnikání spočívá opravdu někde úplně jinde. Co se týče teraristické katastrofy, tady bych byl opatrnější. Já chápu, že díky konání v Ostravě VŠICHNI srovnávají s Aqua Tera. To jsem však já osobně popíral od začátku a tyto ambice skutečně nemám. Jen mi připadalo, že Ostrava je dost velké město na to (a chovatelská základna natolik velká), aby se lidé kýhnoucí k tomuto koníčku scházeli častěji než jen 3xročně. Jde to v Liberci, Hradci, Plzni, tak proč né ve 3-tím největším městě v republice. Nicméně nepřipadá mi zorvna košér říci nečo takového, že tam ze zvířat nic nebylo. Tato inforamce se prostě nezakládá na pravdě a přičítám ji opravdu jen zklamání a z rozčarování z příliš vysokého očekávání.
Přeji příjemný den.

Nezbývá než popřát panu Kleinerovi mnoho podnikatelských úspěchů a spokojených návštěvníků. Já půjdu raději do ZOO, kde věnuji prostřednictvím vstupného 100% svých peněz na podporu zvířat a nebudu čekat kolik bude oněch avizovaných 15% pana Kleinera :-)
Chce se mi věřit, že to z jeho úst nejsou jen populistická slova hodná "předvolební kampaně"....

Na vaše připomínky se dá říci jen toliko, že váš sarkasmus pramení z přísloví "podle sebe, soudím tebe". Děkuji za přání do podnikání, ale pořádání těchto "burz, setkání, trhů, ..." opravdu není mojí profesní drahou a znova opakuji, že z toho opravdu živ nejsem. Děkuji za zvířata v ostravské ZOO, kterým darujete 100% ze vstupného. Je to od vás šlechetné. Třeba já, když jdu do ZOO tak taky platím 100% vstupného, ale ještě k tomu dávám 15% prostředků z mimopracovní činnosti. Populismus nemám zapotřebí, protože nejsem v politice a živím se poctivě.
Z vašich připomínek mám dojem, že dnešní svět soudíte jen přes finanční prostředky; Trochu mne proto překvapuje, že nevíte kolik stojí pronájem sálu, reklama, telefoní hovory, nafta a nebudu-li počítat svůj čas, čas ostatních, protože dnes, abych použil slov jednoho velmi moudrého klasika, ani kuře zadarmo nehrabe, pane Čupera.
Hezký den.

Tak to jsou věci, o kterých bych se spíše domníval, že každý z přispívajících jakous takous povědomost má... A o to více mne zaráží ta sebevražedná "odvaha" investovat z čirého zájmu o teraristiku takovéto prostředky do, v těchto podmínkách, předem ztracené akce a navíc její konání sebevědomě avizovat v takových intervalech, o nichž by se i největší optimista mající špetku soudnosti ztěží odvážil tvrdit, že jsou reálné...
Skutečně přeji mnoho štěstí a rád bych se mýlil, ale stran osudu podniku TerraExhib bych se asi kidně mohl odvážit si vsadit... On málokterý "podnikatel", ať je jakkoli zanícený pavoukář, si může dovolit periodicky dotovat podobnou akci. A ona trička už zřejmě zase dneska tolik nenesou, abych byl tedy skutečně trochu sarkastický...
Ovšem rád bych zopakoval, že každému, kdo to myslí s teraristikou vážně, přeji mnoho štěstí a úspěchů. Jen realizace této konkrétní akce se prostě poněkud nevyvedla.
A abych nezůstal pozadu ani s parafrázováním citátů moudrých klasiků, závěrem mi také jeden vytanul na mysli: "komunistům dávám rok, maximálně dva..." - tak tedy "TerraExhib dávám ještě jedno pokračování, maximálně dvě" ;-)
Je to zkrátka jen dojem prostého návštěvníka teraristické burzy... :-p

