Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem špatný svlek - Python Regius

Zdravím,
vím že to tu bylo hodněkrát,ale mám problém se svlekem své pulroční krajty.
Před 14 dny se zakalila a tak jsem zvýšil vlchkost a očekával svlek.jenže už 14 dní se nic neděje a má svléklý pouze malý kousek kuže na tlamě.jinak všude jinde je kůže celistvá.včera jsem jí asi hodinu nechal koupat ve vaně ale stále se nic.jinak v teráriu je telpota přez den 30 stupňů, v noci 25 a vlhkost 60.Prosím poraďte. díky za rady.

jj to je pravda,když dáš čidlo na vlhkej podklad tak že ti naměří vyšší % vlhkost,ale tak pak to nemůže udávat jako vlhkost vzduchu!Ja mám pouze analogový vlhkoměr a ukazeju mě tak cca kolem těch 50-60% a někdy když pokropím víc tak těch 70%,ale 90% se mě zdá nějak moc,pokud se tedy jedná o vlhkost vzduchu v prostoru terária a ne jenom na vlhké půdě...

No ale on sa pýtal na Regiusa nie na Boa, takze rada o 90 "stupnoch" mu vela nepomoze, zvlast, ked 90% je dost aj na boa, pocas celeho roka, mu to trocha zniz na 70-80% a v noci moze mat obas 90%.

Regius potrebuje priblizne pol roka vlhko okolo 70-90% den/noc a pol roka sucho 50-60% den/noc. Aby sa mu striedalo obdobie dazdov, tak ako doma v afrike. Ked sa mu toto stalo a je to naozaj prenoseny zvlek, tak ho skus namocit do vlaznej vody 27-29 stupnovej, ale aj na dlhsie ako hodinu, alebo ho daj na mokru latku, ale pzor na teplotu! a potom skus opatrne zacat na tom mieste davat kozu dolu, ak to ma mat zvlek, tak mu to pojde, ale musi sa to naozaj dlho odmocit.

No to striedanie je dobre nielen kvoli chuti do parenia, ale hlavne ako napodobenie ich prirodzeneho rytmu striedania sucheho a dazdoveho obdobia. Od toho zalezi aj chut do jedla, to tolko dokola omielane ako problem. Pretoze regiusy v období sucha nezeru a v obdobi dazdov zeru. Keby tento ciklus dodrziavali vsetci aj v tera, tak nebudu mat problem s prijmanim potravy. Je to pre ne prirodzene, tak by sa im to malo dodrziavat. Aj u mna po navodeni obdobia dazdov bezproblemov zacnu vsetky prijmat potravu a samozrejme, ze to podporuje aj parenie.

Boa a ich vlhkost. Boa obyvaju taky siroky areal, ze sa neda presne stanovit optimum, vacsinou sa treba zamerat na lokalitu. U mixov je to samozrejme menej narocne a kludne zvladaju aj nizsie vlhkosti, ale treba si uvedomit, ze v tropickych pralesoch strednej a juzne ameriky je vacsinou vyssia vlhkost ako 50-60% cize boa vyhovuje skor tych 60 resp 70-80% samozrejme cez den troska menej.