Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měknutí krunýře

Ahoj mám želvu asi týden a dnes se jí šáhl na krunýř ze zpoda a měla ho uprostřed trochu měkký a ptám se mám podávat nějaké vitaminy nebo čekat nebo co?

To je že ji chováš na oblázcí je sice chválihodné,ale nepodstatné.Vodní želva,zřejmě nějaká trachemyska potřebuje hlavně žárovku.Alespon 40w,podle velikosti terárka.Želva se potřebuje pořádně nahřát.Jako krmení je vhodné dávat file ,ryby,žížali a občas kuřecí maso.Žerou i jakýkoliv hmyz.Potom želva nebude mít problém s měknutím krunýře,protože v rybách a ostatnim krmeni jsou vitamíny a minerály obsažené.;-)