Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov gekončíka nočního

Zdravim všechny....chtěl bych nějakýho Gekončíka a asi nejvíc mě zaujmul Gekončík noční. Problém je v tom, že si nejsem jistej velikostí terária co vlastním ( 45 x 30 x 65 ). Tento druh gekona v dospělosti měří kolem 25 cm a díky tomu si nejsem jistej, jestli by to pro něj nebylo malé terárium. Poradtě prosím jestli ano nebo ne. Popřípadě uvedtě jiné druhy kterým by se mohlo v tomto typu terária líbit:-) Díky všem
[mod]Změna předmětu, původně: Chov (Melda)[/mod]

zdravim...také bych si ho chtěl pořídit...ale doma mám zakaz mít cvrčky a šváby...proto se ptám, jestli postačí strava ovocem, červy, žížaly...a jestli se to nedá doplnit normálně koupeným masem a různými doplnky stravy, které se dají zakoupit v obchodech pro zvířata...?? co myslíte? děkuji...

Jako pro eublíka? To určitě ne. Cvrčci jsou základ. Ovoce nežerou, jen někteří jedinci si semtam vemou trochu přesnídávky, ale jen zřídka. Červi nejsou dobré krmení a žížaly jsem nezkoušela, ale déle taky asi ne. Maso nežerou a nějaké granule či co jsi měl ještě na mysli, taky ne. Prostě buď si doma prosadíš, že si přineseš eublíka i se cvrčky nebo si domů dones něco jiného. Ale takhle vymýšlet, jak "předělat" zvíře na jiný druh stravy, mi přijde hloupé..

díky moc...sám jsem si to myslel...proto se ptám, abych mu nijak neublížil...tudíž se chci zeptat, jestli nevíte o nějakém druhu, který cvrčky nechce a není moc náročný pro méně pokročilého chovatele???...opět děkuji...

Zrovna ten eublík je jeden z druhů, který ty červy (moučňáky a zophobasy) zvládá trávit docela dobře, má na ně spec. enzym (vždyť taky larvy tenebridů jsou poměrně častá potrava eublíků v přirozeném prostředí), ale je třeba do něj dostat i dost calcia a D3 (např. červy zkrmovat z misky společně z vitamíno-minerálním přípravkem a samozřejmě dobře krmit i červy přechovávané do zásoby). Samozřejmě je dobré takovou "monodietu" zpestřovat občas něčím jiným (cvrček, saranče, stínky, výjimečně i holátko).