Já si myslím, že se zde objevuje ta nejpočetnější lidská vlastnost - závist, i když není ani co závidět. Já této burze moc fandím a věřím, že se stane atraktivním místem pro srazy nás chovatelů, co dokážeme tuto snahu ocenit a nejen nekonstruktivně kritizovat. Držím pořadatelům palce a berte to tak, vždy se najde nějaký ten "kyselý xicht". Jinak bych chtěl říci, Ostrava má přes 300 000 obyv., poté Opava (66 000), Hlučín, Karviná, Orlová a další města, takže počet je brzy u miliónu lidi, takže podíl chovatelů bude také ucházející, blízkost také pro zahraniční chovatele z Polska či Slovenska, takže souhlas s tím, že Aqua Terra a její frekvence, to je opravdu málo. Zakončím také s citátem: ,,Horší je srážka s blbcem než s tankem!" Potrefená husa...víme ;-)

Nebudu zde srovnávat 2 burzy jako mnoho předemnou. Jen s prominutím vůl může srovnávat zaběhnutou burzu a nově vznikající. Doufám, že se zde nově vznikají burza rozjede a obyčejní lidé zde najdou ať už rady, tak hady pro pomazlení či do začátku s teraristikou, protože kdo jim může dát více než chovatelé co mají zkušenosti a ne zverimex ve kterém mnohdy ani neví co to prodávají. Za další naprosto nechápu kritiku FANINO, RACER. Pokud jste očekávali perfektní burzu zmnoha importy zvácnými exepláři, tak jste si měli jet do NĚMECKA či do PRAHY, kde je opravu co vidět. Aqua-tera burza je moc fajn, ale je 3 do roka tudíž tam toho moc nekoupím (krmivo)a uvítal bych menší burzu kde budu moct kupovat častěji a doplňit si to co potřebuji(krmivo, topný šutry .....). Myslím si , že je to super burza a moc přeji této burze uzpěch, hlavně protože jsou obyčejní lidé co si chcou kopit koralovku či gutku a ne BC albín a hlavně jak jsem již psal JIM PORADÍ ZKUŠENÍ LIDÉ.
PAVEL KLEINER: Moc Vám přeji aby si burza našla své oblíbence a fungovala.

Vážený pane Kleinere, právě protože vím kolik stojí uspořádání podobné akce sil a finančních prostředků musím naopak před Vaší šlechetností smeknout já :-) Vaše obětavost a ochota pomoci nejen nebohým zvířatům v ZOO, ale zejména teraristům, chovatelům a pěstitelům je vskutku vyjímečná. Fakt, že jste prodával lístky na burzu, na které k vidění skutečně v podstatě nic nebylo je nepopiratelný. Můžete tady samozřejmě lhát a tvrdit, že tam toho bylo naopak spoustu - možná tím přesvědčíte pár lidí, kteří tam fyzicky nebyli, ale já tam bohužel byl...
A soudit ? Soudit nemohu ani tento svět ani Vás - nejsem soudce. Já lidi hodnotím podle jejich činů, ne podle toho co říkají a u Vás v tom mám docela jasno :-/ Vás v tuto chvíli může soudit zejména Vaše svědomí... zkuste si v tichosti sám pro sebe po pravdě zodpovědět jednoduchou otázku: "Proč to vlastně dělám?" možná se svou odpovědí docela vyděsíte - i když je tak prostá.::)

...no já ji právě podpořil tím, že jsem byl hned na její premiéře :i: a k vidění tam bohužel opravdu nic nebylo :!: nevidím tedy jediný důvod, proč bych měl i nadále přijímat místo role návštěvníka roli sponzora. Nikomu přece nezakazuji, aby tam šel - já jen řekl, že mi to jednou stačilo.;-)

:-)opet se musim priklonit k nazoru nekterych...ta burza stala za prd ale uvidime dale ne?jsem zvedavy jake to bude v sobotu a pokud to bude stejne nebo podobne myslim ze je po burze...hodne lidi tam uz chodit nebude...jinak ja si muzu koupit 10 mysi ve zverimexu a kdyz dame dva lidi za vlezne 80kc tak uz se mi nevyplati kupovat ani mysi ani mech ani lignocel...vyjde me to pka levneji zajit si do nejakeho vetsiho zverimexu a verete nebo ne uvidim tam skoro to same..mimochodem mysi tam myslim ani nebyly....jinak minule tam bylo k videni tak max 3 stoly hadu...takze tak 10 hadu pak 3 stoly pavouku...dva stoly s mechem a pak zabiraly 3 stoly terarka at si udelaji ostatni predstavu...Proste tam nebylo nic!!!!!davam tomu ale velikou nadeji a v sobotu se uvidime a pokud to bude na hov.. tak budu sedet v tom bufetu a nadavat sejdeme se bud v tlacenici nebo v bufetu

