Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ztratil se mi had

Dobry den, mam dotaz chtela bych se zeptat me se pred 3 dny ztratila Krajta Kralovska nemuzu ji nikde najit byt sem prohledala ale v byte bejt musi prej by mela byt na miste kde bych ji nejmene cekala nema kudy utect a dostat se ven z bytu tak jestli by jste mi mohli poradit jak ji vylakat tam odsud kde se schovava mockrat vam dekuji za odpoved pokud mozno prosila bych radu poslat na email CernaNiki@seznam . Takovehle poradny neznam a nevim moc jak se stim pracuje tak budu cekat na radu od vas. Dekuji a preji hezky den Nikol

Bejvávalo.Dostal jsem jednoho od kamoše co ho dostal od jinýho kámoše a ten ho přitáh odněkud ze stř.ASie.Podle mě to byl E.collaris(viz.Opredělitěl zemnovodnych i presmykajuščichsja fauny SSSR...uf...úžasný název).No a zase jsem ho daroval někomu,už nevím.Je to ňákej pátek.Bohužel nemám ani fotky(nebyly digitály).

zdar:-D ad Daniel nevím,zda to bylo myšleno na mi,ale v prasečáku na burze je nenajdeš to vím na stoprocent.
Poradím ti zjisti si loc.kde se vyskytují a můžeš vyrazit na lov.Dnes už jsou v loc. kam se běžně jezdí na dovču za hodně malý peníz.
Jinak je E.collaris,modestus,punctatolineatus.
občas se dá u nás z importu sehnat"amerika"-Storeria dekayi,S. occipitomaculata a pecka na závěrChionactis occipitalis tuto jsou krasavci:-):-)

Všechno jde, když se chce, ale nemnoží se zrovna jako na běžícím páse, takže vzhledem i ke krátkověkosti importy zdaleka padají rychlejš než se množí. Pokud by se tomu člověk opravdu věnoval, tak by se to dalo, ale na začátku potřebuje dostatek dospěláků nebo raději i nějaké dorostence z importu, aby to dal zdravotně do kupy, udělal chovné skupiny atd. a po pár letech může říct, heureka mám to, už jsem odchoval o dva kousky víc než jsem přivezl... Jde o to, že tahle zvířata, ač jsou nesmírně zajímavá chovatelsky a řekněme herpetologicky, nejsou moc atraktivní tržně = narveš do nich víc než z nich dostaneš (je to surově řečeno, ale je to tak), takže si s nima hraje jen nějaký fajnšmekr, kterého baví a než, aby dělal chovný program na jeden druh, který pošlape (jakžtakž) a časem se dostane normálně mezi lidi (z nicž si toho většina nebude vážit a padnou jim...) a fajnšmekr si bude moct říct - jsem dobrej, tak raději chová dva páry od několika druhů, z nichž polovina nejede, čtvrtina jakž takž na svým (co se týká počtů kusů) a 1 až 2 druhy se trochu množí (což bohatě stačí tak na pokrytí kamarádů a zapálených nadšenců, kteří jsou jakous takous zárukou, že se budou snažit chovat dle nejlepšího vědomí a svědomí).
On třeba E. modestus (a vůbec většina eirenisů) nebude až tak problematickej, obzvlášť povede-li se do další generace (nejlépe alespoň druhé), ale bude chtít své ad podmínek včetně "pseudohibernace" a krmení (cvrček zasytí, ale nenadchne). Kdybych měl ještě někdy šanci, tak do nich půjdu, kdysi jsem měl 5 kousků a byli bezvadní, akorát jsem tenkrát měl pocit, že nemohu být bez korálovek a šli z domu za pár stokorun, aby bylo na "exotiku".:-/

Sumasumárum - import je u Eirenisů problém (a ani mi to nepřipadá jako šťastný nápad) a odchovů poskrovnu. Ta Amerika je importně schůdnější, ale taky to pro importéry není kdoví jaké terno. Odchovů je u těch amíků v evropě taky minimum.