Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pokousání krajty myší

Zdravim vsechny :-)
Mam otazku ohledne moji Ptython regius. Dneska jsem ji krmil laboratorni mysi a jakmile po ni krajta vyjela tak ji zacala skrtit a vse vypadalo v pohode. Kdyz ji sezrala, tak jsem si vsiml ze ma na krku nejakou bouli a kdyz jsem ji kontroloval blize tak jsem si vsiml ze ji ta mys pokousala behem skrceni.
Chtel jsem se proto zeptat jestli mam jit na veterinu, nebo jestli muzu krajtu jen tak nechat a samo se ji to spravi.Jenom podotknu ze to opravdu neni velka rana, ale ta boule me vystrasila.jako podklad mam ekologickou raselinu a normalne dodrzuju nejvyssi hygienu v terarku.
Diky za kazdou radu. Jirka :-(
Změna předmětu, původně: kousnuti (knoxville)

Maximalne tu ranku muzes zvrchu vydesinfikovat napr jodovou tinkturou, hadika bych hodil do terarka bez substratu na ubrousky, mam s tim nejlepsi zkusenosti u zranenych hadu...Po cas hojeni muzes ranku mazat jednou za dva dny ophtalmo framykoinem, je jemnejsi nez klasicky framykoin a prispiva hojeni.
Ta boule bude nejspise krevni vyron, coz je teoreticky v poradku, mel by se casem vstrebat.

Nezlobte se, že se sem vetřu, ale když je tu řeč o betadinu a pokousání, měla bych dotaz, abych nemusela zakládat nové vlákno. Moje setra má E.guttatu, kterou pokousala myš do rtu. Ret se jí zanítil a udělala se jí tam taková kapsa s hnisem. Tu ránu čistíla každý den rozředěným betadinem a zahojilo se to. Jenže se infekce zřejmě přenesla na protilehlý ret, který se dotýkal poraněného místa, a vytvořila se zde nová kapsa . Znovu čistí betadinem. A tady je moje otázka: Myslíte, že by měla v dosavadní léčbě pokračovat, nebo použít nějakou jinou možnost léčby, jestli o ní někdo víte nebo je lepší zajit k vetovi? Tlamku má zatím čistou ale mám obavy, aby se z toho nevyklubala stomatitida.
Děkuji za odpovědi.

pokousání myší při škrcení je také dáno velikostí potravy vůči hadovi - jestli je myš relativně malá a regiuska zas mohutna tak se jí kořist špatně drží a myš vidí že jí jde okejhák a tak se snaží, vím že někdo to odsuzuje ale krmím čerstvě zabitou potravou -myšku chytnu za ocásek klepnu ji 40 cm dlouhou pinzetou a servíruji, když se mě přemnožily myši 130 cm hroznýš jich spolkl 10 normalně byje neuškrtil protože jsou male vúči jeho tělu , korálovky jsou ještě horší ta jede za myší a klidně ji veme za ocas a škrtí ji zadní nohy a myš nebo malej potkyš kouše jak múže ,takže pokud to jde tak naučit na mrtvou potravu ulehčí to práci a ubere problémú

Jsou různé způsoby, u malých odstavených myší je dobrý způsob přimáčknout jí nějakým předmětem (tužka, tyčka, pinzeta atd.) za hlavou a druhou rukou zatáhnout za ocásek. Dojde k okamžitému přerušení míchy a je to bez krve (což v případě úderu o něco nebo něčím není).

:-)popravde kdyz naucis hada na mrtvou potravu tak apk pomalu ani nevi jak mys uskrtit...zazivam to ted z novyma koralovkama je to hruza...mys jemne klepu ale nedej boze kdyz jim tam dam potkana velikosti mysi...potkan rve a had je mimo...uz je to ale lepsi musim rict...snazim se je omracit.

koralovky a užovky podle mě víc rozlišují jestli musí škrtit nebo jen podrží omráčené/ rozmražené/ nebo je živé a škrtí, hroznýši a krajty škrtí všechno bez rozdílu hlavní je proně asi teplota -když jedna nechala králíka tak druhá asi po hodině ho nechtěla ikdyž jsem s ním třepal vyjela ale nevzala -10 minut pod halogen a zatřepat a už ho škrtila a ládovala do hlavy -ještě k těm korálovkám-fakticky škrtěj jak blbí ,téměř vždy lovily zezadujeto daný asi že jsou to aktivní lovci ,hroznýšovití spíš útočili ze zálohy nikdy aktivně nelovily po ploše terária zato korálovky vyloženě stopují a honí -aspon ty moje ahoj kraken