..konečně i někdo jiný popsal reálný stav věci :-D (kromě myší tam teda nebyli ani cvrčci :-/) Jsi očividně životní optimista a tak už kdyby "jen" kvůli tobě přeji tomuto projektu větší úspěch :-)...hele i kdyby jsi náhodou nakonec seděl jen v tom bufetu, tak i tímto podpoříš ZOO Ostrava a za ten pocit to bude stát ať tak nebo tak :-D:-D

jo jo..kritizovat umí každý debil.S tímhle přístupem tam fakt nic nebude.Probíráte tady podnikatelské záměry p.Kleinera..PROČ???Vstupné je levnější než krabička cigaret nebo 2 piva.Nelíbí se vám tak tam nelezte..já tam najdu co potřebuju a i když nic nepotřebuju tak vezmu kluka a jdeme se jen mrknout.
Ta vaše kritika tady už není jen obyčejné kritizování,to už je normálně zášť nebo pořádné nasrání z minula jak jste se zklamali...bohužel;-)
Jsem moc rád že je tu člověk co dělá tuto burzu a je mi fuk jestli si nahrabe nebo ne..já tam jdu se podívat a koupit.
Fanino a racer::-x:-x:-x:-x:-x:-x:-x
Jak už jsem psal BURZE ZDAR...

častování lidí slovy "debil" apod. není můj styl, no proti gustu...ale zřejmě tady došlo k fatálnímu omylu a asi oba píšeme o jiné burze :!::!::!: Vy totiž píšete, že se tam jdete "podívat a koupit" ::) to asi jdete jinde - na TerraExhib se Vám tohle nemůže podařit - vlastní zkušenost (k nezaplacení):puff: S tím, že "tam fakt nic nebude" můžu jen souhlasit....

Úroveň akce se musí budovat, nic nejde najednou, dokud se tam lidi (kupující, koukající i prodejci) "nenaučí" chodit, tak to vždy bude slabší. Jednou budou nespokojeni návštěvníci, jindy prodejci. Pan K. si myslím, že začal dobře alespoň s poměrně rozumným vstupným a poplatkem za stůl, které jsou v podstatě na minimu, přeci jen náklady na provoz burzy jsou poměrně velké, i když se to nemusí zdát. Nevím kolik stojí pronájem tamního sálu, ale o pár tisícovek půjde. Rozhodně bych mu neměl za zlé ani to, že si na akci něco vydělá. Měl by přitlačit na propagaci, oslovit osobně pár prodejců (chovatele, importéry) v oblasti, myslím si, že by se mohli objevovat i prodejci z Polska a Slovenska (když o tom budou vědět) a samozřejmě rozumně promyslet termíny burz, kdy si myslím, že častěji než 1x měsíčně to už není dobré a samozřejmě by bylo logické a rozumné vyhnout se termínům okolo AQUA TERRA. Jinak nevidím důvod proč by TERRA EXHIB nemohl fungovat, protože lidí tam máte jako ...... hodně.

S druhou polovinou tvého příspěvku nelze než souhlasit :-) Ceny vstupného a poplatek za stůl už jsou k diskuzi - tedy alespoň v místních podmínkách. Osobně bych taky viděl jako základní problémy nulovou propagaci (já jsem tedy v podstatě žádnou nezaznamenal a dozvěděl se o tom zcela náhodou někde na internetu) a pro mě nepochopitelnou četnost a termíny :-/
Stejně tak musím souhlasit s tvrzením, že akce byla pořadatelsky trestuhodně nezvládnutá a ze strany pořadatele samotného pojata více než amatérsky. Diskuze (tedy alespoň ty, které mají určitou úroveň, což je případ právě této poradny) jsou od toho, aby jak už ze slova samotného vyplývá lidé diskutovali. Nevím co vede některé (naštěstí jen jednotlivce) k tomu častovat diskutující urážkami typu "debil" apod. Nejen, že tento primitivizmus uráží případné zúčastněné a vypovídá o mentální vyzrálosti pisatele, ale hlavně tyto vulgarismy degradují úroveň diskuze a ta tak značným tempem klesá. Pak zcela rozumím tomu, proč dotyčný srovnává cenu vstupného s cenou něčeho tak odporného jako je krabička cigaret (omlouvám se případným kuřákům, ale drogy mi nic neříkají a tak zkrátka nekouřím). Má-li to tady být smysluplné a alespoň v základních mezích slušnosti, prosím některé přispěvatele aby své emoce otupili příslušnou dávkou nikotinu a teprve pak přispívali. Á propos pane "cnc23" čekáte že Váš syn nebude kouřit, když je pro Vás měřítko hodnoty krabička cigaret? 8-):x:

