Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spaní

Chtěla jsem se zeptat mám pět měsíců leguána je mu asi rok a dost často spí zeleze si už třeba ve tři do úkrytu už nevyleze.Mám strach aby mu něco nechybělo.A ještě bych chtěla poradit s teráriem chtěla bych ho udělat ze skříně a nevím jak ji mám ošetřit jestli jí přelakovat?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
repli glo 10,0 svítí ne do modra ale bíle. Terárko se mi nepřehřívá jen na místě kde se vyhřívá. A c…
blade 22.05.2008 20:27
blade
Tak jestli se ti přehřívá vyhřívací místečko, tak dej prostě obyč bodovku menší watáže. No ale pokud…
MadMike 22.05.2008 21:31
MadMike
Jen takovy postreh - ReptiGlo 10.0 komakty jsou nejake jine nez byly pred rokem. Dokupovali jsme pre…
lucifer 22.05.2008 22:29
lucifer
Lucifere schválně koukni na spektometrii kompaktů Repti glo a lineárky Osram Biolux (hodnoty v levé…
MadMike 23.05.2008 14:09
MadMike
Hm, prave tyhle grafy nemaji moc velkou vypovidaci hodnotu, jednak ten spodni je zprumerovany - velm… nový
lucifer 23.05.2008 14:31
lucifer
Jasně, našel jsem špatný grafy, uvědomil jsem si to pozdě - jde o to, že u toho Gločka nejde najít j… poslední
MadMike 23.05.2008 14:42
MadMike

repli glo 10,0 svítí ne do modra ale bíle. Terárko se mi nepřehřívá jen na místě kde se vyhřívá. A co je třesavka to taky nevím říkal mi to veterinář už když jsem ho koupila byl přítulný a málo se pohyboval

Tak jestli se ti přehřívá vyhřívací místečko, tak dej prostě obyč bodovku menší watáže. No ale pokud máš těch 36 jen na tom vyhřívacím místě, tak toho bych se vůbec nebál a nechal to tak, pokud si může přelézt na chladnější místo (až na cca 25-26 stupňů) tak to ničemu nevadí. Pokud tam je kolem a přes čtyřicet, tak už bych to zchladil.
Jinak tím Repti glo 10 myslíš kompaktní zářivku žejo - objímka E27, závit - ta svítí skutečně docela jasně, na rozdíl od lineárky-trubice, kterou jsme si mi ostatní tady mysleli a ta svíétí skutečně hodně tmavě. Nicméně to o moc lepší není a k tomuhle kompaktu bych plnospektrální lineární zářivku použil tuplem. Pokud nemá možnost přes den nalapat nefiltrovaný světlo z venku, tak je osvětlení dost důležitý, nejen z hlediska UVB... Jak je to terko velký?
A jestli vet diagnostikoval u lega třesavku, tak je to hodně podivný. Asi nějaký psíčkař co. Bez urážky.

Jen takovy postreh - ReptiGlo 10.0 komakty jsou nejake jine nez byly pred rokem. Dokupovali jsme pred par dny do odchovny agamích mrnatek, jedna byla doma a vim ze proste mela takove studene svetlo s nadechem do modra - ta nova ma daleko lepsi spektrum, prirozenejsi barevne podani. I samotna ta trubice je trochu odlisna, tvar i prumer zavitu te spiraly je o chlup jiny. Rozdil na fotce digitakem s auto vyvazenim bile:

[http://i130.photobucket.com/albums/p270/Eblefle/odc hovna-mrnata.jpg]

Neni to starim te prvni, od zacaktu jaxem videl tu prvnii jsem si rikal ze ma to svetlo "divne", ne moc prirozene, a ma nasviceno malo - byla jen chvili v karantennim terarku

Lucifere schválně koukni na spektometrii kompaktů Repti glo a lineárky Osram Biolux (hodnoty v levé části grafu souhlasí i v tom grafu důle). Myslím, že rozdíl ve světelným spektru je hodně markantní - tím ti nevyvracím tvoji úvahu, naopak je dobrý, že tyhle výrobky jdou alespoň lepší cestou kupředu. Mimochodem pěkný terárka.

Repti Glo 10.0 (zdroj: www.exo-terra.com)
[http://i62.photobucket.com/albums/h107/mike_the_mad _dog/compact_bulbs_100.jpg]
Osram Biolux (zdroj: www.osram.com)
[http://i62.photobucket.com/albums/h107/mike_the_mad _dog/Fig_7.jpg]

...a sorry za kvalitu, líp to nešlo

Hm, prave tyhle grafy nemaji moc velkou vypovidaci hodnotu, jednak ten spodni je zprumerovany - velmi hruby, a druhak - prave u tech ReptiGlo je krabice porad stejna, vyrobek se stejnym oznacenim - stejny spektralni graf, ale zarivka je pritom UPLNE jina, s absolutne jinym barevnym podanim ::)

Mimochodem - pokud vemu v potaz "hrubost" toho druheho obrazku a zprumeroval bych nejak tak ten prvniho tak to vcelku odpovida - ty peaky jsou na stejnych mistech = spektrum dane nejakym obdobnym luminoforem ;-) (ze je ten prvni od ExoTerry absolutne bezcenny ale vyplyva z vyse napsaneho)

[http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/s pektra1.jpg]

Jasně, našel jsem špatný grafy, uvědomil jsem si to pozdě - jde o to, že u toho Gločka nejde najít jinej graf než na jejich webu - tudíž ne moc objektivní. Nicméně z toho grafu je aspoň poznat rozdíl mezi modrou a červenou "barvou" u těch produktů, i když jsou si hodně podobný. Navíc u kompaktů nikde neudávaj světelnej tok a index podání barev.

edit// tak jsi mě dostal lucifere :)), našel jsem v US veterinárním časopisu EXOTIC bombastickou studii ohledně osvětlení plazů, nemůžu to sem dát je to 3MB PDFko, ale čistě podání barev u testovaných kompaktů a plnospektrálních lineárních zářivek je téměř shodný :)) (krom té červené). Co je ale odlišný je teplota barev a index podání barev (Ra), kde jsou na tom líp ty trubice. Kompakty zase nabízí mnohem víc UVA a samozřejmě UVB, který plnospektrální "neuvb" trubice vydavájí jen zlomek. Bohužel tam není výčet konkrétních produktů, takže v tomhle oponovat nemůžu.

Nicméně do těch odchovovejch terárek by ani nemělo cenu rvát nějakou trubici, o tom žádná ;-). Jinak to PDFko můžu poslat, myslím, že je to dost zajímavý.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru