Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno prosím o rady - pořízení drobného hada

Ahoj všichni,
pročetla jsem zde několi diskuzí o hadech. Doma mám již jednoho hada a to krásnou užovku červenou, která se má čile k světu a hezky roste, ale do budoucna bych chtěla ještě jednoho hada. Nejdřív jsem myslela, že bych si pořídila hmyzožravého hada, kterého jsem viděla i na burze, bohužel (nevím proč) jsem nebyla schopna si zapamatovat název onoho hada, jen vím, že mě fascinoval svojí nádherně zelenou barvou a hubeným tělíčkem se zvláštním tvarem hlavy, vím že byl stromový,velikost v dospělosti do 90cm, ne moc agresivní a hmyzožravý cena se pohybuje 650 - 1500,-kč na burzách.
Chtěla bych si pořídit nejlépe hada 30-100cm zelené barvy ale ne agresivního a ne rybožravého či šnekožravého, nejlépe hada, pro kterého se dá sehnat potrava v běžných šopech pro zvířata.

Prosím poraďtě který had by byl nevhodnější a se kterým máte vy sami či někdo v blízkém okolí zkušenosti.Pokud si kladete otázku jaké mám terárko, tak mám rohové 100x100x90 a potom klasické terárka terárka50x40x70 a 40x40x50.

Ps: hledala jsem různé druhy na internetu př.: opheodrys aestivus, eirenis modestus, e.collaris, chionactis ociipitalis, ale není na rady z osobních zkušeností.

Předem moc děkuji :-)

No, mám takový pocit, že jseš začátečník. Možná sklidím kritiku, ale myslím si, že ani jeden z Tebou uvedených druhů enní snadný chovanec. Někomu se občas povedou Eirinisky, ale málo kdy a O. aestivus take nejsou zrovna držáci. Neuvažovals třeba o rybožravejch? Takové u. rodu Thamnophis jsou moc pěkné a jsou v pohodě :)

VH

Souhlasím s VH až na jedno. Boomslang píše, že nechce rybožravého hada, což thamnophisky jsou. Jinak v běžných šopech jsou k dostání myši a potkani, což je potrava většiny druhů hadů. Já být Tebou bych koupil opět nějaký menší druh užovky, např. elaphe helena.

Každý jednou začíná...;-) Ano četla jsem o náročnosti těchto hadů. Můj sen byl zelený had, jenže většina zelených hadů př.: krajta zelená nebo psohlavec nepatří zrovna mezi neagresivní jedince, když se už jedná o neagresivního hada, tak je velice náročný. Rybožravý... Myslíš že jsou schopni pozřít i jinou potravu než je rybka či pulec či malinkatá žabička?
Nebo nemohla by si mi doporučit nějakého hada do velikosti 1m?:-p

zdroj www.zoopet.cz Cyclophiops major
Užovka pralesní
Výskyt: Čína, Vietnam, Laos, Barma
Dorůstá: 80-120cm
Potrava: dešťovky
Poznámka:
Původ: import Čína
Nabízená velikost: LARGE ( Dospělý )
Cena vč. DPH: 1 400,00 Kč
Myslím,že to je ten,kterého hledáš.Toho prostě člověk nemůůže přehlídnout.Je krásný:-)