Tak jsem se sem zase dostal a jen valím oči ::) Původní záměr byl jen sdělit svůj dojem z návštěvy nově vznikající burzy - a ten byl, věřte mi, katastrofální. Odešel jsem po třičvrtě hodině čekání, jestli je to opravdu všechno, nebo to propukne později, skutečně řádně nas...
Asi nikdo zde neměl v úmyslu rozebírat podnikatelské aktivity kohokoli - všichni víme, že podnikání je od toho aby podnikatel vydělal a pokud tím zároveň prospěje komukoli dalšímu - třeba teraristům, pak klobouk dolů a upřímně mu přeji jen a jen úspěch.
To, co však bylo k vidění na premiéře této akce, bylo skutečně hodně troufalé a i na první pořádání něčeho podobného opravdu "přes čáru". My si tady sice můžeme svorně nadávat do debilů a častovat se urážkami všeho druhu (on si každý slovník a argumenty odpovídající vlastnímu naturelu najde), ale co si mezi sebou řekli právě prodejci, to bude asi rozhodující...
Jak jsem už psal výše, ač to asi někomu nebude znít příliš přesvědčivě, přeji i této burze úspěch, protože dobře připravených akcí tohoto druhu nebude pro nás nikdy dost. Teraristika je opravdu koníček ušlechtilý a stále více se rozvíjející a masově se rozšiřující, takže zájem a "kupní síla" bude - ovšem tohle vše dopadne na úrodnou půdu jen tam, kde je z čeho vybírat a co kupovat...
Jsem dalek toho, kohokoli urážet... Avšak názor jsem si vytvořil sám, získal jej na vlastní oči a těžko mě kdo přesvědčí, že jsem špatně viděl či něco nesprávně pochopil. Nemohu soudit něco, co se teprve chystá a tak za všechny, kdo se na další TerraExhib vypraví, doufám, že organizátor se, třeba i díky kritice, "chytí za nos" a nepodcení návštěvníka tím, že mu nic nenabídne.
Mohu však, v rámci možností, posoudit to, čeho jsem byl svědkem. Nabyl jsem přesvědčení, že pořadatel akce si ukousl poněkud velké sousto a zkrátka ji zorganizovat nezvládl.

----------------příliš dlouhý příspěvek - pokračování dále-----------------

-------------------------pokračování příspěvku----------------------------------

Rád si tady po víkendu přečtu chválu návštěvníků (tedy nás několika, ze kterých se odvažujeme pokoušet vytvořit si názor). Mně osobně jedno naprosto zbytečně zabité dopoledne stačilo a tohle už budu věnovat něčemu smysluplnějšímu. Obávám se, že ke škodě teraristiky jako takové, totéž učiní i desítky laických návštěvníků burzy, kteří se přišli na podobnou akci podívat poprvé a na další se už, zklamáni, nikdy nikam nevypraví. Možná teraristika přišla o pár budoucích nadšenců. Možná...A závist o které tady už byla také řeč? Co závidět? Nic mě nenapadá... Obávám se, že zisk sotva pokryl náklady a být v kůži organizátora, téhož bych se obával i do budoucna... Závidět opravdu není co...
A srovnávání se zavedenou AquaTerrou? To by mne skutečně ani nenapadlo. Ale mohu srovnávat se začátky AquaTerry, nebo se začátky burzy v Autopalu a některými dalšími... A všechny vycházejí vítězně. Ne co do prostor k parkování, ne co honosnosti sálu nebo výše vstupného - ale prostě jen a pouze co do faktu, jak organizátor zvládl přípravu takovéto akce...

