Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mám samičku nebo samce

Mám želvu zelenavou, v říjnu jí budou 3 roky.Až doted jsem byla přesvědčena o tom, že je to samička,ale poslední 3 dny mě pořád kouše(myslela jsem si, že si hraje),ale dneska mi vlezla na ruku a hejbala se na ní s vyplazeným jazykem a vydávala při tom zvuky(měla jsem i tekutinu na ruce.Prosím poraďte mi,mohou tohle dělat i samičky???nebo máme místo Marušky,Marušáka???

loading...

Dobrý den,

využiji tohoto vlákna. Nejsem sám schopen určit pohlaví jedné agamy vousaté. Tvar hlavy má přesně někde mezi mým samcem a samicí. Stejné to je i se zúžením ocasu za kloakou. Přijde mi, že nevidím při ohnutí ocasu hemipenisy, ale nadruhou stranu má
ještěr na samici velké šupiny na spodní straně stehen. Tak opravdu nevím. Snažil jsem se to porovnávat se všemi dostupnými materiály a vždy zůstanu někde mezi :-)

fotky bohužel nejsou nic moc....kdyby se to z nich nedalo dobře poznat vyfotím zítra agamu znova jiným foťákem....

za pomoc děkuji Honza