Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční-chov

ahoj, stačí mi pro jednoho gekončíka nočního terárko o rozměrech: 60x45x45cm? vzhledem k tomu že je to pouštní tvor by mohlo ne?
květináč se žárovkou by byl vložený uvnitř terária, neuškodí mu to? Stačí obyčejná žárovka?

lze jej ochočit?

může být podestýlka z písku a bukových štěpů?

podestýlku mám také denně mokřit?
[mod]Nevim proč to otas vložil do zpráviček.Přepsal jsem to sem (Melda)[/mod]

Místo Nutrimix REP bych volil TerraVit, je sice aspoň 3x dražší, ale musím říct, že od té doby, co jej používám, nebyl žádný problém a také bych v do terária dal kousky sépiové kosti, moje agamy si například sem tam zobnou a myslím, že u gekončíka to bude obdobné ;-)

ahoj, v práci máme nadílku gekončíků nočních, jsou staří od pár dní do dvou týdnů, v jakém věku je nejlepší si je brát jako mláďata? myslím, aby nehrozila riziko úhynu, když jsou ještě takhle maličcí nebo je to jedno? děkuji

ahoj, mám dotaz ohledně ocásku u gekončíka, budu si brát dvě čtyřleté samičky, přičemž ta jedna má vrozenou vadu pohybu a chybí ji polovina ocásku, údajně o něj přišla už před rokem, je šance, že by ji dorostl? děkuji

já je nechci pro chov, ale jen tak pro radost, majitelka tvrdí, že s tím žije normálně a cvrčky si taky uloví a jestli to má tedy jako vrozenou vadu a žije s tím už čtyři roky, tak to snad takový problém nebude, také se toho trošku bojím, aby třeba zvládla svlékání a chovatelka mi nabídla, že když ji opravud nebudu chtít, tak si můžu vzít jen tu zdravou-prodává je totiž včetně vybavení, ale také říká, že jsou na sebe od malinka zvyklé, tak bych je nerada trhala od sebe, ale v sobotu se na ně jedu podívat, tak uvidím sama, jak moc jí vadí pohyb a pak se teprve rozhodnu, jestli vezmu i ji

myslíte, že kdybych si vzala jen tu zdravou, takže by jim bylo smutno, když jsou na sebe zvyklé od mala? a když budu chodit na louku pro smýkaný hmyz, je nějaký brouk, který by se jim vyloženě neměl dávat nebo je jedno, co chytnu? děkuji

Ja by som ich zobral obe, ak ti teda nejak vyzorovo nevadi. Nevidim dovod, preco by si ich mala rozdelovat ak su na seba zvyknute.
A s tym zvliekanim, ak s tym doteraz nebol problem, tak by sa nemalo nic stat.
Smykany hmyz davaj to co poznas: kobylky, muchy, motyle, pozor na svetlusky, neviem ci je to pravda, ale niekde som cital, ze su jedovate?