Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mám samičku nebo samce

Mám želvu zelenavou, v říjnu jí budou 3 roky.Až doted jsem byla přesvědčena o tom, že je to samička,ale poslední 3 dny mě pořád kouše(myslela jsem si, že si hraje),ale dneska mi vlezla na ruku a hejbala se na ní s vyplazeným jazykem a vydávala při tom zvuky(měla jsem i tekutinu na ruce.Prosím poraďte mi,mohou tohle dělat i samičky???nebo máme místo Marušky,Marušáka???

loading...

Podľa fotky by som povedal, že je to samička, mám dosť krátky chvost, ale pokiaľ je to mláďa, môže to byť aj samček , po čase narastie aj chvostík .. ale to chovanie, je čisto chlapčenské, aj môj Sydney (testudo hermanii) to robi ... a najradšej má chlapté papuče :-D skutočne ...

Ty jo, možná budu vypadat namachrovaně, ale mám pocit, že u hermanek a horsfieldek to jde podle posledních štítků plastronu takřka od narození, no budu skromný od pár měsíců. Hůř mi to jde u marginat a geochelon, tam mám někdy problém i u několika letých (hlavně teda u G.). Ale zodpovědněji (nakoukaněji) asi odpoví Khor, Sysel, Salicornia a další a další zastupy...

Dobrý den,

využiji tohoto vlákna. Nejsem sám schopen určit pohlaví jedné agamy vousaté. Tvar hlavy má přesně někde mezi mým samcem a samicí. Stejné to je i se zúžením ocasu za kloakou. Přijde mi, že nevidím při ohnutí ocasu hemipenisy, ale nadruhou stranu má
ještěr na samici velké šupiny na spodní straně stehen. Tak opravdu nevím. Snažil jsem se to porovnávat se všemi dostupnými materiály a vždy zůstanu někde mezi :-)

fotky bohužel nejsou nic moc....kdyby se to z nich nedalo dobře poznat vyfotím zítra agamu znova jiným foťákem....

za pomoc děkuji Honza