Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkubace vajíček

Zdravím chtěl bych se zeptat mám vajíčka oplozená od leguána a udělal jsem si takovej inkubátor z akvárka jak to bylo posáno na netu dal jsem topné tělísko do vody a nad hladinu dal klrabičku s vermikulitem a v něm vajíčka zadělal jsem to víčkem s otvory ale začíná mi nějaká vajíčka plesnivět poradte mi prosím čím to je? jestli jsem vermikulit namočil moc nebo co? četl jsem tu že na tu plísen se dá použít propolisová tinktura mám to tím potřít? Nebo má někdo z vás nějakej nápad.děkuji za radu. :-(

S plísní se to občas přihodí. Hlvně okamžitě zakroč!!!! Mě se to stalo u guttek a ani jeden úbytek;-). Jen chce postižená místa a jejich okolí potřít (jemným štětečkem) propolisovou tinkturou. Tak jsem to dělal já a vše je OK - viz.odchovy 2008;-). Taky lze použít zásyp ale s tím zkušenost nemám. Tak ať vše klapne....

no u nas je jen jedna ale zajedu kdyztak jinam a tam jich je nejmin 6 tam to musi mit ale jen nevim jesi to nemam moc mokry nebo tam nedavat ten deklik na ty vajíčka protože asi to pak je moc mokry a je to plesnive mam je tam jen tyden.

tuším že jsem tam dal tej vody moc ale to ted už nevrátím děr tam mam dost ale stejně na tom víčku jsou kapky vody a je to orošené tak jsem uvažoval že tam to víčko byt nemusí a bude to lepší ne? nebo tam ma nějakej význam když na tom akvarku je sklo tak ta teplota tam je pořád stejna tak naco dekl?

Jestli vajíčka plesniví po týdnu v inkubátoru, tak je dost pravděpodobné, že jsou neoplozená, taky to mohly způsobit kapky kapající na vajíčka (to je pro vajíčka to nejhorší) a vůbec převlhčený substrát. Určitě bych vajíčka z inkubátoru vyndal a vyřešil rovnou všechny problémy. To znamená ošetřit vajíčka propolisem, dát je do nového ne tak převlhčeného substrátu a z nějakého plastu vytvořit takovou stříšku (tvar jako A) nad krabičku s vejci, aby odkapávající voda ze stropu nekapala na vejce. Ideální by bylo, aby strop byl dostatečně šikmý, aby zkondenzovaná voda stékala mimo oblast s vajíčky, ale to už teď asi nepředěláš, tak alespoň dej pod strop bavlněnou plenu a jednou za den až dva ji vyždímej a vyměň za suchou. Nebo zkus pod strop umístit ještě jedno šikmé sklo. Vejcemi manipuluj opatrně a nejlépe v chirurgických rukavicích, aby nepřišly zbytečně do kontaktu s tvojí rukou. Asi bych i jedno nejhorší vejce otevřel, abych viděl jestli jsou oplozená (byl by tam krvavý zárodečný terčík). Hlavně bacha na tu vodu, ta je při přímém kontaktu (kapání, přemokřený substrát, mokrá vejce) pro vejce "smrtelná".
Jo a záclonu prosím tě přes krabičku nedávej, to je k ničemu, ta ničemu nezabrání.

Dik za rady včera jsem večer dal pryč to víčko z tej krabičky a dnes jsou vajička sucha a vypada že to bude dobry jen ten dekl jak jsem měl na tom tak po něm stekala voda a kapala na vajíčka tak to asi byl ten problem.takže bych tam udělal tu stříšku ale chci se zeptat proč tam musi byt ještě nějake víčko když je to zadělane sklem cele kvuli tomu až se začnou klubat? Oplozená jsou všechny říkal mi to ten doktor šli ven totiš operačně bohužel to nešlo jinak samička to zadržela.ale na 5 vajíčkách je vidět jakože se zvetšují a jsou napnute a ty ostatní jsou pořad stejné a pravě ty jsou takové plesnivé.ty velké jsou uplně čisté.Pravě nevim jesi je mam předělat do jineho suchého mista nebo je nechat tam že to bude lepší bez toho deklu.tak mi prosím porad :?:

Těch pět bych oddělil, respektive bych u nich pokračoval v inkubaci, ty ostatní nemá cenu v inkubátoru nechávat, jsou neoplozená, akorát budou plesnivět a budeš je stejně za čas vyhazovat. Ten deklík na krabičce být nemusí, ale stříška jo, aby na vajíčka nekapalo. Zavřené krabičky se používají v "suchých" inkubátorech. Pokud budeš chtít zabránit pádu vylíhlých mláďat do vody, je lepší použít plastové pletivo, které vystřihneš přesně na vnitřní rozměr akvária, podložíš ho, aby bylo nad vodou a na něj teprve dáš krabičku s vajíčky.

Takže jsem dal těch 6 vajíček co mi připadnou oplozená bokem a zbytek jsem tam taky ještě nechal ale zvlašt natřel jsem to tim propolisem a ted se uvidi co to bude dělat dále.každopádně vam díky za rady a dam vědět jak to pokračuje dál.