Ta diskuze (teď už budeme nazývat věci pravým jménem a řekněme přestřelka) se dostala kam neměla. Já znova opakuji, že se tím neživím, tudíž to opravdu dělám amatérsky, živit nehodlám, protože jak opět připomínám mé podnikatelské záměry jsou jinde. Lidičky, pro bůh nechte toho. NEMÁ cenu se kvůli tomu hádat a NIKOMU to neprospěje. Jen si tím krátíte život. Jsou tady v diskuzi dva (tři) lidé, kterým se akce nelíbí a já jim to neberu. (Ten příměr s těmi komunisty se mi fakt líbil :-)). Možná máte i pravdu. Já na to říkám, NO A CO! Téma, které jsem založil, bylo pozvání na akci, kam až se to dostalo, je mi líto. Celou dobu jsem šel se svou kůží na trh a já osobně se neschovávám za žádné přezdívky, kličky a populistické výroky. Komukoliv se můžu podívat rovně do očí a kdo chce hodnotit mé svědomí,..., ať první hodí kamenem. Nechce se mi už pouště do žádných štiplavých odpovědí, ale věřte, že jich mne napadá mnoho. Tohle je poslední věc, kterou k tomu napíšu a je mi docela fuk, jaké další možné reakce a zarputilé destruktivní choutky to má vyvolat. Howgh. PAVEL KLEINER

Celé tohle téma jde tak trochu mimo mě, páč jsem pražskej cajzl a burza někde v Ostravě (jakákoliv) je pro mě stejně zajímavá asi jako nálet sarančat na plantáže někde v Africe. Ale i tak mě tohle vlákno tedy dost zaujalo. Jak už tady někdo napsal tak tera poradna začíná pomalu a jistě ifaunovatět. S tím bohužel nelze jinak než souhlasit. Je to smutný a o to víc když vezmu v potaz, že tu máme mraky moderátorů, kteří by měli při takovým nešvaru jako se děje tady zasáhnou.......nemilosrdně mazat, upozorňovat uživatele kteří tu rozpoutávaj flame, že takový věci se v zájmu zachování dobré úrovně této poradny nebudou trpět.

A ještě si neodpustim jednu věc, páč tohle mě vždycky vezme u srdce :))

já osobně se neschovávám za žádné přezdívky

Tady na netu pro drtivou většinu uživatelů znamená vaše jméno to samé co kterýkoliv nick někoho z uživatelů. Pavel Kleiner, Petr Vomáčka a nebo Para, vždyť je to jedno. To že někdo vystupuje pod nickem z něj ještě nedělá neseriozního člověka a naopak ;-)

Jinak s váma pane Kleinere sympatizuju a přeju hodně štěstí při pořádání vašich akcí.

Fanino: abych se vyjádřil k tomu co jste napsal a tím to(aspoň pro mě)uzavřel:nikoho jsem slovem debil nečastoval(omlouvám se všem zůčastněným kterým je to proti srsti,ale měl jsem fakt den blbec).Pokud bych tak chtěl učinit jistě bych k tomu dopsal jméno(třeba Fanino),ale to se nestalo.Co se týče mé mentální vyzrálosti,tak Vás mohu ujistit,že je v naprostém pořádku.Dále co se týče toho přirovnání ohledně krabiček cigaret...to jsem netušil že jste nekuřák a že je Vám to tak odporné..asi jsem měl napsat 2 litry benzínu(no jo ale to by tu pak zase psali neřidiči že jsem primitiv).Měl jste se taky vyjádřit k těm pivům,ale to jste neudělal,protože na pivo chodíte a to už tak odporné není,že pane?!Udělal jsem chybu a napsal zde co jsem neměl,ale Vám to pěkně sedlo do noty a okamžitě jste to krásně rozvedl až ke kouření synka..bravo.Měl by jste se pozastavit Vy sám nad sebou.A co se týče kluka tak to opravdu netuším jestli kouřit bude či ne,ale jestli ano tak to určitě nebude kvůli toho že jsem zde napsal takovou příměru:-D:-D...to opravdu ne.
Nakonec se ještě jednou omlouvám a přeji pěkný den.
P.S. I Vám Fanino