Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potrebuju poomocts jezkama usatyma

Cau potrebuju pomot v pondeli si mam jet asi pro minimalne 1,5 jezkuch usatych a nemam po ne nic nachystaneho jak maji mit velkou klec nebo co? a co jim mam davat nazrat? moc diky a kdyz budete mit nejake fotky tak moc díky a apadlo me jestli by meli myt nejake booudy?

Tak nebudu ani komentovat pořizování čehokoli bez nějakého povědomí o co jde (už jen zařazení do kolonky hlodavci a zajícovci něco vypovídá...), ale v zájmu ježků něco napíšu. Jsou to hmyzožravci, tudíž žerou logicky hmyz a jiné bezobratlé (cvrčky, šváby, sarančata, moučné červy, peruánské červy, žížaly, slimáky atd.), ale i třeba holata myší nebo v nouzi i mleté maso, kočíčí konzerva nebo vařené vajíčko, ale bezobratlí by měli převažovat. Prostor pro 6 ježků se těžko odhaduje, protože jsou dost aktivní, ale minimální plochu pro 6 "ušáků" bych doporučoval 2x1 m, raději víc a rozčleněnou různými kořeny a s vrstvou substrátu a listí. Úkryty (budky jistě ocení, ale v případě členitého terénu v teráriu (kleci) a dostatku kořenů nebo pařízků si místo úkrytu najdou sami.

No to si snad děláš srandu,ne? Těch zvířat je mi fakt líto... Já bych se styděla vůbec něco takovýho napsat... I když na druhou stranu ti aspoň někdo pomůže když nejsi schopná si pomoct sama. A když už se na něco takovýho ptáš, tak bys mohla mít lepší úroveň dotazu. To si to nemůžeš po sobě ani jednou přečíst? Omlouvám se, pokud někomu přijdu jako otrava, ale tohle je na mě fakt moc.

Heh, to je jako myšleno vážně? To snad ne? Takoví lidi bych bral něčím hodně tvrdým přes hlavu:x::x:. Každopádně jak říkal kroko, jsou to hmyzožravci, nikoli hlodavci a zajícovci!!!!! Oni ti semínka louskat nebudou, víš oni ratši hmyz, maso, na chuť sušené plody.... A jestli ani nevíš jak to zvířátko vypadá fakt bych ti jednu pleskl. Doufám že když se s nima budeš mazlit (předpokládám že je máš jako mazlíčky) tě pořádně rafnou.

Okamžitě vyhodit, zabanovat, propleskat, zavřít!!:-?:-?:-/:x:

Každopádně jak říkal kroko, jsou to hmyzožravci, nikoli hlodavci a zajícovci!!!!!

nikoho neobhajuju,ale taky bych nevedel kde tenhle dotaz zařadit,kategorie hmyzožravci tady nikde není...;-) nevím jestli si uděláte dobré oko u velkých guru téhle poradny když to někomu kdo si tady trochu naběhne (viz petule,....) pořádně osolíte....moc se mi to nelíbí...mír;-);-)

Oceňuju tady v tom vlákně Krokodýla. Je vidět, že máš i v případě naprosto nesmyslného pořízení zvířete snahu tomu zvířeti pomoct ikdyž majitel je opravdu nezodpovědný. Díky za lidi, kteří jsou jaky Ty. Dokážu pochopit, že se člověk občas dostane do úzkých a nemá kudy kam, ale slušně se zeptat je a poprosit o radu je základ. Chovu zdar